Kayıt Ol

Isaac Asimov - Elimde bulunan tüm kitapları

Çevrimdışı kasim444

• *
  • 39
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Isaac Asimov - Elimde bulunan tüm kitapları
« Yanıtla #30 : 29 Ağustos 2016, 00:07:42 »
Asimova a sonsuzluğun sonu ilemi başlanmalı yoksa ben robot ile mi ?(Ek olarak hazal radyo programını büyük bir özlemle bekliyorum .Geçmiş yayınlarını dinlemekten sıkıldım :))

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 29 Ağustos 2016, 09:00:33 »
Ben robot kitabını okumadım ama sonsuzluğun sonu kesinlikle iyi bir başlangıç kitabı. Tavsiye ederim.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 29 Ağustos 2016, 10:14:16 »
Vakıf'ı okumuşlar için Sonsuzluğun Sonu'nun son kısmı çok daha anlamlı olacaktır. Yoksa hoş bir son olarak kalır ama o müthiş bağlantı havada kalır :) Bu da böyle bir görüşümdür. O son kısımdaki bağlantının tadını saymazsak Sonsuzluğun Sonu tek başına da okunabilir. (Bence Vakıf'tan en az 1 kitap okuduktan sonr daha hoş ama)

Zamanında Asimov'a Ben,Robot ile başlamıştım.

Eylül ayında yayınlara devam ediyoruz efenim. İlgi için teşekkür ederim :)

Çevrimdışı azizhayri

• 581
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 29 Ağustos 2016, 13:40:08 »
Biraz geç olacak ama bende teşekkür ediyorum. Elinize, emeğinize sağlık
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı MeLaNCHoLy

• *
  • 20
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 29 Ağustos 2016, 15:30:20 »
Ben Copycenter da çalışıyorum. Tamamını bulamadığım için şirkette basmaya karar verdim. Ne zaman gelir ya da gelmez mi beklemek istemiyorum. Orjinal ciltli gibi yapıp kütüphaneme ekleyeceğim. :D

Yalnız bu okuma sırası çok enteresan. Bu kadar seveni olmasına rağmen hepside ayrı bir sıra veriyor. Ben linke robot serisi, vakıf serisi ve imparatorluk serisi diye ekledim. Robot serisinin vakıftan önce gelmesi gerekir diye düşündüm robot gelişimi sanki uzay çağından önce başlamalı gibi bir hissiyata kapılıyorum. Bunu günümüze bakarak söylüyorum tabi.

Ama yinede farklı listeler gördükçe kafam karışıyor.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 29 Ağustos 2016, 16:06:19 »
Yalnız bu okuma sırası çok enteresan. Bu kadar seveni olmasına rağmen hepside ayrı bir sıra veriyor. Ben linke robot serisi, vakıf serisi ve imparatorluk serisi diye ekledim. Robot serisinin vakıftan önce gelmesi gerekir diye düşündüm robot gelişimi sanki uzay çağından önce başlamalı gibi bir hissiyata kapılıyorum. Bunu günümüze bakarak söylüyorum tabi.

Ama yinede farklı listeler gördükçe kafam karışıyor.

Haklısınız robot serisini vakıfın son üç kitabından önce okunması alınacak hazzı artırır. Okumadan önce yaptığım uzun araştırmalar sonucunda hazırladığım şu liste kitapların tamamını okuduğumda da doğrulandı.

Benim tavsiye ettiğim okuma sırası...

• **
  • 116
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 29 Ağustos 2016, 16:25:29 »
Bana Sonsuzluğun sonu önce okunması daha mantıklı geliyor. Kitabın sonu vakıf serilerine bir prolog oluşturuyor gibi.
Spoiler: Göster
Zamanla ilgili çalışmaların uygarlığı geriye götürdüğü, bu yüzden insanlığın atom bilimine yöneltilmesi, bu sayede yıldızlara yayılabilecek bir uzay imparatorluğu ihtimali oluşması fikri bu kitaba vakıf ve imparatorluk serileriyle başlayacaklar güzel bir başlangıç oluşturuyor. 

