Kayıt Ol

Youtube interneti çökertebilir

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Youtube interneti çökertebilir
« : 19 Nisan 2008, 16:18:28 »
İnternet kabloları yetmiyor. Acil önlem almak lazım…

İnternet uzmanları youtube gibi video servislerinin yalnızca ses iletmek için inşa edilen kabloları aşırı zorladığını, bu gidişle internetin tamamen çökebileceğini söyledi.

Youtube’un 2000 yılında internetin tamamı kadar büyük hale geldiğini hatırlatan uzmanlar “alt yapının tamamen değişmesi lazım” dedi.

Diğer yandan temmuz ayında cern’de başlayacak dev big bang deneyinde kullanılacak özel internetin başarılı olması halinde bunun bütün dünyaya yayılabileceği ve filmlerin tamamının saniyelerde ineceği belirtildi. deneyde ortaya çıkacak 56 milyon cd dolusu bilginin değerlendirilmesi için özel bir internet sistemi geliştirildi

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Ynt: Youtube interneti çökertebilir
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2008, 15:49:23 »
Çökerticek bi youtube var mıydı yaa?
Aç kapa aç kapa yine kapanmış :D

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2008, 15:51:39 »
Çökerde türkiyede çökmez :D her iki günde bir erişimi engelliyoruz bi  giriyorum açık bi giriyorum kapalı :D madem açacaksınız niye kapıyosunuz? madem kapıyosunuz niye açıyosunuz? ben anlamadım gitti şu TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'nı ;D
#rekt

Çevrimdışı Pitis^^

• **
  • 277
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Mayıs 2008, 18:00:41 »
 ;D ;D evet ya madem kapıcaklar açmasınlar bidaha yada hiç kapamasınlar ayrıcanada benim internetimi çökertemez zaten çökük vaziyette bundan daha fazla çökebileceğini sanmıyorum ;D

Çevrimdışı fake*

• **
  • 354
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Mayıs 2008, 19:01:54 »
56 milyon Cd üfffff
38281250 gb veri nevarmış be bukadar
yada 38374 terabyte üfffffff :o :o :o

Çevrimdışı RaiStLiN

• *
  • 28
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Ejderha Yurdu
« Yanıtla #5 : 07 Mayıs 2008, 20:24:02 »
38374 Terabyte aslında günümüzde pek bir şey ifade etmiyor. Rapidshare'in bile şu an 4.5 Petabytelık bir depo kapasitesi var ki 1 Terabyte 10üzeri12 byte ederken 1 Petabyte 10üzeri15 byte ediyor ki korkunç bir rakam.

Cern'de yapılacak olan çarpışma deneyinde yıllardır testleri süren (yıllardır derken 3-5 yıl değil 10larca yıl) quantum mekaniğinin uygulamaları yapılacak. Işık hızına ulaşılacak ya da en azından buna yaklaşık bir değere.

Çevrimdışı fake*

• **
  • 354
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Mayıs 2008, 20:41:59 »
benim için çok fazla :D