Kayıt Ol

Melez Prens Kitap Hataları(başka yerde aramayın bulamazsınız!)

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Melez Prens Kitap Hataları(başka yerde aramayın bulamazsınız!)
« Yanıtla #30 : 06 Mayıs 2008, 16:23:54 »
Helal olsun iyi dikkat etmişin :),ben okurken transa geçiom hiç dikkat etmiyorum ;D
hepimiz öle deilmiyiz?
bunlar bilmm kaçıncı okumamızda gözümüze çarpanlar:D
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
böyle olamaz çünkü Dumby kreton koltuk yaratıyordu.(bkz:5. kitap) Tahta koltuk McGonagall'ınkiydi. ;)

daha neler istese tahta tabure yaratır.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
(Snape)kapıyı gürültü ile tonks un suratın kapattı ve tekrar asasıyla zincirlere dokundu.zincirler kaydı,şakırdayarak eski halini aldılar.
 bence eskisi daha iyiydi,dedi snape hainlikle"yenisi zayıf görünüyor.snape elindeki fener sallanırken harry tonks un yüzünde bir an şok ve kızgınlık ifadesi gördü.

iyide kapı kapanmıştı...

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 02 Mayıs 2009, 23:55:23 »
(Snape)kapıyı gürültü ile tonks un suratın kapattı ve tekrar asasıyla zincirlere dokundu.zincirler kaydı,şakırdayarak eski halini aldılar.
 bence eskisi daha iyiydi,dedi snape hainlikle"yenisi zayıf görünüyor.snape elindeki fener sallanırken harry tonks un yüzünde bir an şok ve kızgınlık ifadesi gördü.

iyide kapı kapanmıştı...

bahçenin kapısı bu. aralıklı fln oluor hani parmaklı klı gibi
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."

Çevrimdışı Moonshield

• **
  • 128
  • Rom: 4
  • flawless human being.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 26 Kasım 2009, 00:18:12 »
Ben hep söylerim, takılmamak lazım böyle şeylere, ama detayları yakalayabilmen güzel tabii. (:

Knowledge is a deadly friend, when no one sets the rules.
The fate of all mankind, I see, is in the hands of fools.

[spoiler]

Çevrimdışı Masquerade~

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 05 Aralık 2009, 12:12:38 »
Bende tebrik ettim seni, iyi bulmuşsun.
It's not what it seems,
Not what you think
No, i must be dreaming
It's only in my mind,
Not in real life,
No, i must be dreaming…
[/b]

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 07 Aralık 2009, 15:02:27 »
ah yeni kitap çıkarsa da onları da bulsak ama:(

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
Paylaşımında değil ama yazılarında türkçeyi güzel kullansan daha çok sevinicem :) tespitlerinde çok güzel bu arada :) asıl konu :)
sanırım düzelttim hepsini, eğer hala hatalı yer varsa söyler misin oraları da düzelteyim.
Ayrıca tebrik ederim Türkçe'yi doğru kullanmaya yönlendir herkesi böyle güzel bir durum. Diğer topicde dediğim gibi ben eskiden böyle yapıyordum, büyüdük düzeldik biraz:D

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
Birde arkadaşlar MP 'in filminde inanılmaz büyük bir hata var ( Türkçe Dublaj'da) Hermione , Ron ve Harry trendeyken ( Harry Malfoy'un kısmına gitmeden önce ) Harry:Bu bir tür ayin gibiydi..Hermione:Harry (falan filan tam hatırlamıyorum) Sonra Ron: Neler olduğunu anlatırmısınız? (gibi birşey) Hermione:Ron,Harry Malfoyun artık bir RUH EMİCİ olduğunu söylüyor...

RUH EMİCİ Mİ? Tam bir skandal! Ölüm Yiyenler ne zamandan beri Ruh Emici oldu... Allah aşkına şu dublaj yapan kişilere önce bir kitabı okutun da adam gibi birşeyler duyalım izleyelim... :hömm:
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
Çok aklıma takılmıştı  :king
Yaşasın!

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
filmlerde ki hataları yazmaya kalksak forum çöker sanırım:D

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
Ama asıl soru onları neden bulmaya çalıştığımız?
filmlerdeki hataları bulmam yazmam da kolay kolat, takmıyorum filmleri, kitaptaki hataları da bulmaya çalışmıyorum, okuyorum gözüme takılırsa not alıyorum. HP düşmanı falan değilim yani;)

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
Aynen öyle aklımıza takılıyor.Öyle "Ne alaka ya?!" diyoruz.İşte onları da paylaşmak istiyoruz..Bu yani ;D ;D
Yaşasın!

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
Yok benim öyle suçlama falan ben hiç öyle düşünmemiştim.Ama öyle düşündürttüysem özür dilerim.

Alıntı
Sorgulamasak özgünlüğüne daha çok inanıp, içimiz rahat bakarız kitaplara.Benim düşüncem bu açıkçası.
Haklı olabilirsin ama bu hatalar benim kitaba bakış açımı değiştirmiyor.Yani olabilir hepimiz insanız J.K Rowling'de insan hata yapabilir.Ama bizim gözümüze batıyor o anda ve rahatsız oluyoruz.Ama sadece o anda.Ondan sonra o sayfayı geçince hepsini unuturuz,o sayfaya kendimizi kaptırırız.Yani sadece anlıktır o.Bütün kitabı etkilemez sadece o sayfayı etkiler.
Yaşasın!

Çevrimdışı Eylul

• *
  • 33
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 11 Ağustos 2010, 20:23:08 »
Fimin ve kitabın başlarında Harry 'yle Dumbledore Slughorn u Hogwarta a gelsin diye ikna etmek için kaldığı yere gidiyorlar.Sonra Slughorn "Buranın Muggle sahipleri tatile gitti falan filan" diyor .Yani ev onun değil . Sonra da büyüyle evi toparladıktan sonra Slughorn Harry e eski favori öğrencilerinin fotoğraflarını gösteriyor . Evin bir köşesinde duruyormuş . Madem ev Slug ın değil fotoğraf köşesi ne ayak . :S Slughorn fotoğraf köşesini de her gittiği yere mi taşıyor ? Cidden soruyorum. Her gittiği yere eşyalarını da mı götürüyor? O sıralarda Ölüm Yiyenler onu rahatsız etmesn diye durmadan yer değiştiriyordu.