Kayıt Ol

XP, Vista’dan güçlü

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
XP, Vista’dan güçlü
« : 30 Mart 2008, 12:31:52 »
Microsoft’un baskılarına rağmen insanların hala XP’yi seçiyor olması bir süre daha aramızda kalacağının habercisi...
Microsoft herkesi Vista’ya yönlendirmeye çalışsa da bir de işin pazar gerçekleri var. Hala bir çok insan XP’lerinden vazgeçmeye niyetli gözükmüyor. CNET.com’da yapılan ankette “Vista’ya geçmeye hazır mısınız?” diye sorulan soruya yüzde 1,9’luk oranda ‘Evet zamanıdır’ cevabı, yüzde 20,5 ‘zaten kullanıyorum’cevabı, yüzde 37,7 ‘Asla’ cevabı ve yüzde 45,9 oranda ‘Elimden geldiğince erteliyorum’ cevabı geldi...                                                 
Microsoft, Ocak’ta büyük firmaların bilgisayarlarında artık XP görmeyeceğimizi açıklamıştı ama XP ilk infazı ertelemiş görünüyor... Fima şimdi XP’nin infazını Haziran’a atmış olsa bile böyle giderse ikinci bir erteleme yaşanabilir...

Kaynak:cnettürkiye

Çevrimdışı Rectain

• **
  • 90
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: XP, Vista’dan güçlü
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2009, 15:25:46 »
Xp bencede çok daha iyi vista'ya göre. Özellikle Vista'nın oyunlar konusundaki inanılmaz derecede başarısız kurulumu beni ve birçok arkadaşımıda çıldırtıyor. Sen koskoca Microsoft yeni sürüm çıkar o sürüm PC oyunlarını kaldırmıyor. Geçen sene San Andreas yüzünden 2 defa pc çöktü, bunlada kalmayıp bir kere de CS yüzünden mefta oldu. Pc'min garantisi bitsin direk XP yükleticem

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #2 : 24 Mayıs 2009, 15:29:25 »
Vista ilk çıktığında en güzel yanı, Vista'ya uyan virüs olmadığından kafanın rahat olmasıydı bence. Tabii kötü yanı hiç bi oyun da uymuyodu falan. :P

too much sugar 
tb

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #3 : 24 Mayıs 2009, 17:02:28 »
Sistem gereksinimlerim Vista'nın herhangi bir sürümünü karşılıyor mu tam emin değilim. Karşılasa bile Windows 95/98/Milenium/XP Home/XP Professional görmüş makinemi daha fazla yormak istemiyorum. :D

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • Rom: 4
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Ekim 2009, 21:40:47 »
Benim çevremdeki insanlarında bir çoğu Vista yerine xp yi tercih ediyor ve tabi ki de ben de öyle...
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

Çevrimdışı Vinrael

• **
  • 114
  • Rom: -2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Kasım 2009, 13:36:09 »
XP yi sırf oyun için kulanıyordum fakat virüsleri yemeye başlayınca vista ya geçmeye karar verdim
Meacla of the House of Fëanor