Kayıt Ol

Kutsal Savaş / Kayıp Savaşçı - Emre Karaca

Çevrimdışı Roderick

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Kutsal Savaş / Kayıp Savaşçı - Emre Karaca
« : 09 Şubat 2015, 20:03:54 »

Merhaba arkadaşlar. Fantastik Romanları seven biri olarak az önce okumayı bitirdiğim 24 yaşında genç bir yazarın kaleminden dökülen bu romanı sizlerle paylaşmak istedim.  Melekler, şeytanlar, cinler, insanlar ve yaratılışı konu alan bu eser yazarın ilk romanı ve gayet güzel bir başlangıç yapmış. Türk Fantastik eserlerinin mutlaka desteklenmesi kanısındayım. Fantastik roman seven arkadaşlar mutlaka bir şans vermeli derim.

Kitabın arka kapak yazısı
"Göç etmeyi kuşlardan öğrenmemiş olabiliriz. Kuşlar gibi geri de dönemeyebiliriz. Yılların geçtiğini fark edemeyebiliriz. Bizler, insanız, yanlışı da doğruyu da yaşayarak öğreniriz. Kim demiş insan kendi mezarı başında ağlayamaz, diye, işte size canlı bir kanıtı. Kendi mezar taşıma bakarak yazıyorum en içten duygularımı, öldüğümü fark edememiş bedenim, ruhumu esir almışken kurtulmaya çalışıyorum. Bir an önce bana vaadedilene varmaya çalışıyorum. Dikenli tellerle örtülü ruhumun yara almadan kurtulması imkânsızken bir umutla çabalıyorum. Bu yazdıklarımın birinin eline geçmesini ümit etmiyorum. Bunların, mezarın sahibine ait olduğunu anlayacak çok azınız, acımın ne ağır olduğunu anlayacağınızı umuyorum." "Neden bu kadar basit? Hayatın anlamını bu kadar basitleştirmek neden?"

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yeni Bir Fantastik Roman Serisi
« Yanıtla #1 : 09 Şubat 2015, 20:38:01 »
Kitabın sizin romanınız olduğu çok belli. Açık açık benim romanım deseniz daha samimi olurdu.

Öte yandan konu ait olduğu kategoriye taşındı. Kitap tanıtımlarının yeri burasıdır :).

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kutsal Savaş / Kayıp Savaşçı - Emre Karaca
« Yanıtla #2 : 11 Şubat 2015, 15:39:38 »
Emre Bey,

Geçen gün alacaktım fakat okumam gereken kitap yığını her akşam bana bakarken yeni bir kitap almak istemedim.
benimde giriş kısmını yazdığım, yazar danışmanı bir arkadaştan ısrarla devam etmem konusunda yorum aldığım, forum üyelerimizden Yafes'in okuyup benden korktuğu bir kitap çalışmam mevcut fakat iş güçten üstüne pek düşemiyorum. kitabın başını yazdım, sonunu  tasarladım. kısmet bakalım belki bi 5 sene sonra bitiririm :)

sizi bu genç yaşınızda kitabınızı bitirebildiğiniz için canı gönülden tebrik ediyorum. En kısa sürede kitabınızı okuyacağım sözünü de veriyorum

saygılar

yukarıda bahsettiğim yazar danışmanı arkadaşım sizin kitabın basılmasında da yardımcı olmuş. arkadaşın ismi samet. muhakkak okuman gereken bir kitap diyordu, en kısa sürede nasip olur inşallah

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Şubat 2015, 22:11:28 »
Yukarıdaki yazınızdan sonra para verseniz okumam bu kitabı.Ayrıca  anonim olarak yorumlamaya çalışmanız yani kendi  kitabnızı sahiplenmek istememeniz çok çirkin bir davranış.Biraz daha ileri götürelim kendinizi yazar olarak nitelendirmeniz gerçek yazarlara hakaret.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Şubat 2015, 23:10:13 »
Biraz ağır girmişsin Kote  :D Bende böyle bir "reklam"ı samimiyetsiz buluyorum hatta insanı almaktan çok almamaya itiyor.Sanki bizide salak yerine koyuyor arkadaş böyle yaparak. Ama ortada bir emek var bir çoğumuzun yapamadığını yapıp düşüncelerini bir kitaba çevirmeyi başarmış.Ben bu olayı biraz toyluğa veriyorum. Kendisi belkide kendi kitabının reklamını açık açık kendisi yapmaktan çekinmiştir , böyle bir yöntem denemiştir. Ama yazar olarak nitelendirmesi bence bir sıkıntı yaratmıyor . Ne insanlar yazar olarak nitelendirilen. Emre'ye yazarlık hayatında başarılar diliyorum fakat bir daha böyle üstü kapalı reklamlar yerine "Bu kitap benim alın , okuyun , yorumlayın yoksa yakarım bu forumu ." falan gibisinden girse daha çok ilgi çeker , daha samimi olur :)

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Şubat 2015, 14:03:45 »
bence çok fazla üstüne gitmeyin, bizlerde onun yerinde olsak kim bilir nasıl bir heyecan içerisinde olurduk.

kitabın basılmasında benim bi arkadaşım baya bir çaba sarfetti, kendisi yazar danışmanlığı yapıyor ve fantastikten hoşlanmasa da kitap çok hoşuna gitmiş. bence gelin bu kitabı alıp okuyalım , insanların şevkini kırmak yerine cesaretlendirelim. belki bu kitap bizi tatmin etmez ama bir sonra ki kitapları / serileri fazlası ile tatmin edebilir.

şansen ben muhakkak alıp okuyacağım ve okuduktan sonra ki düşüncelerimi objektif bir biçimde sizlerle paylaşacağım

Çevrimdışı emre.karaca

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Mart 2015, 15:50:36 »
Merhaba arkadaşlar ben Emre Karaca Kutsal Savaş Kayıp Savaşçı eserinin yazarıyım. Bu formu daha önce hiç görmemiştim. Kitabım için başka bir arama yaparken burayı gördüm. Öncelikle kitap hakkında görüşleri için Roderick'e teşekkür ediyorum. Ve bu yazıyı başka birinin ağzından yazmışım gibi düşünülmesi beni gerçekten üzdü. Böylesine ucuz şeylere ihtiyaç duymadığımı ve fantastik edebiyat için kalbimin attığını bilmenizi istedim.