Kayıt Ol

Ejderha Mızrağı'nda Güldüğünüz Replikler?

Çevrimdışı Caramon

• *
  • 19
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ejderha Mızrağı'nda Güldüğünüz Replikler?
« Yanıtla #30 : 28 Mayıs 2011, 19:13:46 »
Klavye sürçmesi olmuş gecesi olacak :)

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #31 : 19 Haziran 2011, 12:06:26 »
Cüce başını salladı. "Sakalım üzerine yemin ederim ki," dedi içi sıkılarak, "bu işin içinde Tasslehoff var."

Güz Alacakaranlığı Ejderhaları kitabından.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 03 Ağustos 2012, 13:27:41 »
"Peh, eğer herkes birbirine güvenseydi, hepimiz kender olurduk," dedi Flint.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 03 Ağustos 2012, 20:24:06 »
Kış Gecesi Ejderhaları'nda çok güldüğüm repliklerden biridir şu:

"Reorx," diye tekrar etti cüce. "Reorx'un kollarına gideceğim."

"Hayır hiç de değil," dedi Tas. "Biz Sancrist'e gidiyoruz. Tabi bir hanı kastediyorsan başka. Sturm'e sorarım. Reorx'un Kolları. Hmmm..."

"Reorx, Cücelerin Tanrısı seni mankafa!" diye gürledi Flint.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 07 Ağustos 2012, 21:01:05 »
‎"Çekin ellerinizi üstümden!" diye bağırdı yaşlı adam, koşup kendisini yakalayan ejderanlara. Elinden alınıncaya kadar ejderanlara bastonuyla cılız darbeler indirdi. "Ağacı tutuklayın!" diye ısrar etti. "Güneş ışığını engelleme! Suçu bu!"

Güz Alacakaranlığı Ejderhaları

Fizban, Sözcü'ye parmağını sallarken eski püskü şapkası gözlerinin üzerine kaydı. "İmdat! Kör oldum!" Elf muhafızlara güvensiz bir bakış atan Raistlin öne fırladı. Yaşlı adamın koluna girip şapkayı düzeltti. "Ah, gerçek tanrılara şükürler olsun," dedi büyücü gözlerini kırpıştırarak.

Güz Alacakaranlığı Ejderhaları

''Koy onu yerine!'' dedi sert bir ses.
''Hayır! O benim! Bak benim cebimde.''
''Pöh! Onu beş dakika önce oraya koyduğunu gördüm.''
''Hiç de değil,'' diye itiraz etti diğer ses alınmış gibi. ''O benim! Gördün mü üzerinde benim adım...''
''Sevgili kocam Gunthar'a Yaşanveren Günü hediyesi,'' dedi ilk ses.

Kış Gecesi Ejderhaları

''Anlaşılan cebime düşmüş, Fizban. Tabii ya çantam masanın altında duruyordu. Ne şans ama! Çantam olmasa yere çarpıp kırılabilir...''

Kış Gecesi Ejderhaları
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #35 : 20 Ekim 2012, 13:29:48 »
"Çocuk masallarından korkuyor olamazsın değil mi?" diye tısladı Raistlin.
"Hayır!" diye çıkıştı cüce. "Ben sadece karanlıkta kenderin çantamı karıştırmasından endişeleniyorum."

"Bir sümüklü böcek!" dedi Tas, yaratığı incelemek için ilgiyle koşarak. "Ama şunun büyüklüğüne bir bak! Sence nasıl bu kadar büyümüştür? Acaba ne yiyor..."
"Bizi, gerizekalı!" diye bağırdı Flint ve devasa sümüklü böcek tam da bir salya yağmuru tükürdüğü sırada kenderi yakalayıp yere yapıştırdı.

Güz Alacakaranlığın Ejdehaları

“Ah, unutmadan,” dedi Tas, gözlüğün ejderhanın pençesinde kayboluşunu izlerken, “mezardan nasıl aşağı ineceğiz? Burada kalmaktan hoşlanmadığımdan değil,” diye ekledi hızla, ejderhanın gücenebileceğini düşünerek, “ama Tanis’i ve Caramon’u ve diğerlerini kendi başlarına bıraktım ve ben orada olup onlara göz kulak olmadığımda başlarını belaya sokuyorlar.”

Cüce Derinlikleri Ejderhaları

Çevrimdışı kitapci

• *
  • 25
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 03 Aralık 2012, 10:52:26 »
1. kitaba yeni başladım 50. sayfadayım anlamadığım şey tasleoff kender ve tas aynı kişimi gülümsediğim dialog söyle bir şeydi ; sakal bırakmadan öncede yeterince çirkindin yarı elf

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 03 Aralık 2012, 18:10:47 »
Tas grup arkadaşları arasında Tasslehof'un kısaltması. :)

Not: Sorularımızı bu başlık altında paylaşmamaya özen göstermemizi rica ediyorum :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı ezghy13

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 09 Mayıs 2013, 10:46:36 »
Tas ve Flint'in tüm diyalogları ve Tas'ın kend kendine olaylardan çıkardığı ve kendine mal ettiği sonuçlar..
Ama gerçekten..."Ben olmasaydım başınız ne biçim derde girerdi kim bilir" kısımlarında doğruluk payı var, unutmayın zamanda geri gidildiğinde Tas atlamamış olsaydı hiçbir şey farklı olmazdı..:)
Est Sularus Oth Mithas