Kayıt Ol

Terabithia Köprüsü

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Terabithia Köprüsü
« : 07 Mart 2008, 14:30:59 »

Terabithia Köprüsü

Bridge to Terabithia

Yönetmen: Gabor Csupo

Oyuncular: Josh Hutcherson, AnnaSophia Robb, Zooey Deschanel, Robert Patrick, Bailee Madison, Devon Wood, Emma Fenton, Lauren Clinton, Cameron Wakefield

Yapımcılar: Lauren Levine, Hal Lieberman, David Paterson

Senaryo: David Paterson, Jeff Stockwell (Katherine Paterson'un aynı adlı kitabından)

Görüntü Yönetmeni: Michael Chapman

Prodüksiyon Tasarımı: Robert Gillies

Kostüm Tasarımı: Barbara Darragh

Kurgu: John Gilbert

Müzik: Aaron Zigman

Stüdyo: Walt Disney Pictures - Weta Digital, UIP Filmcilik

Gösterim Tarihi: 16 Mart 2007
Konu Özeti: Tüm zamanların en çok sevilen aynı adlı çocuk romanından uyarlanan filmin başlangıcında önce okulunun en hızlı koşan çocuğu olmayı kafasına koyan 11 yaşındaki Jess Aarons'u (Josh Hutcherson) tanırız. Ancak Jess'in yaşadığı orman kasabasına yeni taşınan Leslie Burke adlı bir kız (AnnaSophia Robb) sadece erkek çocuklara açık olan yarışa sürpriz şekilde katılır ve Jess dahil tüm öğrencileri geride bırakarak birinci olur. Jess başlangıçta bu sarışın kıza büyük kızgınlık duyar. Ancak ikisi arasında hızlı bir arkadaşlık gelişecektir.

Jess ile Leslie ilk bakışta birbirlerinden çok farklıdırlar. Leslie zengindir, Jess yoksuldur. Leslie bu kasabaya kentten gelmiştir, Jess doğma büyüme kasabalıdır. Ancak Leslie'nin olağanüstü hayal gücünün kapılarını Jess'e açmasıyla birlikte artık paylaşabilecekleri harika bir ortak noktaları vardır: Gizli ülke Terabithia…

Burası, sadece ormanın derinliklerindeki bir derenin üzerinden halatla aşılarak giriş yapılabilen bir ülkedir. Devler, canavarlar ve çeşit çeşit yaratıklarla dopdoludur. Leslie ile Jess bu ülkenin Kral ve Kraliçesi olarak, kendi yarattıkları yaratıklar arasında hüküm sürerler. İkisi arasında öylesine büyük bir dostluk bağı vardır ki, Terabithia'nın şeytani güçleri bile bu dostluğu bozamaz.

Kısacası Jess'in gerçek dünyadaki konumu ne olursa olsun, Leslie ona Terabithia'da daima büyüleyici öyküler ve hayallerle dopdolu çok özel bir yer vermiştir.

Terabithia Köprüsü ile ilgili fotoğraflar için ;

http://moviegrande.com/terabithia/galeri.htm

Çevrimdışı Spectre

• 632
  • CatafaLque <3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Terabithia Köprüsü
« Yanıtla #1 : 25 Nisan 2008, 18:42:49 »
Filmi az önce izledim ve gerçekten çok beğendim.

Konusu şu ana kadar fantastik kurguLarda ilgimi çeken en iyi eserlerden.Bir şeyLeri sadece hayal etmekle hayata geçirebilmek çok güzel birşey olmalı.Şu sıralar baya bir deniyordum hayal etmeyi bu da üstüne tuz biber oldu (:

LesLie öldüğünde şoka girdim yalnız olmaz böyle birşey felan xD Ama sonu çok etkileyiciydi. O küçük kardeşinin Terebithia'da prenses olması fln =)

Elımde yarına bırakacagım bırkac satır soz
Gozlerımden yuregımın tentesıne damlayan bırkac damla yas
Gıtmek dusundugumden de zormus bılıyorum
Ama elımden bırsey gelmezmıs bîcare gıdıyorum.
Ölecegımı bıle bıle o yola yuruyorum.. ~

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Nisan 2008, 18:46:12 »
aldımda filmi bi izlemek nasip olmuyor tam izlicem bişeyler çıkıor inş bu akşam izlerim :D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Nisan 2008, 16:37:05 »
Kesinlikle izlenmeli, ilk defa hiç beklemediğim bir filmde duygulandım.. (Hatta abim yanımda olmasaydı ağlayabilirdim belki...) Sonu çok kötü bitmişti, en azından izlediğim zaman bana öyle gelmişti. Fakat şimdi anlıyorumki eğer filmin sonu bekledğimiz gibi yani genelde olan şekilde olsaydı şu an unutmuş bile olabilirdik.. Spoiler olmasın diye daha fazla ayrıntıya giremiyorum ama bence izleyecek filmler listenize almalısınız bununda.. :)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Spectre

• 632
  • CatafaLque <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Nisan 2008, 16:46:38 »
Kesinlikle izlenmeli, ilk defa hiç beklemediğim bir filmde duygulandım.. (Hatta abim yanımda olmasaydı ağlayabilirdim belki...) Sonu çok kötü bitmişti, en azından izlediğim zaman bana öyle gelmişti. Fakat şimdi anlıyorumki eğer filmin sonu bekledğimiz gibi yani genelde olan şekilde olsaydı şu an unutmuş bile olabilirdik.. Spoiler olmasın diye daha fazla ayrıntıya giremiyorum ama bence izleyecek filmler listenize almalısınız bununda.. :)

