Kayıt Ol

Anket

En sevdiğiniz hanedanlık?

GREYJOY
10 (6.2%)
LANNİSTER
24 (14.9%)
FREY
3 (1.9%)
STARK
51 (31.7%)
CLEGANE
2 (1.2%)
TYRELL
5 (3.1%)
BARATHEON
12 (7.5%)
MARTELL
15 (9.3%)
ARRYN
6 (3.7%)
FLORENT
1 (0.6%)
HIGHTOWER
2 (1.2%)
TULLY
5 (3.1%)
TARGARYEN
25 (15.5%)

Toplam Oy Verenler: 74

En Sevdiğiniz Hanedanlık?

Çevrimdışı Tinuviel

• *
  • 24
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: En sevdiğiniz hanedanlık?
« Yanıtla #15 : 02 Şubat 2014, 00:34:34 »
Arryn, Targaryen ve Martell.

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
Ynt: En sevdiğiniz hanedanlık?
« Yanıtla #16 : 04 Şubat 2014, 23:39:35 »
Blackfyre (yok olduğu söyleniyor lakin inanmıyorum), Toyne (Westeros'ta kalmadı bunlardan, Altın Grup'un içinde Toyne da var sanırım) ve bir de Baratheon. Öfke Bizimkidir.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı joe dalton

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Sevdiğiniz Hanedanlık?
« Yanıtla #17 : 15 Mart 2014, 11:21:15 »
Lannister, Stark ve Targaryen.. okumaktan en zevk aldığım hanedanlar olduğu için bunları seçtim..

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 09 Nisan 2014, 16:16:07 »
aslında her hanedanı sevdirecek ve nefret ettirecek karakterler mevcut. Starklar ve Tullyler en dürüst hanedanlık gibi gösterilmiş. Lannisterler ise en çok korkulan. korku da nefreti doğuruyor ister istemez.

5.ci kitabı henüz okumadım  ve seriyi okumamış bir çok arkadaş olduğundan daha detaylı yazamıyorum.

her şeye rağmen Stark'ları kendime yakın hissediyorum. diğer hanedanlıklarım ise Targaryen ve Baratheon.

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 01 Mayıs 2014, 18:13:29 »
Tarly'ler nerede acaba?
Efsanevi bir kılıcı olan bir hanedan göz ardı edilmemeli bence.Randyll Tarly gibi bir lideri varken bunun yapılması saygısızlık :P . :)

Bu arada seçtiklerim; 1-MARTELL 2-GREYJOY 3-STARK(Emin olun tarihinden/kültüründen dolayı seçtim, karakterlerin alakası yok.)
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı Calypso

• *
  • 28
  • Doldurun kadehleri, içelim beraber
    • Profili Görüntüle
    • Goddess Calypso | Calypso'nun Fanfic Arşivi
« Yanıtla #20 : 01 Temmuz 2014, 14:22:28 »
Tyrell. Margaery yeter de artar bile.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 19 Ağustos 2014, 04:25:13 »
Sanırım Lannister. Yani sevdiğim karakter sayısı açısından öndeler en azından. :P
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #22 : 04 Eylül 2014, 23:47:27 »
Kılıçların Fırtınası bitti, şu an için sadece Stark. Ve nedense kalanlarının büyük işler yapacağını düşünüyorum, umarım GRRM beni yanıltmaz. :)
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Auguste Dupin

• **
  • 84
  • Rom: 8
  • geceleri esen terör
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 27 Mart 2015, 20:17:54 »
Starklar iyi, fakat bir noktadan sonra sinir bozucu derecede idealist geliyor ve serinin kötü çocukları Lannisterlara meyletmeye başlıyor insan. Efendi adam yerine serseri tercihi gibi. Çünkü en azından daha eğlenceliler. Tyrion olsun, zalimce tavırları olsa da Jaime olsun, gayet zeki ve sarkastik karakterler. Starklar ise fevriler, politik bir aldatmacayı onursuz bir hile kabul edip sorunları savaşla çözmeye çalışacak ya da en azından politikadansa daha kolay buldukları için bunu tercih edecek adamlar. Genel olarak tüm kuzeyli sancak beyleri böyle. Savaş dışında pek bir şeyden anladıkları yok. Basit adamlar. Sıkıcılar.

