Kayıt Ol

Filmler sizi seriden soğutuyor mu ?

Çevrimdışı annabeth chase

• *
  • 8
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Filmler sizi seriden soğutuyor mu ?
« Yanıtla #45 : 07 Şubat 2011, 18:43:45 »
türkçe dublajında draco ya ruh emici dediğinden beri türkçe dublajlı film izlemez oldum.
[/size][/size][/i]Kardan çıkar çim
Artemis ister yardım
Havalıyım-(koca kafalıyım)
[Apollon]

Çevrimdışı Good Life

• **
  • 73
  • Rom: 2
  • Just smile :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 08 Mart 2011, 23:34:52 »
Kitaplarla, filmler arasında çok fark var.
Zümrüdüanka Yoldaşlığını ele alırsak.Çocuklar sonlarda çatışmaya girmeden önce bir sürü kapıyı deniyorlar bir kaç olay da oluyor fakat film de direkt çatışmaya girdiler sonra Sirius Black öldü falan..
Felsefe Taşında ormanda geçen bazı olaylar anlatılmadı yani geçişler çok fazlaydı kitabın kurgusunu seyrelttiler.
...
Ama J.K Rowling'in kurgusunu zekasını sinema ekranına taşıyacak bir teklonojisi ve o uzunlukta bir film çekilebileceğini sanmıyorum.Hayal ettiklerimizle de uyuşmaması bu yüzden malesef..
Maybe tonight ...
Just tell me where and when

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Rom: 1
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 08 Mart 2011, 23:57:48 »
Melez Prens hariç diğer filmler pek sıkıntı yaratmadı,kitapların üstüne seriyi anımsatması hoş geldi hep bana ama daha güzel çekilebilirlerdi,bence seriyi pek kaale almadılar,ayıp ettiler...
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;
Benim mahrem-i esrarım sensin.

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 11 Mart 2011, 00:33:36 »
Melez Prens konusunda size katılıyorum.

Çevrimdışı suphi

• **
  • 53
  • Rom: -2
  • En KöTüLeRiN bİlE iYi NeDeNlErİ vArDıR
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 12 Nisan 2011, 15:12:16 »
EVET hele Ölüm yadigarlari tam bir fiyaskoydu
En KöTüLeRiN bİlE iYi NeDeNlErİ vArDıR

Çevrimdışı Sandman

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 12 Eylül 2011, 11:48:32 »
Zümrüdüanka Yoldaşlığı en sevdiğim kitap lakin filmden hc tat alamamıştımdım,serinin tüm filmlerinde olduğu gibi birçok ayrıntı yok ve film çok kısa
Bu kumsaati gözlerle ne gördüğümü biliyor musun? Her şeyi etkileyen haliyle zamanı görüyorum!Gözlerimin önünde insan teni kırışıyor,çiçekler solup ölüyor;ben bakarken kayalar bile ufalanıp dökülüyor.Benim gözüm hep kışı görüyor.Yılların geçişiyle son derece yavaş yıllanan elf teninde bile baharda yağan yağmurlar gibi -senin yaşlanmayan yüzünde bile,ölümün izini görüyorum!

Çevrimdışı *imaginer~pandora*

• *
  • 23
  • Uçuk kaçık,kendi dünyasında yaşayan bir kızım ben!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 15 Ekim 2011, 20:11:53 »
Beni soğuttuğu söylenemez fakat üzüntüye uğrattı diyebilirim.Bu seri bu tarz senaryoları ve yönetmenliği hiç haketmiyordu.İlk üç filmi çok seviyorum tabi diğerlerinide.Ama bilindiği üzre ilk üç kitap çok uzun değildi ve olay karmaşası çok yoktu bu yüzden seyirciye iyi aktarıldığını düşünüyorum.Diğer kitaplarda kahramanlarımızın büyümesi ile olaylarda büyüyor ve karmaşıklaşıyor.Genişleyen karakter kadrosu ilede işler sarpa sarıyor.Fakat bu muhteşem kitapları tek filme sığdırmak gibi bir hataya düştüler.Birde ben herkes gibi melez prensi beğenmedim değil.Beğendim görsellik senaryo yönetmenlik bence çok güzeldi.Tabi eksiklikler vardı.Bir de beni en çok üzen zümrüdü anka yoldaşlığının tek filme sığdırılmaya çalışılması ve önemli yerlerin atlanması ki ben zümrüdüaka yoldaşlığı kitabını iki günde bitirmiştim.Önceki filmlerin iyi anlatılamaması ve son filme Dumbledore'un gençliğinde arkdaşı ile olan fikirlerini ölüm yadigarları maceralarını hiç anlatmadılar.Arkadaşım serinin kitaplarını hiç okumamıştı ve son filme gitti Dumbledore'yi kötü biri olarak algıladı tabi kitabı okuyan inanlarada kötü gelebilir ama ana fikri amacı anlayamadılar.Buda beni üzdü sözün kısası bu kadar mükemmel bir serinin aldığı bu eleştiriler beni üzüyor.Beklentilerimi tam anlamıyla karşılamadı ama sonsuza kadar bu filmi b seriyi bu kitapları yaşatacağım.Çocuklarıma ve onun çocuklarına.Onlarda kendi çocuklarına :)Bu arada sanırım bu seriyi Stefhan Spilberg çekmek istemiş ama J.K.Rowling filmin ingiliz yönetmen,kadro ve oyuncularla çekilmesini istemiş.Eğer Spilberg çekseydi... Hayal bile edemiyorum :)

• *
  • 37
  • Charna'nın yüreği adına!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 25 Mayıs 2012, 09:10:11 »
filmlerin bazı yerleri eksik böyle oluncada kitapla filmi birleştiremiyorsunuz :(
aynaya baktığınızda suçluluk duygusu hissediyorsanız
gerçekleri öğrenmişsinizdir

Çevrimdışı @NERUDA@

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 26 Mayıs 2012, 16:17:01 »
filmleri ilkınden sonra asla ızlemedım cnku ızledıkce benım kafamdakı harry potter dunyasıyla uzaktan yakından ılgısı olmadıgını anlayarak hayal kırıklıgına ugruorm... ne olursa olsn j.k. rowling muhtesem bır yazar ve bırgun mutlaka onun gıbı olacagım:))

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 26 Mayıs 2012, 17:31:15 »
Alıntı
1. Öncelikle forumda düzgün Türkçe kullanımına dikkat ediniz. Israrla bozuk kelimeler kurmak ceza uygulanmasına sebep olur.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 06 Ağustos 2012, 19:39:17 »
Seriye hiç ısınmadığım için öyle bir durum olmadı, fakat güzellik konusunda kitaplar, filmlerden daha güzel/daha sürükleyici. Fantastik kitapların film/dizi yapılmasına pek iyimser yaklaşmıyorum, sonuçta bizim hayal gücümüz değil, yönetmenin hayalindekileri önümüze koyuyorlar.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 06 Ağustos 2012, 19:49:59 »
Okuma zevkini de baltalayabiliyor tabi. Zaten çoğu kişi önce filmi izlediği için, sonra kitabı okuyunca zevk almıyorlar. Midkema gibi ben de Harry Potter serisine aşırı derecede sevmediğim için, böyle bir durumu çok fazla yaşamıyorum.

Çevrimdışı booklover

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
    • Ve hayaller aşka kalır.
« Yanıtla #57 : 09 Ağustos 2012, 14:57:03 »
Kitapları okuduktan sonra filmler tat vermiyor.
Hatta atlanan sahneleri gördükçe sinir bozucu olmaya başlıyor.
Ama ben yine de seriden soğumadım.
Sadece filmlerden soğudum.  :D
Umut pınarı dinmez.

Çevrimdışı Damla

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 30 Eylül 2012, 12:41:41 »
Soğumadım fakat kitapları hiç iyi yansıtamamışlar bence bu çok kötü oldu kitapları okumamış olsaydım filmlerden hiçbir şey anlamazdım.