Kayıt Ol

Bitmeyecek Öykü | Michael Ende

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bitmeyecek Öykü | Michael Ende
« Yanıtla #15 : 01 Ocak 2009, 13:46:15 »
"Ne istiyorsan onu yap!" sözüne gerçek bir bilgelik saklamış yazar.

Bu sözüne çok çok katılıyorum. Harika bir kitaptı. Bir solukta bitirdim ve kütüphaneden almıştım ertesi gün hemen sipariş ettim (ve açıkcası yeni basım daha güzeldi :P).. Herkesin okuması gerekn mükemmel bir fantastik kurgu..

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #16 : 01 Ocak 2009, 13:59:45 »
Bu sözüne çok çok katılıyorum. Harika bir kitaptı. Bir solukta bitirdim ve kütüphaneden almıştım ertesi gün hemen sipariş ettim (ve açıkcası yeni basım daha güzeldi :P).. Herkesin okuması gerekn mükemmel bir fantastik kurgu..

İşte budur. :P Ben tavsiye ederim de kötü çıkar mı yahu.  8) Ömrüm boyunca unutamayacağım, tekrar tekrar okunası bir kitap. Ayrıca 10. sınıf Dil ve Anlatım Kitabının son konuları arasında Bitmeyecek Öykü'den alınmış bir kısım gördüm geçen gün. Hayretler içindeyim.  :D

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 01 Ocak 2009, 14:01:03 »
Ayrıca 10. sınıf Dil ve Anlatım Kitabının son konuları arasında Bitmeyecek Öykü'den alınmış bir kısım gördüm geçen gün. Hayretler içindeyim.  :D

Daha önce söylemiştim ben ama 10. dil anlatım kitabında var diye :P Bende görünce şaşırmıştım.. :D

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 01 Ocak 2009, 14:04:31 »
MichaeL Ende.. seviyorum bu adamı, Momo yu okurken sevmiştim tee 4. sınıfta..
Bunu da aLıyım bi ara..
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #19 : 01 Ocak 2009, 15:44:40 »
Ben küçükken çok güzel bir çizgifilmi vardı, daha sonra stilleri değiştirilerek bir manga serisi yayınlandı ve sanırım şu aralar (+2yıl) 3 serilik bir anime ovası çıkacak o mangaların. Bir kitapdan uyarlandığını üzülerek bilmediğimi belirtmek isterim. Merak ettim okumam lazım şimdi, bulmak kolay değildir sanırım  zira bir kitabı olduğunu dahi bilmiyordum dediğim gibi. Yaşama amacım en güzel hikayeleri okumak/dinlemek ve bu hikayenin aklımda olduğunu anımsadıkça tatlı bir huzur hissederim. Ölürken tek huzursuzluğum bunun kadar mükemmel ve bilmediğim yüzlerce hikayeyi duyamayacak olmam olur herhalde.

Şans ejderhasının kanatları olmamasını çok orijinal bulmuştum küçükken  ;D "Anne bunun kanatları yok!" ... "Oğlum olur öyle bak tüyleri bembeyaz işte,"... "Ne alaka anne şimdi?"... "E bulutlar da beyaz, kanatları yok ama uçuyorlar yaaaa  8)" ... " :hönk Anne bende beyaz olacağım" ... sonra spiderman falan çıktı 1960 yapımı batman dizileri ile unutuldu gitti :) çok iyidi çok

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 23 Mart 2009, 19:23:27 »
Sonunda 3 gün önce okumaya başladım, ve şimdi şu anda bitirdim. Elime alırken pek umutlu değildim seveceğim konusunda ama beni haksız çıkardı. Her şeyiyle beni çook şaşırtan bi kitaptı aslında-görenler de aa o ne biçim kitap kırmızı yeşil yazıları vaar diyodu gerçi- Mesele tabi yazısında renginde değil de, çocuk kitabı olarak anılmasına rağmen beni çekebildi içine hemen. Bastian'dan çok Atreju karakterine aşık oldum, o nasıl güzel yaratılmış düşünülmüş bi şeydir öyle.

Neyse son olarak; iyi ki dinlemişim Onur seni, unutulmıcak bi kitabım daha oldu.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #21 : 23 Mart 2009, 19:48:16 »
Neyse son olarak; iyi ki dinlemişim Onur seni, unutulmıcak bi kitabım daha oldu.

İşte bunu seviyorum! :D Çok mutlu oldum inan, bu kitabı herkes okusun istiyorum. :)

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 15 Aralık 2009, 18:24:16 »
Okunmalı, okunmalı ve okunmalı... Michael Ende her yönüyle mükemmel bir yazar. Her yazdığı hikâye de ayrı bir güzel oluyor ama Bitmeyecek Öykü'nün yeri çok ayrı.
Ne bileyim hani derler ya Fantazya diye bir yer yok diye. Hemen atlayıp dur sakın söyleme diyesim geliyor.Ama bu başka bir öyküdür başka zaman anlatılmalı :)

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 19 Aralık 2009, 15:44:45 »
Mıchael Ende'in Bitmeyecek Öyküsü her türlü övgü sözcüğünü hak eden bir kitap.Ende kitap boyu karakterleri canlı tutmayı çok iyi başarmış.Her ne kadar çok karakter kullansada anlam karmaşası yaratmadan bu güzel öyküyü bizlere sunmuş.

Kitap boyu sizleri uzun bir yolculuğa çkarıyor ve Fantazyanın her bir köşesini okuyuculara dolaştırıyor.Bu öykünün hiç bitmeyeceğine sizi öyle bir inandırıyorki siz bile inanamıyorsunuz.Kitabın sonu geldiğinde aslında öykünün son bulmadığını anlamamak imkansız.Biraz düşününce insan bu kadar mükemmel bir son olamaz diyor.

Mükemmel bir edebi güç,harika bir hayal dünyası.Hepside Mıchael Ende'de birleşmiş ve bizlere büyle bir şaheser kalmış.

Okuyun...Okuyun...Okuyun...

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 23 Mart 2010, 16:34:14 »
Okuma alışkanlığımı perçinleyen ve kafamda bu kadar yer edinmiş başka bir eser yoktur sanırım. Kitaba başlar başlamaz, öyküye girer girmez aklımdan sadece şu geçti; "Lütfen, gerçekten bitmesin!". Kabalcı yayınevi çok harika bir iş başarmış. Türkçe'ye sorunsuz bir şekilde aktarılmış ve orjinaliyle aynı hissi verebilmiştir. Bu kitap hakkında ne diyebilirim gerçekten bilmiyorum. Uzunca bir inceleme bile yazmak isterim. Şimdilik diyebileceğim son şey şu

Bu kitap, Bastian'ın öyküsünü değil, sizin öykünüzü anlatıyor!
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 25 Eylül 2010, 16:17:39 »
Yazılanlarla birlikte künye bilgileri için buraya, yapılan tanıtım yazısına ulaşmak içinde buraya tıklayabilirsiniz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #26 : 25 Eylül 2010, 16:58:04 »
Yalnız bu kitabı bulamıyorum ben :D çok ilgincime gitti :D
Evet. "Fantastik Anlatım" konusu içerisinde yer alıyordu. Çok hoşuma gitmişti o kısacık alıntısı. Keşke Bulabilsem.