Kayıt Ol

Bir Aylık Aranın Ardından, Döndük!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Bir Aylık Aranın Ardından, Döndük!
« : 01 Ağustos 2017, 14:20:43 »

Durun, sövmeden önce bir dinleyin!

Aslında, ne yaparsanız yapın, haklısınız. 10 yıllık forum tarihimizin en büyük kesintisini yaşadık. Ve haliyle çoğunuz uzun süredir geri dönüşünü beklediniz. Ama neyse ki, döndük. Hem de her anlamda yenilenmiş bir şekilde karşınıza geldik!

Forumumuz, adeta küllerinden yeniden doğan anka kuşu gibi, 10 yıllık geçmişinin getirdiği yorgunlukları tamamen üzerinden attı ve her anlamda daha iyi şekilde geri döndü.

Öncelikle, hepinizin ilk gözüne çarpan tema ana sayfamızla uyumlu hale geldi. Bununla birlikte kullandığımız SMF sisteminin son versiyonuna özel birçok özellikle de bu görünümde mevcut halde. Artık farklı yan uygulamalara gerek kalmadan mobile uyumlu olarak forumlarımızda gezebileceksiniz.

Bu aşamada bazı eskiye ait düzenlemeler kayboldu ama birçoğu, özellikle forum kültürünü yansıtan o dil yavaş yavaş, sizler normal seyrinde tartışmalara her zamanki gibi katılırken geri dönecek.

Ayrıca sizler de yeni görünümle ilgili görüşlerinizi belirtebilir, beğenmediğiniz yahut eksik ve hatalı bulduğunuz yanları buradan yazabilirsiniz.

Her şeyden öte, bizi özlediniz mi?

Kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Tekrar hoş geldiniz!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
Ynt: Bir Aylık Aranın Ardından, Döndük!
« Yanıtla #1 : 01 Ağustos 2017, 15:21:33 »
Harika olmuş, ellerinize sağlık, site ile forumun farklılığı göze batıyordu. Bu haliyle hem modern hem de daha sade.

Tek bir isyan:
Benim "Kahramanın Yol Türküsü Dinleyicisi" imzam nerede peki!

Çevrimdışı Sayhh

• **
  • 189
  • Rom: 15
  • Her şey başladığı yere döner.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2017, 16:49:01 »
Yeniden burada olabilmek çok güzel. :)

Söz konusu kesinti benim açımdan faydalı oldu. Rıhtım'ı ne kadar sevdiğimi ve internet ortamında böyle bir yerin bulunmasının ne büyük bir şans olduğunu hatırladım.

Rıhtım'ı bizler için var kılan (ve koruyan) kurucu ve yöneticilere sonsuz teşekkürler.

Spoiler: Göster

Ayrıca sizler de yeni görünümle ilgili görüşlerinizi belirtebilir, beğenmediğiniz yahut eksik ve hatalı bulduğunuz yanları buradan yazabilirsiniz.

Eski tasarımı çok beğeniyor ve bunu her fırsatta söylüyordum. Farklı ve sıcak bir duygusu vardı, üstelik çok da kullanışlıydı.

Yeni tema ise foruma adeta ferahlık getirmiş. :D Renk seçimi gerçekten çok hoş, tasarımla uyumu da iyi.

Dikkatimi çeken tek bir eksik var, onu da nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum. Eski tasarımda da tüm başlıklar alt alta, liste halinde diziliydi ama diğer forumlardakinin aksine bir tür yazı yığını görünümü vermiyordu. O güzel özellik bu temada biraz kaybolmuş gibi. Başlıklar ilk bakışta eskisi kadar kolay seçilmiyor. Bunu hangi unsur sağlıyordu kestiremiyorum. Belki renkler, belki yazı tipi ve boyutu, belki de yazıların içinde bulunduğu kutucukların biçimi... O özellik de geri gelse yeni tema tadından yenmez bence. :)

