Kayıt Ol

Drizzt’in Hikayesini Çizgilerle Okumaya Var Mısınız?

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü

Fantastik edebiyat deyince akla gelen ilk serilerden Unutulmuş Diyarlar’ı bir de çizgi roman olarak okumak ister miydiniz? O zaman Menzoberranzan’ın ışıktan uzak, kötücül güzelliğinde bir kez daha Drizzt’in doğumuna ve yükselişine tanıklık edelim.

Unutulmuş Diyarlar’ın ilk kitabı olan Anayurt, aynı zamanda çizgi roman serisinin de ilk cildi olarak karşımıza çıkayor. Anayurt kitabını baz alan ilk ciltte, okumuş olduğumuz pek çok şeyi çizer Tim Seeley’in yorumuyla göreceğiz.

Alıntı
Drizzt’in doğumuyla baslayan macera, kendi dünyasından ayrılarak bilinmeyene doğru yola çıkmasıyla sürüyor.

Lal Kitap tarafından ülkemize konuk edilen çizgi romanın çevirmenliğini Bahadır Zaimoğlu üstlenmiş. Künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Haber: Hazal "Fırtınakıran" Çamur

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
Ynt: Drizzt’in Hikayesini Çizgilerle Okumaya Var Mısınız?
« Yanıtla #1 : 13 Temmuz 2014, 19:11:31 »
Hımm o zaman IDW'nin bastıkları değil bunlar. Anladığım kadarıyla 2005'de Devil's Due'nun basmış olduğu üç fasikülün toplama cildi. IDW'nin bastıkları ise kitaplarda olmayan hikayeleri içeriyormuş. Onlar bana daha ilginç geldi açıkçası...

Bu arada Lal orjinal ismi niye İtalyanca vermiş merak ettim doğrusu. Herhalde telifi Panini veya eş değeri bir firmadan aldılar...
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı Ghauldin

• *
  • 6
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Drizzt’in Hikayesini Çizgilerle Okumaya Var Mısınız?
« Yanıtla #2 : 14 Temmuz 2014, 16:31:47 »
Okudum bile.. :) 1 hafta önce almıştım. Gayet güzel çizimler. Özellikle Drizzt abimizin baklavaları vs vs. Göreceğiniz çok şeyler var. Alacaklar tereddüt etmesinler, pişman olmazlar.