Aynı zamanda Asimov'a başlamak olarak düşünürsek de Sonsuzluğun Sonu kitabı, çok dallanıp budaklanmadan  güzel bir hikaye anlatan bir eser. Bir ara üşenmeden başlayabilirsem yukarıdaki listeye göre okumayı düşünüyorum.

Çevrimdışı kasim444

• *
  • 39
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 30 Ağustos 2016, 02:02:13 »
Hazal madem eylül ayında yayınlara geri dönüyorsun(güzel haber :)) şu ithakide çalışan bi arkadaşın vardı (yanılmıyorsam bi programına konuk olmuştu editör) ona biraz baskı yaparmısın Asimov kitaplarını ne zaman tekrardan basacakları konusunda .Senden olumlu haberler beklemekteyim. Kendinize iyi bakın ahali

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 30 Ağustos 2016, 02:11:05 »
Kendisi İthaki kurgu editörü; arkadaşım demek pek doğru olmaz aslında :). Bir de bir yayınevinde maalesef bizim sözümüz geçmiyor. Şöyle yapabiliriz, planda var mı diye sorabiliriz :)

Ama ne diyorduk? Asimov külliyatına dair dev hizmet.

Çevrimdışı Fin

• *
  • 31
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 30 Ağustos 2016, 09:24:56 »
Hazal madem eylül ayında yayınlara geri dönüyorsun(güzel haber :)) şu ithakide çalışan bi arkadaşın vardı (yanılmıyorsam bi programına konuk olmuştu editör) ona biraz baskı yaparmısın Asimov kitaplarını ne zaman tekrardan basacakları konusunda .Senden olumlu haberler beklemekteyim. Kendinize iyi bakın ahali
Asimov hakkında bildiğim kadarıyla, isteseler de basamazkar çünkü Asimov'un varisleri ve Asimov Vakfı arasında kitapların telifleri konusunda davaları var. Dava sonuçlanana kadar telif yenileme yapılamıyor. Telif hakları halâ elinde olanlar tekrar baskı yapabiliyor ama İthaki'nin telif süresi bitmiş anladığım kadarıyla bu yüzden tekrar baskı yapamıyorlar. Ama bu tüm Asimov kitapları için geçerli mi bilmiyorum (bkz: Sonsuzluğun Sonu)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 30 Ağustos 2016, 15:18:10 »
Fin kısaca cevaplamış ama ben de şu açıklamayı ekleyeyim, bilgisi olmayanlar için. Söz konusu alıntı yanılmıyorsam 2015 yılının sonlarına doğru İthaki'nin facebook sayfasından yapılmıştı.

Alıntı
Vakıf serisi ve İthaki’nin yayın programı üzerine:

Bir süredir Vakıf serisini piyasada bulmak mümkün değil. Değil çünkü tekrar baskıları yapılmıyor.

Bir süredir Asimov’un hakları üzerine yurtdışında süren mahkeme bundan birkaç ay önce sonuçlandı. Mahkeme süresince kitapların sözleşmeleri için uzatma alıp yeniden basmak mümkün olmadı çünkü tüm bu işlemler askıya alındı. Yakın bir zamanda nihayetlenen bu hak devri sonucunda İthaki Yayınları olarak kelimenin tam anlamıyla ilk günden başvurumuzu yaptık. Serinin opsiyonu yayınevimizde, yeniden yapılacak sözleşmeleri masamızda bekliyor ancak dünyadaki tüm Asimov haklarının (sözleşmesi devam edenler dışında) yeniden düzenlenmesi birkaç ay içerisinde çözülebilecek bir iş yükü değil. Yazarın kızı ve hak sahibi Robyn Asimov’un gönderdiği mail şöyle: “… no longer represents the Asimov Estate, therefore, as Isaac's daughter and owner of his Estate, I am currently in a period of transition. Until a new agent is hired, book and film projects are on hold.” (Bahsi geçen ajans artık Asimov Vakfı’nın haklarını temsil etmiyor, bu yüzen Isaac’in kızı ve Vakfı’nın sahibi olarak şu an bir geçiş sürecindeyim. Yeni bir ajansla anlaşılana kadar kitap ve film projeleri askıya alınmıştır.)

