Kayıt Ol

Melekler ve Şeytanlar

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Ynt: Melekler ve Şeytanlar
« Yanıtla #105 : 17 Mart 2015, 17:21:34 »
Şu an herhangi bir alım yok değil mi?
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 17 Mart 2015, 17:27:21 »
Başlangıcı iki bilen kişiyle yapıyorum ki hiç oynamamış ya da az oynamış kişilere örnek olsun. Tabii eğlence amacı da kocaman orada duruyor :).

Bundan sonrakiler herkese açık olacak. Bir izleyin derim :).

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 19 Mart 2015, 17:11:54 »
Yarın 21.00'da kimin daha kötü olduğunu öğreneceğiz!

Şimdi gelelim oyuncuların dolduracağı forma ve benim oyunla ilgili notlarıma/açıklamalarıma. Karakter sayfası tamamen benim oluşturduğum bir şeydir.

Karakter Sayfası

İnsan Formu

Ad:
Soyad:
Meslek [*]Temsil edilen günahla ilgili olmalıdır[/*]:
Alerjik Olduğu Bir Dünya Unsuru:

Örnek: Toz, çorap, saç kılı, korna sesi, herhangi bir hayvan, bir renk, ponponlar, gökdelenler vs. Kısacası herhangi bir dünya olgusu, belki canlısı

Alerjik Olunan Şeyle Karşılaşıldığında Geçirdiği Kriz Biçimi:

Örnek: Çığlık atmak, kusmak, kilitlenip kalmak (paralize olmak)

İblis Formu

Latince Adı:
Kaçıncı Kardeş Olduğu [*]En büyük kardeş Gurur olduğu için en birinci olamıyorlar[/*]:
Başdüşmanı Olan Melek:
En Nefret Ettiği Kardeşi:
İblis Formun Fiziksel Görünüşü:
Melekleri Hissetme Yöntemi:

Örnek: Göz seğirmesi, herhangi bir tikin devreye girmesi, kaşıntı, konuşma bozukluğu

Açıklamalar

Ortak Özellikler

- Temsil ettiğiniz günahı ne kadar uygularsanız o kadar bonus kazanırsınız.

- Kazanılan bonuslar enerji olarak size geri döner. Zarlar bufflanır.

- Oyuncuların insan formunu koruması da önemlidir. Dünyada geçirdikleri zaman boyunca insan formları çürür. Kazandıkları bonuslar bu formun korunmasına katkı sağlamaz. Her oyuncu insan formunu korumak için temsil ettiği günahla ilgili, insanları etkileyecek bir şey yapmalıdır.

- 7 kardeş de birbirininden hiçbir şekilde memnun değildir. Aynı ortamda bulunmak bile onlar için rahatsız edicidir. Bitmeyen bir kavganın içindedirler. En çok da Cehennem Tahtı için. (Hell of Thrones)

- Şu anki taht sahibi Superbia (Gurur). Taht dönem dönem kardeşler arasında el değiştirmiştir.

Karakter Bazlı Açıklama

Tembellik: Uyuduğu süre boyunca etrafındaki insanların enerjisini emer. O nedenle kalabalık yerlerde uyumayı tercih etmelidir. İnsanlar yoruldukça onunla birlikte uykuya dalar. Uykuya dalan her insan bonus olarak karaktere yansır.

İnsan formunu sürdürebilmesi için kişileri tembelliğe teşvik etmeli, yaptıkları işlerden vazgeçirmelidir.

Haset: Her kıskançlık krizine girdiğinde ne kadar yansıtırsa o kadar kaprisli olur. Bu Oyuncu (Lordmuti) manken mesleğini seçecek diye biliyorum. O nedenle ne kadar kriz, o kadar kapris ve bu da o kadar ilgi demek. İnsanların ona olan tahammüllerini ne kadar zorlar ve onunla ilgilenmeye mecbur ederse o kadar bonus kazanır.

İnsan formunu sürdürebilmek için GIYBET etmeli, insanları birbirine düşürmelidir.

Son Söz

Bu uzun soluklu bir oyun olmayacak gibi, ama ben yine de detaylı düşündüm. Bu oyuna başka oyuncularla devam edersem de bu yapıyı kullanmayı düşünüyorum. Sadece meleklere de uyarlamak gerekir.

Şeytanınız bol olsun!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 20 Mart 2015, 20:40:05 »
21.00'da kapıları açıyoruz!

http://www.kayiprihtim.org/forum/frpchat/

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 20 Mart 2015, 23:03:50 »
Çok mu eğlendik ne :D Hazal ve İhsan abi ikinize de teşekkür ediyorum. İki saate yakın oynamışız, çarçabuk geçti gitti. İzleyen arkadaşlar da eğlenmiştir umarım. Ayrıca benimle ilgilenmeyip bırakıp giden sözde arkadaşlarımı(!) da kınıyorum, hıh!

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 20 Mart 2015, 23:05:20 »
Ekran başında sırıtarak oturmaktan yanaklarım acıdı sayenizde :D. Haset ve Tembellik ancak böyle güzel oynanabilirdi herhalde. Asıl ben teşekkür ediyorum :).

2.turda yeni oyuncularla devam ediyoruz! Ama bu oyunu da devam ettireceğim. Ana senaryoya daha yeni ulaştık.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #111 : 20 Mart 2015, 23:41:06 »
2 saatin nasıl geçtiğini vallahi de billahi de anlamadım (Uyumuş olmalıyım, tembellik...) İkinize de çok teşekkürler, uzun bir aradan sonra FRP oynamak cidden keyifliydi. Devamını merakla bekliyorum :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #112 : 21 Mart 2015, 00:37:09 »
Şu konuyu öğreneceğim diye sayfalarca yazı okudum şimdiye kadar, az önce şu sayfadaki örneği  de inceledim. Ama burada daha canlı ve heyecanlı bir oyun varmış, kaçırmışım. Bir daha ki sefere umarım kaçırmam.

