Kayıt Ol

Boleyn Kızı - Philippa Gregory

Ynt: Boleyn Kızı
« Yanıtla #15 : 02 Ocak 2010, 08:32:44 »
Güzel bir kitap. Gerçi okurken biraz sıkıldım. Moonshield'inde dediği gibi, "Henry ne yapmış, ne istemiş, kimi yatağına istemiş" gibi bir konu var. Benim tarzım olmadıgından pek beğenmedim sadece.

Haykırmak mı istiyorsun karanlığa?
Öyleyse seni tutan ne?
Avazın çıktığı kadar bağır karanlığa,
O, herkesten çok daha iyi anlar seni aslında...

Çevrimdışı Cerima

• **
  • 57
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 14 Mart 2010, 01:48:36 »
Güzel bir kitap. Gerçi okurken biraz sıkıldım. Moonshield'inde dediği gibi, "Henry ne yapmış, ne istemiş, kimi yatağına istemiş" gibi bir konu var. Benim tarzım olmadıgından pek beğenmedim sadece.

Aslında o Henry kısmı, oraya yoğunlaşmazsan pek de önemli olmuyor. Ben Mary'ye yoğunlaştım, nasıl kendine bir hayat kurduğuna... Böylece bayıldım kitaba. (:
...
Gerçekten gittin mi?
Hayır diyor kalbim... İçimdesin.
Hala bendesin, belki de bensin.

# Bana ait bir şiirden bir parça. (:

Çevrimdışı MeLeZ

• MeLeZ
  • **
  • 140
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 07 Mayıs 2011, 11:57:28 »
 Anne Boleyn pek sevilen bir karakter olmasa da ben onun için okudum bu kitabı.Kadındaki hırs -sonu kötü olsa da- resmen büyüledi beni.
 Kitabı okuduktan sonra filmini de izledim ama kitaba göre çok yüzeysel.Yazık etmişler filme

Allons-y, Alonso

Çevrimdışı *imaginer~pandora*

• *
  • 23
  • Uçuk kaçık,kendi dünyasında yaşayan bir kızım ben!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 29 Ekim 2011, 18:31:48 »
Aow işte bana kitap aşkını aşılayan bir diğer kitap.Boleyn Kızı!Aman Allahım bu kitaba bayılıyorum.İngiliz tarihine ve onların çalkantılı hayatlarına bayılıyorum.Özellikle Anne Boleyn'e hayranım.Kadın neler başarmış neler.Aynı benim kafadan.Tabi ben onun yaptıklarını yapıp kendimi darı ağacına göndermezdim.Zaten darı ağacına gitmedi kralın özel olarak yaptırdığı bir kılıçla kafası uçuruldu.Bu da kral için onun ne kadar önemli olduğunun bir vurgusu neyse.Bu kitabı seviyorum.Müthiş bir kitap :)