Kayıt Ol

Yüzüklerin Efendisi- Tek Cilt Özel Basım

Çevrimdışı gunisiginamektuplar

  • *
  • 16
  • Rom: 0
  • nev-i şahsına münhasır deli.
    • Profili Görüntüle
Yüzüklerin Efendisi- Tek Cilt Özel Basım
« : 11 Ocak 2016, 17:08:37 »
Spoiler: Göster


Yazar: J.R.R. Tolkien
Çevirmen: Bülent Somay, Çiğdem Erkal İpek
Yayınevi : Metis Yayıncılık

Dünya ikiye bölünmüştür, denir Tolkien'ın yapıtı söz konusu olduğunda: Yüzüklerin Efendisi'ni okumuş olanlar ve okuyacak olanlar. 1997 ile birlikte, çok sayıda Türkiyeli okur da "okumuş olanlar" safına geçme fırsatı buldu. Kitabın Türkçe basımı Yüzüklerin Efendisi'ne duyulan ilginin evrenselliğini kanıtladı.

Yapıtın bu başarısını taçlandırmak için üç kısmı bir araya getiren bu özel, tek cilt edisyonu sunuyoruz. Hem hâlâ okumamış, "okuyacak olanlar" için, hem de bu güzel kitabın kütüphanenizde gelecek kuşaklara devrolacak kadar kalıcı olması için...

Yüzüklerin Efendisi yirminci yüzyılın en çok okunan yüz kitabı arasında en başta geliyor; bilimkurgu, fantazi, polisiye, best-seller ya da ana akım demeden, tüm edebiyat türleri arasında tartışmasız bir önderliğe sahip. Bir açıdan bakarsanız bir fantazi romanı, başka bir açıdan baktığınızda, insanlık durumu, sorumluluk, iktidar ve savaş üzerine bir roman. bir yolculuk, bir büyüme öyküsü; fedakarlık ve dostluk üzerine, hırs ve ihanet üzerine bir roman.

Konu sahibi yorumu: Kitaplığımın en özel yerinde bebekler gibi baktığım kitaplardan biri diyebilirim. cildin önünde ve arkasında Tolkien'in oğlunun yaptığı ilk Orta Dünya haritaları da mevcut. Seriye hiç başlamadıysanız bence bu cildi alın. Ben koleksiyoncu olduğum için bu konuda cildini de kaçırmadım. Çok çok seviyorum.