Kayıt Ol

Savaş Lordu Yıllıkları

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Savaş Lordu Yıllıkları
« : 26 Mayıs 2008, 20:52:22 »
Kış Kralı / Savaş Lordu Yıllıkları: 1 Bir Kral Arthur Romanı

Bernard Cornwell
PHOENİX YAYINEVİ

KRAL ARTHUR...
Doğudan gri fırtına bulutları ile gelen Sakson istilacıların buzlanmış savaş baltaları Britanya'nın tam kalbine saplanırken, batının puslu topraklarında kan içen vahşi İrlanda kabileleri ayaklanmaya hazırlanıyor.
KISTIRILMIŞ...
Kehanetlerde ateş ve külle haber verilen Karanlık Çağ'ı önleyebilecek tek kişi, Britanya'nın son druidi Merlin kayıp.
KUŞATILMIŞ...
Tek kollu Kral Gorfyddyd ve Kuzey İttifakı, can düşmanları Arthur'u ezmek üzere o güne dek görülmüş en kudretli orduyla hücuma geçiyor.
Bu Kış, Britanya'nın sadece tek bir Kralı olacak

KILICI KAYADAN KOPARMAYA HAZIR OLUN...

Tanrı'nın Düşmanı / Savaş Lordu Yıllıkları: 2 Bir Kral Arthur Romanı

Bernard Cornwell
PHOENİX YAYINEVİ

Saksonlara karşı verilecek son bir savaştan sonra Arthur hayalindeki barış dolu, huzurlu ülkeye kavuşacak. Lakin Merlin'in aksine, Arthur karmaşadan büyük keyif alan tanrıları unutmuş görünüyor. Sihrin hükümdarı Merlin, tanrıların geri dönmeleri için Britanya'nın On Üç Hazinesi'ni bir araya getirmek zorunda olduğunun farkında.

Excalibur / Savaş Lordu Yıllıkları: 3 Bir Kral Arthur Romanı

Bernard Cornwell
PHOENİX YAYINEVİ

Savaş Lordu YIllıkları Excalibur ile tamamlanıyor. Arthur’un son ve en büyük savaşı Sakson istilası ve egemenliğini ne kadar geciktirecek?

Cornwell’in anlattığı Arthur üçlemesi yazılmış diğer tüm öykülerden farklı ve hatta aykırı. Bu öyküde onca gücünün yanında zaafları da olan insani bir Arthur var. Böyle bir tarihsel kişilik gerçekte varolmuş olmalı, ama Arthur Efsanesi gerçek tarihle ne kadar örtüşür?

Bernard Cornwell’in dediği gibi;

"Arthur belki bir kral değildi. Belki de hiç yaşamadı, ama tarihçilerin onun varlığını inkâr etmek için tüm çabalarına rağmen, o hâlâ, dünya üstündeki milyonlarca insan için, on dördüncü yüzyılda bir yazarın ona verdiği adla Arturus Rex Qwuondam, Rexque Futurus; Arthur, bir zamanlar ve Gelecekteki Kralımız.

--

Alıntıdır.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Savaş Lordu Yıllıkları
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2011, 20:23:44 »
Biraz önce internette gezinirken gördüm seriyi. Yok mudur okuyan, yorum yapacak olan? Almak istiyorum, hoşuma gitti ama birkaç yorum alsam iyi olur sanırım.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Tinuviel

• *
  • 24
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2011, 00:42:26 »
efsane biraz farklı anlatılmış. tam olarak fantastik bile sayılmaz, tarihi bir roman bence çünkü 5.yy brintanyası, paganlar ve yaptıkları ayinler,paganizm ve hristiyanlık mücadelesi, sakson ve irlanda istilaları falan hepsi gerçekten olmuş şeyler ve büyük bir araştırma sonucu yazılmış bir kitap. tüm bunların içine arthur efsanesininde katınca mükemmel bir seri çıkıyor ortaya en kısa zamanda oku bence :)
şu da var :P
http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=2256441

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2011, 16:39:17 »
ben de geçenlerde aldım serinin tamamını(neden hepsini bir kere de alıyorum, ilkini oku beğenirsen al, ama kendimi kaybedip üç kitabı birden aldım.). ama en yakın okuma zamanı yaz tatili gibi görünüyor.
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...