Kayıt Ol

Sissoylu - Brandon Sanderson

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
Ynt: Sissoylu - Brandon Sanderson
« Yanıtla #135 : 13 Kasım 2015, 21:22:35 »
Olay bu kadar basit değil, biraz incelediğim kadarıyla bambaşka şeyler oluyor; ama ne olduğunu tam olarak bilmiyorum.
Spoiler: Göster
Sanırım çelik sorgucuların kazıklarıyla ilgili bir şeyler oluyor Marsh'a.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #136 : 16 Kasım 2015, 09:39:45 »
Ikinci kitap cok guzel, Kahramanlarimiz kurtardiklari sehri de korumaya calisiyorken ayni zamanda bin yil once Lord hukumdarin ele gecirdigi gucun kaynagi Well of Ascension yerini ariyorlar . Ama neden?

@Oliver
Kelsier merakini anliyorum ama  hikayenin devami cok ilginc yerlere gidecek. Kelsier belki yeri doldurulamaz biri ama sana su bilgiyi verebilirim. Bu Sissoylu serisinde Kelsier yok artik, ama yazar onun tam olarak geri donulemez bicimde olu olmadigini soyledi. Bazi teorilere gore su anda devam etmekte olan 2inci Sissoylu serisinde ortaya cikabilir bile.

Krallarin yolunu okumus olanlar icin Sissoylu ile ilgili bilgi
Krallarin yolunda sissoylunun son kitabiyla ilgili spoiler seviyesinde cok ciddi bir bilgi var. Orjinalde Sissoylu serisi bittikden sonra Krallarin Yolu yayinlandigi icin bu sorun olmamisti ama turkce ceviri cok uzun surdugu icin iki seriyi birlikte okumak bazi acilardan tehlikeli olmaya basladi.

Çevrimdışı uveybaba

• **
  • 117
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #137 : 16 Kasım 2015, 10:00:56 »
Ikinci kitap cok guzel, Kahramanlarimiz kurtardiklari sehri de korumaya calisiyorken ayni zamanda bin yil once Lord hukumdarin ele gecirdigi gucun kaynagi Well of Ascension yerini ariyorlar . Ama neden?

@Oliver
Kelsier merakini anliyorum ama  hikayenin devami cok ilginc yerlere gidecek. Kelsier belki yeri doldurulamaz biri ama sana su bilgiyi verebilirim. Bu Sissoylu serisinde Kelsier yok artik, ama yazar onun tam olarak geri donulemez bicimde olu olmadigini soyledi. Bazi teorilere gore su anda devam etmekte olan 2inci Sissoylu serisinde ortaya cikabilir bile.

Krallarin yolunda sissoylunun son kitabiyla ilgili spoiler seviyesinde cok ciddi bir bilgi var. Orjinalde Sissoylu serisi bittikden sonra Krallarin Yolu yayinlandigi icin bu sorun olmamisti ama turkce ceviri cok uzun surdugu icin iki seriyi birlikte okumak bazi acilardan tehlikeli olmaya basladi.

Yapma bunu yafeshan hocam :( Sen böyle şeyler yazdıkça merak ediyorum , açıp araştırma yapasım geliyor.
Mizah en güçlü savunmam. Mizah önemli. Mizah güzel. Cici mizah.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #138 : 16 Kasım 2015, 10:27:47 »
Spoiler bilgiyi nerdeyse kendim yazmak uzereydim sonra dedim bu cok fena birsey. Kitaplarin yayin tarihini kontrol edince gordum. Yazar Sissoylu bitmeden o bilgiyi vermek istememis zaten.

Sissoylu 2. kitap cikinca hala farkedilmediyse okumus olanlar icin aciklanabilir.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #139 : 16 Kasım 2015, 11:55:02 »
Vallaha kitapları bir daha okuyacağım diğerlerini bitirince. Gözen kaçırdığım ayrıntıları merak ediyorum şu anda. :)

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #140 : 16 Kasım 2015, 15:04:14 »

@Oliver

Şu mesajın tamamını spoiler içine alsak :)

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #141 : 16 Kasım 2015, 15:09:05 »

Aaa, nedenmis. ilk cumle kitap tanitimi, son kisim da ise spoiler var demisim, ne veya nerde soylemedim.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #142 : 16 Kasım 2015, 16:01:54 »

Aaa, nedenmis. ilk cumle kitap tanitimi, son kisim da ise spoiler var demisim, ne veya nerde soylemedim.

Çünkü o İKİNCİ kitabın tanıtımı...

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #143 : 23 Kasım 2015, 19:23:54 »
Akılçelen Kitaplar, Facebook sayfasında, bir yorumda, "Sissoylu 2: Kuşatma"nın en geç 2 hafta içinde satışta olacağını yazmış. Sevenler için çok iyi bir haber. Tabi doğruysa :)

Parlayan Sözler içinse hala tarih vermiyorlar. Ben onlar basmadan önce İngilizcesini bitirip Rıhtım'a bir inceleme yazarak Orhan abiden sonra sizi iyice çatlatmayı planlıyorum ama, haberiniz olsun :D

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #144 : 23 Kasım 2015, 19:32:20 »
Kuşatma?????? Kuşatma????????? Facebook sayfasını kullanan arkadaşın kitabın adını yanlış biliyor olduğunu düşünüyorum. Kitap Kuşatma diye çevrilecekse de durum çok vahim.

Çevrimdışı uveybaba

• **
  • 117
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #145 : 23 Kasım 2015, 19:43:21 »
Şurada iki kere "Kuşatma" olarak bahsedilmiş. Emin olamadım bende.

"Ay olabilir mi öyle bişey !!?? Lütfen olmasın çünkü :("
Mizah en güçlü savunmam. Mizah önemli. Mizah güzel. Cici mizah.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #146 : 23 Kasım 2015, 20:13:49 »
Kitabın adını hatırlamamakla beraber normalde nasıl çevrilmesi gerekiyordu?

Ayrıca umarım durum vahim değildir. Geç çıkardıkları yetmiyormuş gibi birde hatalı olursa kalpten giderim.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #147 : 23 Kasım 2015, 20:15:20 »
The Well of Ascension. İlk kitapta Ascension kelimesi Miraç olarak çevrilmişti. Bu durumda Miraç Kuyusu diye çevrilmesi en doğrusu olur. Ben hala sosyal medya görevlisinin yanlış bildiğini düşünüyorum. Ya da umuyorum :/.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #148 : 23 Kasım 2015, 20:22:35 »
Tamamdır, şimdi oldu. Teşekkürler. :)

Ya ben kuşkuluyum açıkçası. Yani bunca bekleyişin ardından umarım iyi bir şey çıkar karşımıza ve koca Miraç Kuyusu'nu -ki ilk kitapta üzerine basıla basıla defalarca anlatılmıştı- ucuz bir Kuşatmaya çevirirlerse gidip bir yerlerde hüngür hüngür ağlarım açıkçası.

*Korkmuş yüz şeysi.*

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #149 : 23 Kasım 2015, 21:00:36 »
Arkadaşlar üzgünüm ama olay doğru :(