Çevrimdışı spren

• **
  • 77
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2017, 16:57:10 »
Ellerinize sağlık. Foruma sıklıkla yazan bir insan olamasam  da her gün, özellikle iş aralarında, soluklanma yerimdi.
Eksikliğini çok hissettim.
Tekrar ulaşılabilir olmasına çok sevindim :)

Çevrimdışı Moriarty

• *
  • 42
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Ağustos 2017, 17:31:49 »
Bir ay oldu mu yav her sabah kontrol ediyordum sonunda çevrimiçiliğe geri döndük.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #5 : 01 Ağustos 2017, 19:06:13 »
SMF 2 çok alışkın olduğum bir sistem değil, ilk sistemle Rıhtım'ı özdeşleştirmişim resmen. :) Ama güzel olmuş, portaldan sonra forumun yenilenmesi de hoş bir güzellik. Buraları çok özledim. :)
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Everfever

• *
  • 57
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Ağustos 2017, 19:12:50 »
Mobil uyumlu olması gerçekten güzel olmuş. Elinize sağlık. 

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Ağustos 2017, 20:18:02 »
Her gün sabah akşam bakıyordum açılmış mı diye, her şey çok güzel olmuş yeniden burada olmak güzel.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı salvorhardin

• **
  • 121
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Ağustos 2017, 20:40:25 »
Özlemez miyiz? Bir an dönmeyeceksiniz sanmıştım :) Çok hoş olmuş yeni hali ^^

"Şiddet, beceriksizlerin başvurduğu son çaredir." -Isaac Asimov

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Ağustos 2017, 20:44:34 »
Ben de çok özledim burayı. :uhe Yeni temayı da çok beğendim. Tek gözüme takılan, yukarı sağdaki yanıt ve gösterim ikonlarının biraz büyük olması o kadar.
I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Ağustos 2017, 20:49:49 »
Adminler yiyor ama çalışıyor!

Güzel, modern bir şekle şemale bürünmüşüz. Elinize sağlık.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı tr23

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
    • goodreads
« Yanıtla #11 : 01 Ağustos 2017, 21:07:25 »
Hoş geldiniz. Gözümüz yollarda kalmıştı.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #12 : 01 Ağustos 2017, 22:02:38 »
İnsan özlüyor. Tarayıcımda %80 ayarımda kullanabiliyorum ama, fazla büyük herşey sanki.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı aloto

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 01 Ağustos 2017, 22:25:49 »
Ben sevmedim. Buralarda fazla takılmazdım ama yinede eski forumun benim için samimi ve karanlık bir havası vardı. Bence değişmemeliydi. Ya da eski temaya geçmek için bir seçenek konulabilirdi.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #14 : 01 Ağustos 2017, 23:23:32 »
Hoş geldiniz arkadaşlar :) Valla biz de özledik. Bir ara korktuk forumu geri getiremeyeceğiz galiba diye ama neyse ki kahramanca çabalarımız sonucunda (bir yazılımcı bulup önünde salya sümük ağladık) hayata döndürebildik kendisini.

Forumdaki tema değişikliği aklımızda yoktu aslında. Her şey biraz mecburiyetten biraz kedilere giren trafolardan oldu. O yüzden bazı özellikler, mesela eski temalar ve imzalardaki bazı görseller falan hep gitti. Hakan (mecikıl) hiç beklemediğim kadar çoğunu geri getirmeyi başardı ama. Profil yorumları, spoiler kutusu, rom açıklamaları, profil fotoğrafları vs bir sürü şey yolun sonundaki o ışığa doğru yola çıkmıştı. Hakan dün gece 4'e kadar falan uğraşıp çoğunu geri getirdi sağ olsun. Artık ayin mi yaptı, çocuk stokumuzu mu eritti, okuyup üfledi mi bilemiyorum :)

İleride bazı değişiklikler, yeni temalar vs olabilir de olmayabilir de. Ya da belki de forum hiç gelmemiştir geri ve bunların hepsi bir rüyadır. Ehi!
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.