Ankette Lannister, Targaryen ve Martell'i seçtim, fakat Martell yerine olsaydı eğer Baelish'in hanesini seçerdim. Kişisel hırsları, gizli planları ve manipülasyonlarıyla Petyr Baelish tam bir trajik karakter. Tek başına geleceğin Lannister hanedanı.

Martelller ise bildiğin çöl Starkları. Starklar da zaten bildiğin Dağ Martellleri. Birinin kuzey birinin güney uçta bulunması dışında hiçbir farkları yok denebilir. Fevri ve politikadan anlamaz, tüm işleri savaş yoluyla çözmeye çalışan insanlar. Onlara göre savaş için onlardan birisinin ölmüş olması yeterli. Nerede nasıl ne zaman niye ölmüş önemli değil. Dorne dışında bir Dorne'lu ölmüşse eğer, anlamadan dinlemeden kin güdüp, diğer her şeyi duymazdan gelip intikam için savaş bayraklarını açacak tipler. Bunu yaparken mantık sahibi sağduyulu kimseleri de ezip geçiyorlar ve sadece kendi felaketlerine sebep oluyorlar. Haklı bile olsalar, sabırsız, zamansız ve yanlış hamlelerle tek elde ettikleri kendi ölümleri oluyor, eğer şanslılarsa düşmanın bir kısmını da kendileriyle birlikte götürebiliyorlar. Ama bu asla onların zekasının bir ürünü olmuyor.
Diğer yandan ölen kişi sevdiğin bir karakterse eğer, onların tarafını tutmak zorunda gibi de hissediyorsun kendini. Ama durup düşününce bunun yanlış hamle olduğunu, daha incelikli bir oyunla çok az -hatta belki de hiç- kayıp vererek, çok daha iyi bir intikam alınabileceğini düşünüyorsun.

Targaryen'lar da Westeros'a biraz yabancı. Orayı fethetmişler ama aslında oraya ait değiller. Başka toprakların insanları. Aslında kendileri de işgalciler. Aslında herkes işgalci, ama en azından orada da kök salacak kadar uzun süre kalmışlar Westeros'ta. Targaryen'ların Westeros hakimiyeti ise o kadar eski değil. Tamamen dışarıdan gelip ejderhaların ezici gücü sayesinde baskı kurarak diyarı yöneten, aslında orayı hiç tanımayan çok yabancı bir güç. Hanedan olarak "oranın" bir hanedanı değil.

Sonradan çok tutuldu diyorlar ama henüz Kargaların Ziyafeti kitabının ilk bölümlerinde olan biri olarak, şimdiye kadar Greyjoylar kadar gereksiz ve bir işe yaramayan bir hanedan daha görmedim. Tüm olayları mazi. Başlarına yeni gelenleri de uzaktan, başkalarının ağzından öğrendik, olurken izlemedik. Şu ana kadarki rollerini de Boltonlara paylaştırmak gayet mümkünmüş. Bölümlerini okurken en çok sıkıldıklarımdan biri, ama birincilik Catelyn, Sansa ve Bran'ın bölümlerindeydi. Aslında düşününce, dört sıkıcı bölümden üçü Stark.

Şıklar arasında yok, olsa da seçmezdim, ama bahsetmeden geçmek istemediğim bir hane daha var ki Karstarklar. Starkların daha saçlı sakallı, bol kıllı, kaba giyimli, barbar görünümlü olan uzantıları. Mottoları da "Kış Güneşi" Soğuk ve sert kuzeyli adamlar arasında bir güneş gibi açan tatlı ve kıllı insanlar. Çok sevimliler. O motto nedir allasen ya. Kuzeylisin sen kuzeyli.

“House”
Sometimes I think it’s like I live in a big giant head on a hilltop
made of papier mache, a big giant head of my own head.
I polish the eyes which would be windows, or
mow the lawn, I mean this is my house we’re talking about here
even if it is a big giant papier mache head that looks just like mine.
And people who go past
in cars or buses or see the house the head on the hill from trains
they think the house is me.
I’ll be sleeping there, or polishing the eyes, or weeding the lawn,
but no-one will see me, no-one would look.
And no-one would ever come. And if I waved no-one even knows it was me waving.
They’d all be looking in the wrong place, at the head on the hill.
I can see your house from here.
-Neil Gaiman