Kayıt Ol

Terabithia Köprüsü

Çevrimdışı Roselyn

• **
  • 73
  • Rom: 0
  • Blood Witch Queen
    • Profili Görüntüle
    • Düş
Ynt: Terabithia Köprüsü
« Yanıtla #30 : 14 Şubat 2010, 14:03:17 »
Uçak yolculuğu sırasında vermişlerdi bunu =) Sinemada falan izleme fırsatım olmamıştı.
O gün verdikleri yemek iğrenç de olsa, bu filme beraber gayet güzel gitmişti.
Duygulanan sahnede çok mızırdandım ben =D

Çevrimdışı Moonshield

• **
  • 128
  • Rom: 4
  • flawless human being.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 18 Şubat 2010, 13:50:39 »
Çocukluğumu aklıma getirmiştifilm önce, zaten onların en neşeli dakikalarını izlerken bile üzerimde bir hüzün hakimdi, Leslie gidince tam olmuştu. Bilemiyorum, farklı bir film gerçekten. : )

Knowledge is a deadly friend, when no one sets the rules.
The fate of all mankind, I see, is in the hands of fools.

[spoiler]

Çevrimdışı DewilAhmet

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 12 Şubat 2012, 12:22:51 »
Beğendiğim bir filmdi,

Spoiler: Göster
Ağlamasam da Leslie'nin ölmesi beni de şoka uğratmıştı ve sonunu öyle bağlamaları da çok hoştu.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 12 Şubat 2012, 12:52:54 »

Öncelikle iyi günler.

İlk olarak başlığı hortlatmanızdan deyineceğim. Son yorumun üzerinden yaklaşık 2 yıl geçmiş, 2 yıl sonra bir başlığa yorum atmak bu forumun geleneği değildir. Belki yazacağınız şey çok önemlidir, ama bir cümlelik bir yazı için değmez, emin ol.

İkinci olarak spoiler konusunda uyaracağım sizi. Burada sizin gibi bir çok film izleyen insan var değil mi? Onların bu filmi daha önce izlemediğini düşünün. Senin filmle ilgili yazdığın bu önemli bilgiyi görünce, izlemeyen ve izleyecek olan bir çok kişinin hem hayal kırıklığına uğrayacağını, hem de delirip köpüreceğini söylemeliyim. Bilgiyi spoiler kutusu içine alarak hem başkalarına iyilik yapmış olursun, hem de spoiler yiyenlerin gazabından kurtulmuş olursun.

Yeni başladığın için sadece uyarayım dedim, umarım bir sonraki yazılarını bunları dikkate alarak yazarsın.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı Özgür Ruh

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 12 Şubat 2012, 17:44:53 »
'Hortlatmak' terimi ne kadar doğru? Eğer bu bir tartışma-fikir alışverişi ya da kavga olsaydı evet iki yıl sonra mesaj atmak saçma olurdu. Ama biz burada bir şeylere yorum yapmak, fikrimizi belirtmek için bulunuyoruz değil mi? Sırf konu açılalı uzun zaman olmuş diye bence 'mesaj atılmaması gereken tabu başlık' olmamalı.

Diğer fikirlerine katılmıyor değilim ama, neyse ki magicalbronze yetişmiş :)

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 12 Şubat 2012, 18:48:11 »
Hortlatma meselesi konusunda Özgür Ruh'a katılmaktayım. 2 seneden beri yorum almıyor diye filmi izleyen biri yorum yapmasın mı? Hem bir konuyu "hortlatmak" neden yanlış bir şey? Evet,bitmiş bir tartışmaya 2 yıl sonra yorum yapmak saçma olabilir ama 2 yıl yorum almamış diye yorum atmamakta saçma. Ben böyle bir forum geleneği bilmiyorum.

Çevrimdışı Kanashii Uchiha

• **
  • 99
  • Rom: 9
  • Melek sesli iblis ve kan damlaları...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 12 Şubat 2012, 19:54:41 »
Benimde bir süredir dikkatimi çeken ve çekindiğim bir durum bu aslında.

Ne de olsa ta 2009 da ya da 2008 de yazılmış eski başlıklara da denk gelebiliyorum.
Hatta bazen yazım tarihi çok eski olan hikayeler içinde aynı şey söz konusu oluyor ve yorum yapmaktan geri duruyorum.
Spoiler almak hoş değil elbette buna özen gösterilmeli. Ama diğer konu kafamda bir soru işaretidir halen...
Tutunabilecek her şeyin yok olduğunda var olursun...Gerisi sadece suretlerin karmaşası!

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 12 Şubat 2012, 20:25:11 »
Hortlatma meselesi konusunda Özgür Ruh'a katılmaktayım. 2 seneden beri yorum almıyor diye filmi izleyen biri yorum yapmasın mı? Hem bir konuyu "hortlatmak" neden yanlış bir şey? Evet,bitmiş bir tartışmaya 2 yıl sonra yorum yapmak saçma olabilir ama 2 yıl yorum almamış diye yorum atmamakta saçma. Ben böyle bir forum geleneği bilmiyorum.
'Hortlatmak' terimi ne kadar doğru? Eğer bu bir tartışma-fikir alışverişi ya da kavga olsaydı evet iki yıl sonra mesaj atmak saçma olurdu. Ama biz burada bir şeylere yorum yapmak, fikrimizi belirtmek için bulunuyoruz değil mi? Sırf konu açılalı uzun zaman olmuş diye bence 'mesaj atılmaması gereken tabu başlık' olmamalı.

Diğer fikirlerine katılmıyor değilim ama, neyse ki magicalbronze yetişmiş :)

Tabiki de aradan ne kadar zaman geçerse geçsin yorumunu belirtmekte özgür, ama yorum sadece "filmi beğendim" gibisinden olunca gereksiz oluyor. Yorum yapıcaksa da ayrıntılı ve açıklayıcı olması gerekir. Yoksa benim de uzun zamandır yazılmayan başlıklara yorum attığım oldu.

Ayrıca yok kardeşim illa atıcam, diyorsa da En Son İzlediğiniz Film diye bir yer var. Kısa da olsa oraya yazabilir istediğini. Ama dediğim gibi iki kelimelik bir şey için 2 yıldır el değmemiş bir başlığa yorum atmak bana doğru gelmiyor.
Planemo Syndrome