Kayıt Ol

32. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı Buluşması

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: 32. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı Buluşması
« Yanıtla #90 : 12 Kasım 2013, 05:56:42 »
Allah Allah? Şaşırdım bak bu işe. Coşkun'dur bu kesin :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 12 Kasım 2013, 08:01:45 »
Bir de İhsan Abi gölgelerin arasından gizlice çeviri yapmış.

Boşuna mı ilk çevirdiğim kitabın adı Gölge Oyunu'ydu sanıyorsun? Bunlar hep se... Öhm! ...sübliminal mesaj u_u

I see what you did thereeeee :D.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #92 : 17 Kasım 2013, 16:31:15 »
Üstünden bir hafta geçti ama ben hala bir şeyler yazamadım buraya. Evimden uzak, internetsiz bir ortamda olduğumdan kaynaklanıyor tabii ki. Neyse, fırsat bulmuşken geçen hafta bugün hakkında düşüncelerimi yazmak istiyorum.

Evet. Az kişiydik ama çok eğlenceli saatler geçirdiğimi belirtmeliyim en başta. Yine bir sürü kitabıma çeşitli yazarlardan imza aldım. Tabii ki bu listeye Fiddler imzalı Gökyüzüne Düşen Kız da dahil! Karizmatik ve cool görünümünün altında yatan sempatik tarafıyla tanıştım Orçun Can'ın ve memnun oldum. Ufak bilgi de sızdırdı bizlere gelecek projeleriyle ilgili, merakla bekliyoruz!

İthaki Yayınları'nın düzenlediği panele katıldık. "Oh ne güzel, 1 saat boyunca oturup dinleneceğiz," derken o süreyi ayakta geçirmek zorunda kalmak hiç hoş değildi açıkçası, erken gitmeliydik. Yorgunluğumuza yorgunluk eklendi ve kısa sürede pilimiz tükendi. Bi ara oturup sohbet ederek dinlenme fırsatı bulduk, hemen ardından da yine İthaki'nin ev sahipliği yaptığı Gülşah Elikbank ve Barış Müstecaplıoğlu imza gününe katıldık.

En çok İthaki'de vakit geçirmemize rağmen birçok yayınevini ayak üstü ziyaret ettik ve ne ara ellerimiz o kadar kitapla doldu ona da hayret ettik. Hatta bi ara Hakan ağbiyi tutmak zorunda kaldık, güzelim seriyi kötüledik. O almakta ısrarcı olunca tuttuk kolundan ve uzaklaştırdık falan, çok ilginç anlardı. Duyduk ki TRT de o sırada çekimdeymiş, görüntülere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İthaki standındaki görevlilerden biri ben ve Bengü'ye Ötekiler Arasında adlı kitaptan bahsederken çevirmenini de bol bol övdü, tabii biz de o sırada kötülemekle meşguldük, olayı nötrle sonlandırdık. :P (Şaka bir yana, tebrikler İhsan ağbi!)

Sona doğru yaklaşırken unuttuklarım aklıma geliyor. Forum üyelerimizden "Chiyo" ile tanışma fırsatı da buldum, tabii sonra bir anda kayboldu ama neyse, tanışmak da güzeldi. Ha bir de "emuk" nickli sevgili Emre'yi de unutmamak gerek. Zaman zaman bizlere merhaba demeyi ihmal etmedi sağ olsun.

Dönüşte de Tüyap'ın servisini kullandık ve Yosun abla, Hakan ağbi ve Bengü'yle güzel bir sohbet ortamı oldu arka dörtlüde. (Yosun abla sohbete pek katılmadı ama. :P). Ve finali de, "Kadıköy göründü!" naraları atıp koşarak yaptık. Saniyelerle gemiyi yakaladık, işte Fantazya'nın gücü!

Kısaca çok eğlendiğim, harika bir gündü. Gelenlere kendi adıma teşekkür ediyor ve Hakan ağbiden o efsane pozu* (:P) buraya atmasını rica ediyorum.