Kayıt Ol

ParaNorman

Çevrimdışı vangoghspoison

• **
  • 79
  • Rom: 2
  • I'm everything. My spirit talks.
    • Profili Görüntüle
ParaNorman
« : 12 Kasım 2012, 02:19:36 »

Norman ilkokula giden küçük bir çocuk ve ölüleri görebiliyor! Küçük bir çocuk için fazla ağır bir yük gibi görünse de, Norman'ın omuzlarındaki bundan daha fazlası. Yaşadığı kasabanın üzerinde yüzyıllardır süren bir laneti bitirebilecek tek kişi de yine küçük kahramanımızın kendisi. Ailesi tarafından anlaşılmayan, pek arkadaşı olmayan Norman, bir de üzerine kasabanın garip çocuğu ilan edilmiş. Soyundaki yetenek sayesinde ölülerle konuşabilme yeteneğine sahip olan Norman, kasabasını zombiler bastığında hem bir grup anlayışsız insanla, hem kendi ailesiyle, hem her türlü dehşeti saçabilecekmiş gibi görünen zombilerle hem de acımasız bir cadıyla başa çıkmak zorunda kalacak. Küçük bir çocuğun tüm bunların arasında bir şeyler başarıp başaramayacağını ise izleyip göreceksiniz.

Yönetmen:Sam Fell, Chris Butler
Oyuncular:Kodi Smit-McPhee, Tucker Albrizzi, Anna Kendrick devamı...
TürAnimasyon , Macera, Komedi
Ülke:ABD
Yapım: 2012

FRAGMAN

Kişisel Not:
Şahsım adına, çoğu animasyon gibi bunu da sinemada izlemiş bulundum; ancak, beklediğimden çok daha az beğendiğimi itiraf etmeliyim. Elbette küçük yaş grubuna hitap etmesi öngörülen bir film. Yine de, çekimde sürekli bir titreşim var gibiydi. Sinema salonundan kaynaklandığını düşünsem de, orada daha önce de animasyon izlediğimden ötürü çok da salonu suçlayamadım. Çizgiler doğallıktan çok uzakta geldi. Animasyonun yumuşak havası karakterlerdeki aşırı ayrıntılarla kaybedilmiş diye düşündüm.

Seslendirme güzeldi. Küçük kardeşinizle giderseniz en azından onun için vakit kaybı olmayacaktır. Keşke izlemek için DVDsinin çıkmasını bekleseydim diye düşündüklerimden biri oldu. En azından benim için.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: ParaNorman
« Yanıtla #1 : 12 Kasım 2012, 17:43:27 »
Fragmanını izlemiştim, fena değil gibiydi ama bu yorumu okuduktan sonra şöyle bir duraksadım açıkçası. Son zamanlarda animasyonlarda gözle görülür bir düşüş var gibi zaten. Buz Devri 4 bile beklentilerimin çok altında kalmıştı mesela.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

• **
  • 79
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Kasım 2012, 18:38:41 »
Yalnız gecenin bir vakti yazarken nasıl bir Türkçe kullanmışım orda ben henüz fark ettim. Bir düzenleyeyim tanıtım yazısını. Kesinlikle, animasyonlardaki düşüş benim de gözümden kaçmadı. Pek çok proje vardı bildiğim ama hiçbiri de vizyona girmedi. Niçin bilmiyorum. Hasılat meselesi sanırım :/

Çevrimdışı Arthur515

• **
  • 101
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Kasım 2012, 22:10:54 »
Frankenweenie'ydi sanırsam o animasyonla paranorman için umutluydum. Yorumlardan dolayı ParaNorman'dan vaz geçtim sanırım.

• **
  • 79
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Kasım 2012, 22:37:51 »
Telefon tarifeleriniz sayesinde indirimden faydalandığınız bir gün görmeyin demiyorum arkadaşlar ; ancak yine de yorumların '' Eh, heheh, şirindi.'' den öteye gideceğini sanmam.