Kayıt Ol

Bir seriyi bitirmeden farklı seriler okumak sizi zorluyor mu?

Çevrimdışı Ralpakinizm

• *
  • 4
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
atıyorum: A sersinin 1 kitabını bitirdikten sonra, B serisinin bir kitabını bitirdikten sonra, A serisine geri döndüğünüz de unuttuğunuz şeyler oluyor mu? yeni bir seriye başlamak için okuduğunuz seriyi bitirmek bazen zor olabilir, siz de taktir edersiniz ki bazı seriler hayli uzun.

Çevrimdışı yavanna

• **
  • 109
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bir seriyi bitirmeden farklı seriler okumak sizi zorluyor mu?
« Yanıtla #1 : 01 Haziran 2017, 11:18:57 »
Seri kitapları bu zamana kadar hiç bölmedim ama aynı anda 3-4 kitap okuduğum oluyor.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #2 : 01 Haziran 2017, 13:33:35 »
Ben hiç öyle bir sıkıntı yaşamadım. Gerçi sizde de oluyor mu, bilmiyorum... bir seriyi değil de bir kitabı yarısında bırakıp bir ay sonra kaldığım yerden devam edebiliyorum sıkıntı çekmeden. Son kaldığım sayfaya şöyle bir göz gezdirmem o ana kadar okuduklarımı hatırlamama yetiyor.

Aradan 3-4 sene geçen serilerde unutkanlıklar oluyor ama tabii. O zaman da çare önceki ciltlere hızlı bir göz atış :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı jivoda

• *
  • 16
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Haziran 2017, 14:00:22 »
Genelde serileri art arda değil de araya bir iki kitap sokarak okumaya çalışıyorum çünkü öbür türlü aşırı hızlı okuyup yeterli keyfi alamamaktan çekiniyorum. Ara kısa olunca çok fazla şeyi unutmuyorum. Ancak, bunun dışında zorunlu olarak devamını getiremediğim seriler var henüz yazılmadıkları için. Araya yıllar girebiliyor ve ben balık hafızamla bir sürü şeyi unutmuş oluyorum :/ En son Parlayan Sözler'e başlamadan önce başıma geldi bu. Ama neyse ki yabancı bir Wiki sayfasından Kralların Yolu'nun çok güzel ve uzun bir özetini bulup okudum. Mükemmel bir hatırlatma oldu.
O hâlde git... Bundan başka dünyalar da var.