Kayıt Ol

Carrie Fisher Aramızdan Ayrıldı

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Carrie Fisher Aramızdan Ayrıldı
« : 27 Aralık 2016, 22:01:57 »

Star Wars serisindeki Prenses Leia rolüyle akıllara kazınan ünlü aktris, 60 yaşında hayatını kaybetti.

Amerikalı ünlü aktris, senarist ve yazar Carrie Fisher, geçtiğimiz hafta geçirdiği şiddetli kalp krizinin ardından bugün hayatını kaybetti. En son durumunun iyiye gittiğini duyup sevinen hayranlarınıysa büyük üzüntüye boğdu.

İlk kez 15 yaşında, annesiyle birlikte bir Broadway müzikalinde sahneye çıkan Fisher, henüz ikinci filminde büyük bir üne ve şöhrete kavuştu. Hem de ilk defa başrol oynamasına rağmen. O film Star Wars’tu elbette… Serinin ikinci ve üçüncü filmlerinde de Prenses Leia rolüyle karşımıza çıkan ünlü oyuncuyu en son Force Awakens’ta izleme şansı bulmuştuk. Kendisini Star Wars VIII’de görme hayallerimizse ne yazık ki olabilecek en üzücü şekilde suya düştü.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra yazarlık ve senaristlik de yapan ünlü sanatçı Son Kahraman (Last Action Hero), Evlilik Öpücüğü (The Wedding Singer) ve Yırtık Rahibe (Sister Act) gibi filmlerin senaryolarına da el atmıştı.

1956 doğumlu aktris 60 yaşında, geçirdiği kalp krizinin altından yoğun bakım altına alındığı hastanede hayata gözlerini yumdu. Sevenlerine baş sağlığı diliyor, bize bıraktığı harika eserler için kendisine teşekkür ediyoruz. Toprağın bol olsun galaksinin biricik prensesi.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
Ynt: Carrie Fisher Aramızdan Ayrıldı
« Yanıtla #1 : 27 Aralık 2016, 23:02:14 »
2016 kesinlikle umulduğu gibi iyi bir sene olmadı, olmamaya da devam ediyor :( Toprağı bol olsun :(

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Aralık 2016, 23:12:29 »
Ya biraz önce 7. filmi tekrar izledim, geldim bu haberi aldım. Boğazıma taş oturdu resmen. Offfffffffff

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2016, 01:10:17 »
Bu haberi bana ilk olarak bir arkadaşım verdiğinde, filmlerdeki genç ve güzel hâli aklıma geldiğinden ilkin bayağı bir afallamıştım. Doğrusu ölüm için hiçbir yaş geçkin değildir ama, böylesi oyuncuların kıymetli şeyler yaptıktan sonra aklımızda hâlâ genç olarak kalabilmeleri bence çok hoş bir şey. Ölümü daima metanetle karşıladığımdan böylesi haberler beni hüzünlendirmekten ziyade sevdiğim şeylere daha fazla değer verip, onları varlıklarında fazlasıyla kucaklamam gerektiğini hatırlatıyor.

Neticede hepimiz bir gün düşten uyanacağız. Bekle bizi Leia.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Aralık 2016, 16:28:22 »
Carrie Fisher'ın ardından annesi Debbie Reynolds'ta hayatını kaybetmiş :(

Çevrimdışı kara

• **
  • 71
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Aralık 2016, 17:05:44 »
 Eski serinin ikinci filmini sinemada seyretmiş nesildenim,bilimkurguya ,uzaya merakım Yıldız Savaşları'yla başladı duyunca çok üzüldüm, Prenses Leia güç seninle olsun.

Not:Blues Brothers'tada hatırı sayılır bir rolü vardır meraklısına.
"Her bilge adamın korktuğu üç şey vardır: Fırtınalı bir deniz, aysız bir gece ve yumuşak başlı birinin öfkesi."

-Patrick Rothfuss