Ben odada yalnızdım.O duygusal sahnede hıçkıra hıçkıra ağladım valla xD

Elımde yarına bırakacagım bırkac satır soz
Gozlerımden yuregımın tentesıne damlayan bırkac damla yas
Gıtmek dusundugumden de zormus bılıyorum
Ama elımden bırsey gelmezmıs bîcare gıdıyorum.
Ölecegımı bıle bıle o yola yuruyorum.. ~

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2008, 16:55:56 »
Hala izleyemedim. Büyük bir kayıp olarak görüyorum. =/

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Nisan 2008, 21:04:44 »
Hala izleyemedim. Büyük bir kayıp olarak görüyorum. =/

bende ya :hemk

Çevrimdışı brave_prens_1988

• **
  • 380
  • Rom: 2
  • dürüstlük yoksa arkadaslıgında anlamı yoktur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Nisan 2008, 02:09:08 »
filmi  izlerken  o kadar  heyecanlandım  ki   acaba  bu  bir  fantastik roman mı, acaba dewamı  var mıdır falan diye düşünmeye başlamıştım.  ama  2 kahramandan birinin  ölmesi  beni  şoka uğrattı. nasıl  olur, dewamı yok mu yani die  kendi kendimi yedim.  ama sonra  düşündüm  de ,  eğer  kimseye  bişi olmasaydı, bomboş  bir film, amaçsız  ve  heyecansız  olurdu.

filmde  beni  en etkileyen  şey   jess in   kız  öldükten  sonra  öğretmeni miydi  tam  hatırlamıyorum, beraber gittiği  kadına  söylediği  söz  oldu:

- " bir daha ki sefere   Leslie yi de çağıralım  olur mu? "       

bu söz  çok etkileyiciydi. jess arabaya  binerken   leslie nin  ewine bakıyor  ama  çağırmıyor onu. orada bir şeyler olacagını sezmişcesine, içimden bir ses " çağır onu da  jess " dedi.  bu kadar etkilendiğim bir film var mı bilmiorum.   uzun zaman önce  izlemiştim.  burada  gördüğüme sewindim. yazı için saol
8.kitaba  başladık  bilipte okumayan, okuyupta yorum yapmayan bizden değildirr :D

z anka yoldaşlıgı   FRED WEASLEY
ölüm yiyen    REGULUS  BLACK

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Nisan 2008, 11:15:05 »
filmde  beni  en etkileyen  şey   jess in   kız  öldükten  sonra  öğretmeni miydi  tam  hatırlamıyorum, beraber gittiği  kadına  söylediği  söz  oldu:

- " bir daha ki sefere   Leslie yi de çağıralım  olur mu? "      

bu söz  çok etkileyiciydi. jess arabaya  binerken   leslie nin  ewine bakıyor  ama  çağırmıyor onu. orada bir şeyler olacagını sezmişcesine, içimden bir ses " çağır onu da  jess " dedi.  bu kadar etkilendiğim bir film var mı bilmiorum.   uzun zaman önce  izlemiştim.  burada  gördüğüme sewindim. yazı için saol
Evet evet. Asıl etkileyici sahnelerden birisi ve anlatılmak istenilen durumda bu zaten. Ve Josh Hutcherson orada mükemmel bir performans sergilemiş. En sondaki o köprü olayıda çok çok güzel olmuş. Kız kardeşiyle beraber geçmesi... Ya bak gene duygularım kabardı, akşama izleyeceğim... :üü

Çevrimdışı brave_prens_1988

• **
  • 380
  • Rom: 2
  • dürüstlük yoksa arkadaslıgında anlamı yoktur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Nisan 2008, 20:52:44 »
bende   şu  lost un  4.sezonuna  yetişir yetişmez  tekrar izlicem :D
8.kitaba  başladık  bilipte okumayan, okuyupta yorum yapmayan bizden değildirr :D

z anka yoldaşlıgı   FRED WEASLEY
ölüm yiyen    REGULUS  BLACK

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 30 Nisan 2008, 16:22:37 »
Demin izledim..Offf Leslie ölünce direk bi şoka giriş olmuş..Nasıl olur ya nasıl ölür falan dedim..Gözlerimden yaşlarda boşaldı..O sıralarda jess e çok kızdım iştte çağırmadın kız öldü falan diye xD Daha sonra öğretmene öle demesi falan bi duygulandım..Ama filmin sonunu güzel bağlamışlar kardeşinin prenses olması falan..

Güzel bir filmdi.

Çevrimdışı R

• **
  • 140
  • Rom: 0
  • before twilight ,you must fly..you can be ash..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Mayıs 2008, 16:48:25 »
ağlamaktan bihal oldum ben yaa:D :-\

Çevrimdışı chucky

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
    • Sihir Başlasın
« Yanıtla #12 : 08 Mayıs 2008, 00:10:38 »
Bende bu kitabı aradım heryerde ama bulamadım bi türlü.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Mayıs 2008, 14:18:05 »
Bende bu kitabı aradım heryerde ama bulamadım bi türlü.
Filmin kitabı yok Tugay. Sadece filmi yapıldı bunun. Pan'ın Labirenti gibi.. :)

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 08 Mayıs 2008, 16:25:06 »
Kitabı var Hakan abi. Katherine Paterson'a ait. Ama bulunabilir mi bilmiyorum.
try again fail again fail better