Kayıt Ol

Boleyn Kızı - Philippa Gregory

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Boleyn Kızı - Philippa Gregory
« : 30 Mayıs 2008, 14:52:21 »

Mary Boleyn, on dört yaşında, masum bir kız olarak kraliyet sarayına geldiğinde, VIII. Henry'nin gözlerini kamaştırır. Gördüğü ilgiyle tüm varlığı alt üst olan Mary, hem altın prensine aşık olur, hem de gayrıresmi kraliçe olarak her geçen gün artan rolüne. Ancak öyle bir an gelir ki, kralın kendisine olan ilgisi gittikçe sönmeye başladığında, ihtiraslı planlar yapmakta olan ailesinin piyonuna dönüştüğünü fark eder ve en yakın arkadaşından uzaklaşmaya ve rekabet etmeye zorlanır: Kız kardeşi, Anne Boleyn'den. İşler iyice çığırından çıktığında ailesine ve kralına baş kaldırması gerektiğinin farkına varır ve kaderinin iplerini kendi eline alır.

Son derece zengin biçimde işlenmiş, etkileyici bir aşk, seks, ihtiras ve intikam masalı. Boleyn Kızı, Avrupa'nın en heyecanlı ve gösterişli saraylarından birinin tam kalbinde yaşamış, sıradışı eğilimleri ve ihtirasları olan, içindeki sesi dinleyerek varlığını sürdürebilmiş
bir kadını tanıştırıyor dünya okuruna.

Kitap Hakkındaki Yorumlar

“Gregory'nin artistik ehliyeti sağlam yerden, bu belli, bir kurmaca yazarı olarak ortaya çıkaramayacağı hikâye yok.”

-Times

“Tarihi romanslara düşkün okur için nefis bir deneyim olacak.”

-Publishers Weekly

“Tudor Hanedanı’nı ortaya seren, sürükleyici bir roman. Hatta son yılların en çarpıcı tarihi romanı!”

-Daily Mail

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Ynt: Boleyn Kızı
« Yanıtla #1 : 30 Mayıs 2008, 20:21:42 »
bu kitabı kitapcım çok ucuza veriyordu..Gidip almadım..Pişmanım :/ şimdi kitabın fiyatı arttı o fiyata hayatta vermez...Okucam ama rengini beğendim :D

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Mayıs 2008, 20:44:33 »
Harbiden niye filmin afişi var bu kitabın kapağında ya? :D

Çevrimdışı Rüya

• **
  • 226
  • Rom: 0
  • ~ röya. *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Mayıs 2008, 22:20:01 »
Bu kitabı alıcam diye ortalığı ayağa kaldırmıştım :P
Sınavlarım bitince okuyacağım ilk kitap :P

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Temmuz 2008, 20:01:36 »
Burda konusunu gördükten sonra almıştım, ama 82o sayfa olduğunu bilmiyodum. :P Ama ona da sıra gelcek elbet şimdilik kitaplığımın rafından bana bakıyo sadece. :P

Çevrimdışı Rüya

• **
  • 226
  • ~ röya. *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Temmuz 2008, 20:11:28 »
okumaya baslaaadım sonunda :P bi basladığım zaman pek bırakmak istemiyorum yani baya sarıyo. anlatım falan cok hos :P konu baya bi güldürdü beni hele ilk baslarda falan :P bugünde gittim filmini aldım. ama kitabı okumadan belki izlemem .. :P kitabın sonu kötü kötü cok kötü olucak üzülceem :P ama olsun okumaya değiyo :P

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Ağustos 2008, 01:24:39 »
Höf evet ben de başladım sonunda. Rüya kocaman kocaman haklı, elime aldığımda bırakasım gelmiyor, konunun ne olduğu felam da belli ama nedir bu bırakamamamı sağlayan bilmiyorum. =P Ve ayrıca eklemeden edemicem, Anne'e hayran oldum. =P

Çevrimdışı Rüya

• **
  • 226
  • ~ röya. *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Ağustos 2008, 19:59:09 »
Höf evet ben de başladım sonunda. Rüya kocaman kocaman haklı, elime aldığımda bırakasım gelmiyor, konunun ne olduğu felam da belli ama nedir bu bırakamamamı sağlayan bilmiyorum. =P Ve ayrıca eklemeden edemicem, Anne'e hayran oldum. =P
Sonunda kötü şeyler olucaaak =P Filmini izlemeye çalıştımdı ben sonra baya soğudum yarım kaldı okumuyorum şimdi =P anne'i bilmem ama mary'i sevmiştim ben sonra soğudum =P

Allein

« Yanıtla #8 : 07 Ağustos 2008, 16:21:30 »
Arkadaşım alma şerefine erişmiş bir insan... Ve o bitirince ondan alıp okumayı planlıyorum. Kendisi de güzel olduğunu söyleyince tutamadım kendimi! =)

Çevrimdışı Mls hp

• **
  • 236
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
    • Arda Turan.<3
« Yanıtla #9 : 27 Eylül 2008, 16:38:34 »
herkesten adını duyuyorum bu kitabın çok güzel falan diye.o yüzden almayı düşünüyorum inş. bi gün gidicem de alıcam da başlıycam :P

Herkesin HayaLLeri Vardır,Ama Tanrı Sadece BazıLarımıza OnLarı GerçekLeştirecek Şansı Verir.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Aralık 2008, 13:44:59 »
Şu an sırf fantastik okuyorum ve bu türden çıkmamaı sağlayacak kitap olacak galiba bu. Uzun süredir duyuyorum, araştırıyorum, gözüme takılıyor vs. Yorumlarda olumlu yönde. Kısa zamanda okuyacağım umarım...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

girljedi

« Yanıtla #11 : 23 Mart 2009, 19:13:15 »
Okumanı tavsiye ediyorum. Güzel bir kitap gerçekten de :) Ben zevkle okudum.

Çevrimdışı Moonshield

• **
  • 128
  • Rom: 4
  • flawless human being.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Kasım 2009, 18:00:00 »
Yarıda bırakmamak için kendimi zorladığım kitap. Abartılı buldum yorumları. Ben Henry VIII görünce oo ekşın da olur falan dedim içimden, ne de olsa İngiltere'nin en parlak zamanları. Ama kitapta "Henry kime bakmış, kimle yatmış, hangisini sevmiş" şeklinde işleyen bir tema var. Bilemiyorum, bence vasatın üzerinde değil ama, göreceli tabii ki.

Knowledge is a deadly friend, when no one sets the rules.
The fate of all mankind, I see, is in the hands of fools.

[spoiler]

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 16 Kasım 2009, 21:18:38 »
Geçende kitapçı da ''Boleyn Mirası'' diye bir kitap gördüm.Bu kitapla bir ilgisi var mı?

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 29 Aralık 2009, 19:36:44 »
Nedense herkesten bu kitap hakkında olumlu yorumlar alıyorum.Okusam mı okumasam mı ikilemde kaldım.Bu aralar hakkında çok iyi yorumlar aldığım kitaplar hep berbat çıkıyor.Umarım buda öyle olmaz.