Kayıt Ol

Fistandantilus, Yeniden Doğuş // Kayıp Efsaneler 2. Cilt

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Rom: 1
  • Milamber
    • Profili Görüntüle

Bir Kayıp Tanrılar kitabı. Emilo, bir kendere göre olağanüstü endişelidir. Buna rağmen, yaşamında neyin yolunda gitmediğini hatırlayamamaktadır ve bir süredir Ansalon'un dört bir yanında dolaşarak, sorunun kaynağını bulmaya çalışmaktadır. Anımsayabildiği tek şey ise, çok kötü ve çok uzun zamandır ölü olan bir büyücünün adıdır. . . Fistandantilus.

Bir kender kızı, genç bir insan ve dinine bağlı, kendi halinde bir tür rahip ile beraber, Emilo, esrarengiz bir maceraya doğru sürüklenir. Geçmişinin sırrına yaklaştıkça, kender ve arkadaşları kendilerini korkunç bir entrika ağının içine çekilmiş bulurlar.

Yol arkadaşları maceralarının sonuna yaklaştıklarında, kendilerini Krynn'den savuracak ve geride bırakacakları dünyayı sonsuza kadar değiştirebilecek bir amaçları olduğunu fark ederler.

Yazarı:Douglas Niles

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Fistandantilus.. Ne çok sinir olmuştum bu karaktere.. Ama hürmet edilmeli heralde.. Okumadım daha bu kitabı, genede sağlam olduğunu biliyorum. :)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Kitabı okumuş olan arkadaşlar, biraz bilgi verebilirler mi? Fistandantilus her zaman merak ettiğim karakterlerden biri olmuştur DL evreninde.

Alıntı
Bir kender kızı, genç bir insan ve dinine bağlı, kendi halinde bir tür rahip ile beraber, Emilo, esrarengiz bir maceraya doğru sürüklenir. Geçmişinin sırrına yaklaştıkça, kender ve arkadaşları kendilerini korkunç bir entrika ağının içine çekilmiş bulurlar.

Nedense şu kısım bana Karanlık Havari üçlemesi son kitabı olan Amber ve Kan'ın tanıtımını anımsattı. -Ne ilgisi var demeyin yahu, sadece oradaki tasvirler geldi aklıma.- Eğer buradaki tanıtım kadar varsa, hoş bir kitap olacağını düşünüyorum.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

malkavian

Ynt: Fistandantilus, Yeniden Doğuş // Kayıp Efsaneler 2. Cilt
« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2009, 23:13:59 »
Oldukça ilgi çekici bulduğum bir kitaptı. Raislin'e ve büyücülük okulundaki sınavına dair havada kalmış kısımlara ilgi duyan arkadaşlar mutlaka okumalı. Ayrıca Dalamar isimli kitap da türkçeye yıllar önce çevrildi o kitap da bununla alakalı okunabilecek bir kitap. (ismi Kara Dalamar olabilir emin olamadım ve kütüphaneme bakmaya da üşendim açıkçası) Spoiler vermeme çabalarımdan dolayı ancak bu kadar yazı yazabildiğim ama güzel bir kitap. 2 günde bitirmiştim.

Spolier olabilir:

Spoiler: Göster
Raislin in ilk kitaptan itibaren başlayan hastalıklı sürekli öksüren ve sürekli değişen ruh yapısının temel nedenlerini bu kitapta bulabilirsiniz. En önemlisi Raislin in öğrencilik ve çıraklık yılları da anlatılıyor kitapta. Ayrıca İkizlerin Savaşı gibi eserlerde tekrardan değinilen büyük cüce savaşlarının ilk halini de anlatıyordu yanılmıyorsam. Bu savaşlar sonra Raislin tarafından zamanda geriye gidilerek tarihin akışı değiştirilmişti.

Çevrimdışı Keri

• *
  • 11
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Ağustos 2009, 08:36:12 »
malkavian,
Bu kitapta hiç öyle bir şey yok. Kender-insan gibi bir kız ile bir Estetik rahibin Fistandantilus'u araştırma çabasını anlatıyor. Raistlin ile alakalı hiçbir şey yok. Sen Efsaneler Üçlemesi ile karıştırdın tamamen. Raistlin'in sınavı da Ruhdöveni kitabında anlatılıyor. Evet bu kitaplarda da Fistandantilus geçiyor ama her gördüğün sakallıyı Fistandantilus sanma.

Ayrıca magicalbronze, kitap zor bir kitap. Sürükleyici değil. Son sahnesi dışında kötü denebilir. Ama yine de Ejderha Mızrağı dersen evet, okunabilir.  : )

Çevrimdışı Dolunay

• *
  • 8
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Aralık 2012, 23:26:14 »
artı yönleri de var. en iyi yönü fistanın genç halini görmekti. yine de okunur.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Şubat 2013, 10:49:18 »
Kitap hareketli değildir bu konuda Kerinin yorumuna katılıyorum. Ama son sayfaları (son 60 :D ) öyle güzeldir ki içinizdeki tüm pişmanlığı yok eder. Ayrıca kitabı bitirdiğinizde aslında ne kadar çok şey öğrendiğinizede şaşırıyorsunuz. Yani bu kitabı aksiyon hareket için değil bir şeyler öğrenmek. Krynn Ansiklopedisindeki boş sayfaları doldurup seri üzerindeki hakimiyetinizi sağlamlaştırmak için okuyun :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar