Kayıt Ol

Aysel Gürel vefat etti . .

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Aysel Gürel vefat etti . .
« : 17 Şubat 2008, 18:26:14 »
Güncel hayatımızda dinlediğimiz ve beğendiğimiz şarkıların söz yazarı olan ve moda kimliğide bulunan aynı zamanda müjde arında annesi olan aysel gürel buronşit yüzünden vefat etti allahtan rahmet sevenlerine ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/anasayfa/8251041.asp

Söz yazarı Aysel Gürel, tedavi gördüğü  hastanede vefat etti.Alınan bilgiye göre, Metropolitan Florence Nightingale Hastanesi'nde  “akciğer kanseri” tanısıyla tedavi gören Aysel Gürel, karaciğer  yetmezliği nedeniyle saat 16.30'da hayatını kaybetti. Gürel'in kızı Müjde Ar ve bazı yakınlarının da ölüm haberinin ardından  hastaneye geldiği öğrenildi.
Gürel son olarak  hasta olmasına rağmen bir içecek firmasının reklamlarında oynamıştı.

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: Aysel Gürel vefat etti . .
« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2008, 18:46:12 »
Başımız sağolsunn =(
Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2008, 18:48:25 »
Sevmezdim ama başımız sağolsun

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Şubat 2008, 18:56:33 »
Başımız sağolsun. Türk müziğinin en önemli isimlerindendi.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Spectre

• 632
  • Rom: 3
  • CatafaLque <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Şubat 2008, 19:45:06 »
Çok üzüLdüm ya =/ ALLah rahmet eyLesin.

Elımde yarına bırakacagım bırkac satır soz
Gozlerımden yuregımın tentesıne damlayan bırkac damla yas
Gıtmek dusundugumden de zormus bılıyorum
Ama elımden bırsey gelmezmıs bîcare gıdıyorum.
Ölecegımı bıle bıle o yola yuruyorum.. ~

Çevrimdışı nymph

• 412
  • Rom: 1
  • <3 Murtagh <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Şubat 2008, 23:41:53 »
pek sevmezdim ama güzel besteleri varmış yeni öğrendim Ünzile nin de bestecisiymiş galiba başımız sağolsun =/
kimse yaLnız kaLmak isteMez
beLki beNde sırf bu yüzdeN iNnmak istedim saNa
kimse Mutsuz oLmak istemez
biLmem ki sen sebebtiN çok yaLan söyLedin baNa..
[/u]

Çevrimdışı Ginny Weasley

• **
  • 136
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Şubat 2008, 17:08:43 »
Ben de çok üzüldüm=(( başımız sağolsun...

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2008, 12:36:23 »
Aysel Gürel son yolculuğuna uğurlandı

