Kayıt Ol

The Devil's Advocate ~ Şeytan'ın Avukatı (1997)

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle

John Milton: "Vanity, definitely my favorite sin." - "Kibir, kesinlikle en sevdiğim günahtır."

Gösterim Tarihi : 30 Ocak 1998
Yönetmen : Taylor Hackford
Senaryo : Tony Gilroy , Jonathan Lemkin
Görüntü Yönetmeni : Andrzej Bartkowiak
Müzik : James Newton Howard
Yapım : 1997, ABD , 145 dk.
Oyuncular : Keanu Reeves ....  Kevin Lomax
Al Pacino ....  John Milton
Charlize Theron ....  Mary Ann Lomax
Jeffrey Jones ....  Eddie Barzoon
Judith Ivey ....  Mrs. Alice Lomax
Connie Nielsen ....  Christabella Andreoli
Craig T. Nelson ....  Alexander Cullen
Tamara Tunie ....  Jackie Heath
Ruben Santiago-Hudson ....  Leamon Heath
Debra Monk ....  Pam Garrety
Vyto Ruginis ....  Weaver
Laura Harrington ....  Melissa Black
Pamela Gray ....  Diana Barzoon
Heather Matarazzo ....  Barbara
George Wyner ....  Meisel

Kevin Lomax, Florida'da yaşayan ve hiç dava kaybetmeyen genç bir savunma avukatıdır. Suç ne kadar büyük olursa olsun Lomax, karizmasıyla jüriyi her zaman etkilemeyi başarır ve müvekkilini kurtarır. Lomax'ın, karısı Mary Ann ile mutlu bir evliliği vardır. Kısaca hayatındaki her şey mükemmeldir. Ta ki, bir öğretmenin öğrencisine tecavüzüyle ilgili bir davayı alana kadar.

Lomax, jüriyi genç kızın öğretmeni hakkında yalan söyleyebileceğine inandırır, müvekkilinin suçlu olduğunu bildiği halde davayı kazanır. Artık önü açılmıştır.

Suçlar kenti olarak bilinen New York'taki bir hukuk bürosundan yüksek ücretli bir teklif alır. Teklifi yapan, tüm dünyada davaları ve müşterileri olan büyük hukuk bürosunun kurucusu John Milton'dur. Lomax farkında değildir ama cehenneme adım atmak üzeredir.

-----------------

Genç bir savunma avukatı (Keanu Reeves) başarılarıyla New York'taki büyük bir avukatlık firmasının dikkatini çekiyor. Yeni patronu John Milton'un (Al Pacino) karizmatik kişiliğinden etkilenen avukatımız kazanma hırsını maddi ve manevi tatmin edebileceği bir işyeri bulduğunu düşünüyor ve aslında şeytanla bir anlaşma imzalandığının farkına pek geç varıyor. İktidar mücadelesi üzerine kurulu olan "Subay ve Centilmen/An Officer and a Gentlemen" adlı filmiyle dikkat çeken yönetmen Taylor Hackford'ın "Dolores/Dolores Claiborne" adlı filmini de geçtiğimiz yıl izlemiştik. Hackford bu kez, özellikle Amerikan adalet sisteminde beslenen ve şeytani bir meslek olarak tanımlanan avukatlık üzerine oturttuğu senaryosuyla heyecanlı ve eğlendirici film yapmak istemiş. Yönetmen, "Şeytanın Avukatı"nda ruhunu şeytana satan insanın evrensel öyküsünü fars tarzıyla anlatıyor.

---------------------

bu akşam TNT'de vardı tekrar hayran kaldım izlemediyseniz mutlaka izleyiniz ;)
she's back!!

