Kayıt Ol

Eragon filminin ikincisi Eldest

Çevrimdışı Confess

• *
  • 11
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Eragon filminin ikincisi Eldest
« : 25 Ekim 2012, 10:41:36 »

Ben Hollywood'da büyük bir hatanın yapıldığını düşünüyorum... Şimdiye kadar Eragon'unkinden daha gerçekci ve güzel bir ejderha grafiği görmedim hiçbir filmde. Hollywood'un aksine , insanlarda hangi fantastik filmi izlemeleri gerektiğini bilmiyor gibi :S Böylesine güzel bir film nası gerekli gişeyi geçmez :S O kadar saçma filmler çekiliyor ki, Eldest'in filminin çekilmemesine şok oldum.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Ynt: Ergon filminin ikincisi Eldest
« Yanıtla #1 : 25 Ekim 2012, 20:39:49 »
Başlığın adını doğru yazmayı deneseydin hiç değilse. Bir de sana çok iyi gelen bir film, bir başkasına kötü gelebilir. Herkes Eragon'u sevmek zorunda değil. Ben seviyor muyum? Evet. Fakat başkalarının fikirlerine de saygı duymak lazım. İkinci filmin çekilip çekilmemesiyle ilgili olarak da, çekilmesini isterdim açıkçası. Seriyi okumadığım için daha fazla yorum yapamayacağım.

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ergon filminin ikincisi Eldest
« Yanıtla #2 : 26 Ekim 2012, 11:51:08 »
İlk filmi gibi saçma sapan olacaksa hiç çekilmesin daha iyi.

Çevrimdışı Confess

• *
  • 11
    • Profili Görüntüle
Ynt: Eragon filminin ikincisi Eldest
« Yanıtla #3 : 27 Ekim 2012, 14:36:32 »
Başlığın adını doğru yazmayı deneseydin hiç değilse. Bir de sana çok iyi gelen bir film, bir başkasına kötü gelebilir. Herkes Eragon'u sevmek zorunda değil. Ben seviyor muyum? Evet. Fakat başkalarının fikirlerine de saygı duymak lazım. İkinci filmin çekilip çekilmemesiyle ilgili olarak da, çekilmesini isterdim açıkçası. Seriyi okumadığım için daha fazla yorum yapamayacağım.

Hızlı yazdım sonra da okumadım 2. kez görmemişim başlığı :D benim demek istediğim tüm fantastik filmlere oranlarsan devamı hakeden bir film olmalıydı diye düşünüyorum ( bunu tarafsız olarak baktığımda söylüyorum. ) Yani sen diyorsun ki öznel yargılar farklıdır , Eragon'un roman serisi de tüm dünyada çok tutuldu. Yüzüklerin Efendisi veya Harry potter kadar göz alıcı efektleri olmasa da onlar gibi devam etmeyi hakediyordu bence.

İlk filmi gibi saçma sapan olacaksa hiç çekilmesin daha iyi.

Tamam romana göre yetersiz olabilir ama , romanın da filme göre daha düşük kaldığı kısımlar olmadı da değil yani. Mesela sonundaki savaş , romandaki savaştan çok daha iyidi bence. Tabiki de roman genel olarak çok daha iyi ona bir sözüm yok.

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Ekim 2012, 15:10:39 »
Bir defa Arya bir elf e değil insana benziyordu. Ayrıca ortada cüceler yoktu. Bunlar eksiklerin ikisi saymaya kalksak yandık. En iyisi çekmemeleri ,çekeceklerse de en azından Arya'yı değiştirip cüceleri olaya katarlarsa güzel olur...

Çevrimdışı Ahm_1910

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Temmuz 2013, 20:28:28 »
Bende kitaplarını okumuş olmama rağmen beğendim.Çok güzel film.İkincisinin çekilmesini isterdim ama sonuçta izleyiciye bağlı gişeyi geçemediyse Hollywood'un hatası değil.Tek yapacağımız şey beklemek.İnşallah yakında çekilir.

Çevrimdışı metallica

• *
  • 47
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Ağustos 2013, 04:19:04 »
İlk filmi beğenmiştim. Zaten fantastik olup da çok vasat olmayan efektleri oyuncuları fazla sırıtmayan hemen her filmi beğeniyorum. (Legend of Seeker gibi berbat olanları hariç) Devamının gelmesini istiyorum.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Şubat 2015, 21:38:10 »
Zaten elimizde sınırlı sayıda olan bu tarz yapıtların devamı yapılmaması çok garip, bu kadar çok fanı varken bir de. Daha Galbatorix'i, Murtagh'ı daha detaylı görecektik. Hem çok güzel sürprizler vardı devamında. Keşke devamı çekilseydi. Gerçi film şirketi el değiştirmiş, ilk filmi de tekrar çekebilecekleri konuşuluyor.

Film bence güzeldi ama kitapları çok fazla uzatmıştı. Birkaç sayfada çok güzel anlatabileceği konular için bile 50-60 sayfa yazmış Chris. Hayalgücünü kullanarak daha kaliteli eserler çıkartabileceğini düşünüyorum.