Cenazeden Fotoğraflar İçin Tıklayınız

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden söz yazarı, tiyatro sanatçısı ve Müjde Ar'ın annesi Aysel Gürel, son yolculuğuna uğurlandı. Gürel'in cenazesi Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.
  Milliyet Magazin Muhabiri İlknur Taş ve Bayram Kaygusuz cenazeyi yerinde takip etti...
  Bir buçuk aydır kanser tedavisi gören 80 yaşındaki Aysel Gürel'in son yolculuğunda bir çok ünlü isim onu yalnız bırakmadı. Sezen Aksu, Önder Fırat, Müjde Ar, Ercan Karakaş, Reyhan Karaca, Jale, Niran Ünsal, Zerrin Özer, Rober Hatemo, İbrahim Tatlıses, Harun Kolçak, Aydemir Akbaş, Nuri Alço, Sertab Erener, Suavi, Sezen Cumhur Önal, Sibel Turnagöl, Cem Hakko, Ali Rıza Binboğa, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Zeynep Tunuslu, Tekin Akmansoy, Deniz Akkaya, Yonca Evcimik. Yeliz, Gora Mafyan, Aysun Kayacı, Nazan Şoray, Ahmet Selçuk İlkan, Orhan Gencebay, Yavuz Bingöl, Adnan Şenses, Metin Özülkü, Berhan Şimşek, Sevim Emre, Burak Kut. Nükhet Duru, Müjdat Gezen, Hülya Koçyiğit, Selim Soydan, Sefa Önal, Yılmaz Ulusoy, Şahnaz Çakıralp, Cemil İpekçi, Burcu Kara, Seray Sever, İlhan Şeşen, Şansal Büyüka, Kenan Işık, Behzat ve Süheyl Uygur, gibi ünlü simaların göz yaşlarını tutamadıkları gözlendi.
    Caminin avlusuna kırmızı halı serilmesi dikkat çekerken, ziyaretçilerin Aysel Gürel'e düşüncelerini yazdıkları bir de hatıra defteri konuldu.
    Aysel Gürel'in kızı Mehtap Ar, son saatlerinde annelerinin yanında olduklarını belirterek "Ona bizi dünyaya getirdikleri için teşekkür ettik" dedi. Mehtap Ar, kanser olduğunu kendisinden saklanan Aysel Gürel'in son isteğinin ise "Gençlere yardım edin, onların elinden tutun" olduğunu açıkladı.
    Aysel Gürel'in tabutunun üzerinde pembe iki tane parlak simli gözlük, pembe taç ve yine pembe renk otriş olması dikkat çekti.
Çok sayıda basın mensubunun da izlediği cenaze töreninde Müjde Ar ve Ercan Karakaş ziyaretçilerin taziyelerini kabul etti. Cenazede bir kaç tane yaşlı kadının tıpkı Aysel Gürel gibi gözlüklere kadar her ayrıntıyı düşünerek rengarenk giyinmesi de gözlerden kaçmadı.
    Aysel Gürel, cenaze namazının ardından mezarlığa alkışlarla uğurlandı. Mehtap Ar, Zincirlikuyu Mezarlığı'na cenaze arabasıyla gitti. Mezarlığa giderken Müjde Ar'ın bitkin göründüğü, eşi ve yeğeni tarafından kollarından tutularak güçlükle arabaya bindirildiği görüldü.
    Cenazenin gitmesinin ardından Teşvikiye Camii'ndeki kalabalık ta dağıldı.

Ne dediler?

Ayakta durmakta güçlük çeken Sezen Aksu, "Konuşacak durumda olsam konuşurum, gerçekten iyi değilim kusura bakmayın" diyerek gazetecilerin sorularını yanıtlamadı.

Nuri Alço "Hayat dolu, yaşlanmayı kabul etmeyen çok büyük bestekar ve yazardı, onu özleyeceğiz." dedi.
      Orhan Gencebay "Aysel Abla diyince bir gülümseme geliyor yüzümüze bizde öyle bir etki bıraktı kendisi. Firuze şarsını birlikte yapmıştık, Sezen Aksu, ben ve Aysel Gürel, çok güzel zamanlarımız geçti. O şarkının bende anısı çok farklıdır" dedi.
      Yavuz Bingöl ise, Aysel Gürel'in kendisine bestelemek üzere bir şiir yolladığını söylerek 'Besteledim ancak okumak nasip olmadı, yeni albümümde Aysel Gürel imzalı bir şarkı söyleyeceğim' dedi.
      Sertab Erener "Aysel Gürel ölmedi eserleriyle şarkılarıyla bizimle birlikte yaşıyor' dedi.
      Soğuk havaya rağmen Teşvikiye Cami'nin bir hayli kalabalık olduğu gözlendi.
      Ayrıca TEMA, TESYEV, Eğitim ve Araştırma vakfı, İstanbul Eğitim Vakfı, Türkiye Kanserle Savaş Vakfı, Türk Eğitim Vakfı gibi bir çok vakıfa Aysel Gürel adına bağış topladı.

Aysel Gürel'in Yaşamından Fotoğraflar İçin Tıklayınız..
she's back!!

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Şubat 2008, 17:49:23 »
İyi şarkılar yazarmış be :( renkli renkli bir kadındı başımız sağolsun

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.