Çevrimdışı roach

• **
  • 218
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Devil's Advocate ~ Şeytan2ın Avukatı (1997)
« Yanıtla #1 : 21 Mart 2008, 04:17:02 »
dunde verdiler ama ben daha oncedende izlemistim bence cok guzel bir film hele sonunda tuvalete geri dönüyolar falan ya.. orda bitmistim  :D bence bilmeyenler bi an once izlesin derim
Just an act
An impossible divorce
That put the life in to you
It’s too late to abort

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Devil's Advocate ~ Şeytan'ın Avukatı (1997)
« Yanıtla #2 : 22 Mart 2008, 23:35:55 »
Süper bir filmdi. Keannu Reeves'i de Al Pacino'yu da ayrı severim. Al pacinoyu daha çok severim ama :P Mükemmel bir senaryosu var, görüntüler ayrı güzel, oyunculuk bambaşka. Arkadaşlarla birlikte izlemiştik filmi, sonunu çok beğendim ben, hiçbi mal kavrayamadı ama sonu  :=)
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Mart 2008, 23:07:39 »
Birazcık küçükken izlemiştim ben bu filmi çok güzel bi filmidi böle kadın rüyasında bebek görüyodu kank falan amaaaann.. üf ne tırstıydım ;D ;D Evet evet izlemeyenler mutlaka izlesin ;D

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Mart 2008, 13:10:54 »
muazzam bi filmdi gerçekten süperdi ben çok beğendim ;)
Herkese tavsiye ederim 8)

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Temmuz 2008, 19:38:24 »
Süper bir filmdi. Keannu Reeves'i de Al Pacino'yu da ayrı severim. Al pacinoyu daha çok severim ama :P Mükemmel bir senaryosu var, görüntüler ayrı güzel, oyunculuk bambaşka. Arkadaşlarla birlikte izlemiştik filmi, sonunu çok beğendim ben, hiçbi mal kavrayamadı ama sonu  :=)
Her şeyine katılıyorum bu mesajın sanırım. Keannu Reeves ve Al pacino yle ilgili duygularına ayrı katılıyorum, arkadaşlarla ilgili kısmına daha bi ayrı katılıyorum.

Biz de on kişi falan izlemiştik bunu, film bittiğinde herkes bi dakka ya şimdi kim kimin babasıymış kim kimi öldürmüş kim hayal kim gerçek diye aval aval bakınıyodu. Anlayan bir başka arkadaşımla ben onlara filmi anlatmanın ne kadar berbat bir eylem olduğunu bildiğimizden hemen sıvışmıştık ordan. :D

Bu da böyle bi anımdır.

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #6 : 03 Ağustos 2013, 23:26:25 »
Sırf şeytanın attığı şu tirat için bile izlemeye değer:

"Tanrı mı? Bak, dinle beni. Sana tanrı hakkında bir iki sır vereyim. Tanrı, seyretmeyi sever. O bir oyunbazdır. Bir düşünsene. İnsana içgüdüler verir. Sana bu olağanüstü hediyeyi verir, sonra ne yapar dersin? Yemin ederim, sırf kendi eğlencesi için kendi özel, kozmik komedi filmi için tam zıttı kurallar koyar. Gelmiş geçmiş en büyük gaf. Bak, ama dokunma. Dokun, ama tatma. Tat, ama yutma. Ve sen sekip dururken, o ne yapar? Hasta, kahrolası kıçıyla güler! Cimrinin tekidir! Sadisttir! Görevi başında bulunmayan bir derebeyidir! Ona tapmak mı? Asla! Cennette hizmet etmektense, cehennemde hüküm sürmek daha iyidir. Neden olmasın? Her şey başladığından beri burada, yeryüzünde her işe burnumu sokuyorum! İnsanoğluna bahşedilen her duyguyu onda yeşerttim! İstediklerini ona sağladım ve onu asla yargılamadım! Neden? Çünkü onu asla reddetmedim. Bütün kusurlarına karşın! Ben insanoğlunun taraftarıyım! Ben hümanistim. Belki de son hümanist. Aklı başında olan kim 20. Yüzyılın tamamen benim eserim olduğunu inkâr edebilir ki? Tamamı, Kevin! Tamamı. Benim eserim."