Bir yazarın yayımlandığı, yayımlanacağı tüm diller ve ülkeler söz konusuyken, kitapları yeniden rafta görmek için hem yayınevine hem de okurlara biraz daha sabır gerekiyor.

Artık son aşamadayız ve imzaların atılmasını bekliyoruz, ardından kitaplar yeniden yayın programına alınıp, editlenip, yeni kapak tasarımlarıyla beraber raflara çıkacak. Hatta yazarın diğer kitapları da Vakıf serisine eşlik edecek. Filmi ve dizisi yapılacağı için değil, zamanında bu kitaplar hangi ruh ve vizyonla basıldıysa aynı duygularla. Ancak bizden bağımsız olan sorunlar çözülene kadar başka bir girişimde bulunmamız mümkün değil.
Aylardır seriyle ilgili onlarca mail atan ve yeniden basılması için ısrar eden hatta imza toplayan tüm okurlara teşekkürler. Emin olun sizin beklediğinizden daha uzun süredir uğraşıyoruz.
Bu sırada İthaki Yayınları kendi çizgisini devam ettirip Ray Bradbury, Frank Herbert, Arthur C. Clarke ve dahasını basmaya inatla devam edecek.

İthaki Yayınları
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı demiray68

• *
  • 22
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 31 Ağustos 2016, 10:22:17 »
MeLaNCHoLy kardeşim :) yıllardan beri Asimov'un kitaplarının yeniden basılmasını bekleyen biri olarak ne kadar teşekkür etsem azdır. Bende e kitap okuyamayanlardanım. Sayfalara elim değmeli, baktığımda kitaplığımda görmeliyim bu nedenle bende senin gibi hepsini bastırıp ciltletmeyi düşünüyorum.
Ankara'da bu işi hakkıyla yapabilecek bir yer bilen arkadaşlar varsa yardımlara açığım.

Çevrimdışı MeLaNCHoLy

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 01 Eylül 2016, 22:22:32 »
İlgilenemedim arkadaşlar kusura bakmayın 30 ağustos 19.57 canım kızım Duru'm dünyaya geldi. İki gündür işlemleri ile uğraşıyorum.

Seri baskı olmadığı için mağdur olan çok okuyucu var. Ben ısrarla baskı haline ulaşmak için uğraştım ama kitaplar sahafçıda arkadaşlar. Yani seriyi toparlamak çok çok tuzlu oluyor. E kitap okumayı da sevmiyorsanız benim gibi yandınız.

Ben baskılarını alıp ciltli şekilde yaptırmayı düşünüyorum. Normalde orjinal olmayan kitap almam. İdefix üzerinden toplu alırım. Ama daha davası sonuçlanmamış baskısı muallakta olacağı için kendimi mahrum bırakmamak adına baskılarını alacağım. Zaten şu anda ülkede kitapların telif hakkı olan firms yok anladığım kadarı ile.

Benim düşüncem böyle. Eğer site kurallsrına aykırı bir yorumsa silebilirsiniz problem değil. Neyse kızımı özledim :) daha fazla yazamıycam, yanına gidiyorum. İyi günler..

Çevrimdışı korayalthor

• *
  • 34
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 14 Eylül 2016, 16:36:09 »
sizlere çok teşekkür ediyorum. baskısı bulunmayan bu güzide eserleri paylaşmanız beni çok sevindirdi...

Çevrimdışı MeLaNCHoLy

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 17 Eylül 2016, 12:21:11 »
Rica ederim.