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 21 Mart 2015, 01:12:31 »
Tam olarak yetişemdiysemde eğlendim. Elinize sağlık.  :D FRP hoşuma gitti, birķaç oyun sonra, kafamda tam olarak sistem yerleştiğinde oynamak isterim. Bir de merak ettiğim bu frpler Neil Gaiman kitapları tarzı konularla oynanabiliniyor değil mi? Sınırı yok sanırım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 21 Mart 2015, 01:14:15 »
Herhangi bir sınır yok.

Bu arada ilk kez bir FRP izleyen Sayhh da bizlerle oynayacak. Ondan önce yine tecrübeli oyuncularla haftaya (bir aksilik olmazsa) yeni bir tur başlıyor. Bu sırada bugün oynayan oyuncuları da tek seferle bırakmayacağım.

Teşekkürler, sizi de bekleriz :).

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • Rom: 3
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
« Yanıtla #115 : 21 Mart 2015, 01:54:34 »
Keşke kayıt edilmiş olsaydı ben kaçırdım maalesef :( dünya işleri...
Söz sessizlikte, ışık karanlıkta...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 25 Mart 2015, 16:30:12 »
Yeni turda oyuncular aynı senaryonun farklı kollarını oluşturacak. 3 yeni oyuncum mevcut.

Marius: Açgözlülük

KoyuBeyaz: Şehvet

Sayhh: Oburluk

Bu hafta (ya Perşembe ya da Cuma) Marius - KoyuBeyaz ikilisinin günü. Bu sırada mit - Lordmuti ikilisinin maceraları bitmedi. Onları da haftaya oynatmayı planlıyorum. Sayhh'ı ise haftaya oyuna alacağım.

İzlemek isteyenler randevu defterlerini bir düzenlesin!

Karakter Bazlı Açıklama

Açgözlülük: Her hareketinde aşırıya kaçtığı sürece bonus kazanır. Bu aşırılıkları insanlarca görülmelidir. Yoksa bonusu kazanamaz. Bir, asla onun sayısı olmamalı ve insanlara bunu özendirmeli. "Azıyla yetinme" fikri işlenmeli.

İnsan formunu sürdürebilmesi için kişilerin arzularına oynamalı ve istedikleri şeyin yeterli olacağı miktarının çok çok üstüne çıkarmalıdır.

Şehvet: Çevresindeki insanları cinsel açıdan uyararak bonus kazanır. Anın absürdlüğüne bakılmadan cinsel arzularını tetikleyecek sözler söylemeli, o şekilde davranmalıdır. Akıllara şehveti düşürmelidir. Bu şekilde bonus kazanır.

İnsan formunu sürdürebilmek için insanların bu arzularını uygulamaya geçirmesine neden olmalıdır. Özellikle dindar kişiler ya da cinselliği soğuk bulan bireyler üzerinde başarılı oluşu formunu sürdürüş süresini ciddi oranda artırır.

Oburluk: Yemek yediği sürece bonus kazanır. 7/24 ağzı dolu olmalı desek yeridir. İnsanlara aşırı yemeği özendirerek ve yemek yemenin aslında kilo aldırmadığı gibi ilginç savlarını dikte ederek bonus kazanır. Ancak yediği yiyecekler ne kadar iştah açıcı, ne kadar zararlıysa (boyalı şekerler, pastalar, yağlı yağlı cipsler, vb.) bonusun oranı o denli büyük olur.

İnsan formunu sürdürebilmek için sporcuların ya da kilosuna takıntı olan kişilerin diyetlerini bozmalıdır (Ki bu özel durum formunun çok daha uzun sürmesine neden olur). Kafalarda yaratacağı "çok yemek aslında kilo yapmaz" benzeri fikirlerini zihinlere işleyerek her türden insanı bunu uygulamaya itmelidir.

İnsan Formunu Sürdürmek Neden Önemli?

İnsan formunuzu kaybederseniz özünüzle, iblis formunuzla ortada kalırsınız. Bu durumda insanlar sizi göremez. Etkiniz zayıflar, çünkü yeterince beslenmemişsinizdir. Bu durumda kardeşleriniz dışında sizi fark eden olmaz. Eh, kardeşlerin de hiçbiri birbirini sevmediğine göre onlar sizi ne kadar dinler, bilemiyorum :).

Son olarak, insan formunun yitirilmesi demek iki tur sessiz kalmanız anlamına gelecek. (O sırada millet gıybetler, yemekler, ense yapmalarla falan kopuyor olacak!)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 26 Mart 2015, 15:15:35 »
Yarın, 21.00'da oynuyoruz efenim!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : 01 Nisan 2015, 16:11:20 »
Cuma (03.04.2015) günü sıra mit - Lordmuti - Sayhh üçlüsünde.

Sayhh, karakteri Oburluk (Gula) ile ilk kez bu turda oyuna giriş yapacak ve bu ekibin üçüncüsü şeklinde devam edecek.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #119 : 03 Nisan 2015, 15:40:31 »
Cuma (03.04.2015) günü sıra mit - Lordmuti - Sayhh üçlüsünde.

Sayhh, karakteri Oburluk (Gula) ile ilk kez bu turda oyuna giriş yapacak ve bu ekibin üçüncüsü şeklinde devam edecek.

Bir hatırlatma da buraya gelsin ^^.

Oyun saati: 21.00