Kayıt Ol

Ascension

Çevrimdışı okanakinci

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ascension
« : 02 Ocak 2015, 10:53:53 »

Uzun zamandır yeni bir diziye başlamıyordum. Bu dizi benim için iyi oldu. Forumda kaç kişi takip ediyor bilmiyorum ama bilimkurgu seviyorsanız bir şans vermenizi tavsiye ederim.

USS Ascension, Başkan Kennedy döneminde gizlice uzaya gönderilen, 600 kişiyi barındıran dev bir uzay gemisi. 100 yıllık bir seyahatin sonunda yeni bir gezegende koloni kurmayı amaçlamış. Tabii ki yolculuğun başladığı yıl itibariyle dondurulmak gibi teknolojiye sahip değiller. Yani yolculuğa başlayanların torunları hedefe ulaşacak.

Bu durum gemi içinde sosyal bir yapının oluşmasına neden olmuştur. Alt kattakilerle üst kattakiler arasında sınıfsal bir ayrım vardır. Üremenin kontrol altında tutulması da başka sosyal problemlere neden olmuştur. Uzun zamandır dünyayla bağlantıları olmadığından pek çok konuda 60'lı yılların teknolojisini kullanırlar, 60'lı yılların filmlerini, müziklerini, kitaplarını vs. takip ederler. Gemide 60'lı yılların modası hakimdir.

Hikayemiz yolculuğun 51. yılında geçiyor ve gemide ilk defa bir cinayetin işlenmesiyle başlıyor. Bunun soruşturulması sürecinde hikayenin çok farklı yerlere geleceğini görmek zor değil.

Buraya kadar anlattıklarım genellikle dizinin tanıtımında da olan şeyler. Ben ilk başta bu diziyi Battlestar Galactica'ya benzetmiştim. Hatta BSG kadrosundan Tricia Helfer(6 Numaralı Cylon) da başrollerden biri. Fakat daha birinci bölümün sonunda öyle bir ters köşeye yatırdılar ki bambaşka bir şey olduğunu gördük. Yetmedi, üçüncü bölümde yine ters köşeye yatırdılar. Bundan sonrasında spoiler vereyim. İzlemeyi düşünüyorsanız okumayın.

Spoiler: Göster
Birinci bölümün sonunda geminin aslında uzayda gitmediği açığa çıkar. Aslında bir uzay gemisinde değil, dünyadaki bir yeraltı tesisindedirler. Yani bir deney konusu olduklarını görürüz ama bunun farkında değillerdir.

Fakat üçüncü bölümde Christa'nın açığa çıkan doğaüstü güçleri ve Aaron'u bambaşka bir dünyaya ışınlaması daha da farklı bir görünüm kazandırır.

Şu ana kadar üç bölüm yayımlandı. Anladığım kadarıyla 6 pilot bölüm olacak. Galiba beğenilirse ondan sonra devam edecek. IMDB'den inceleyebilirsiniz: http://www.imdb.com/title/tt3696720/?ref_=nv_sr_1

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ascension
« Yanıtla #1 : 02 Ocak 2015, 11:17:33 »
Bu dizi çok ilgimi çekmişti başta. Sonra kanalın Syfy olduğunu görünce vazgeçmiştim.

Ama bir çok kişiden olumlu yorum gelince başlasam mı acaba diye düşünüyorum. Sizin yorumunuz da bayağı iyi oldu aslında konuyu da merak ediyordum. En iyisi biraz bölümler ilerlesin dizi kesinlik kazansın, o şekilde başlamak. :hömm:

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Ocak 2015, 11:38:14 »
Gürkan dizi bitti ilerleyecek bişey yok bende indirdim başlayacam:)

Çevrimdışı okanakinci

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Ocak 2015, 11:45:51 »
İlk mesajda yanlış bilgi vermişim. 6 bölüm ikişer ikişer yayımlanmış. Yani şu ana kadar yayımlananlar üç bölüm değil.

@VeRMİNaaRD ben dizi değil, sadece bu 6 bölümlük ilk sezon bitti diye biliyorum.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Ocak 2015, 11:49:22 »
Gürkan dizi bitti ilerleyecek bişey yok bende indirdim başlayacam:)

Ahaha cidden 3 bölümlük mini diziymiş. Ama devam etme olasılığı da varmış sanırım.
Neyse izleyelim o zaman. :P

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Ocak 2015, 11:56:15 »
Mini dizi olarak geçiyor tek sezonluk :)

Çevrimdışı Himfëa

• *
  • 7
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Ocak 2015, 13:39:25 »
Çok güzel duruyor, gün içerisinde bakacağım. İzledikten sonra yorumumu eklerim.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Ocak 2015, 14:50:52 »
Benden bir tavsiye webdl indirmeyin hdtv olan da logosuz reklamsız ve renkler daha canlı :)