Kayıt Ol

Richard Matheson'ı kaybettik

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Richard Matheson'ı kaybettik
« : 25 Haziran 2013, 16:28:26 »
Ülkemizde Ben, Efsane (I am Legend) adlı kitabıyla tanınan, Uzay Yolu, Alacakaranlık Kuşağı gibi dizilerin çeşitli bölümlerinde imzası bulunan Richard Matheson, 87 yaşında hayatını kaybetti. Matheson 1984 yılında Yaşam Boyu Başarı alanında Dünya Fantazi Ödülü’nü ve 1991’de Stoker Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü kazanmış, yine 1991 yılında Dünya Korku Ustası, 2000 yılında ise Uluslararası Korku Birliği Yaşayan Efsane sıfatlarını kazanarak 2010 yılında Science Fiction Hall of Fame’e dahil edilmişti.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Richard Matheson'ı kaybettik
« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2013, 16:43:01 »
Neden bütün ustalar ölmek zorunda :/? Ben Efsane, bir günde bitecek kadar güzel ve akıcı bir kitaptı. Maalesef kendisini sadece bu kitapla tanıdım ve ondan daha fazlasını okumak için büyük bir istek duydum. Eh, sonrası sonuçsuz kaldı tabii. Malum.

Toprağı bol olsun.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2013, 17:39:45 »
"Ben, Efsane" ile adını efsaneler arasına çoktan yazdırmıştı, şimdi gerçekten efsane oldu. Toprağı bol olsun.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #3 : 26 Haziran 2013, 02:06:00 »
"Donnie Darko"nun yönetmeni Richard Kelly hatrına izlediğim "The Box"ta da imzası varmış kendisinin. Yaptıklarıyla ilham veriyor. Huzur içinde yatsın.