Kayıt Ol

Mumya: Ejder İmparatoru'nun Mezarı

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« : 16 Haziran 2008, 18:32:45 »

“Mumya” ve “Mumya Dönüyor” filmlerinin devamı “Mumya: Ejder İmparatoru’nun Mezarı” 1 Ağustos’ta dünya sinemalarıyla aynı anda Türkiye’de de vizyona girecek.

Orjinal adı “The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor” olan 3. mumya filminde, O’Connell ailesi bu kez lanetlendikten iki bin yıl sonra Himalaya dağlarındaki mezarından çıkarak dünyayı egemenliği altına almak isteyen Ejder İmparatoru’na (Jet Li) karşı mücadele verecek. İzleyicileri Uzak Doğu’da maceralı bir yolculuğa çıkaracak filmde Brendan Fraser, maceraperest kaşif ve arkeolog Rick O’Connell rolüne geri döndü. Rick O’Connell’ın oğlu Alex’i Luke Ford’un, karısı Evelyn’i Maria Bello’nun ve kayınbiraderi Jonathan’ı John Hannah’ın canlandıracak.

Mumya: Ejder İmparatoru’nun Mezarı”, toplam 178 milyon dolara mal olan ve dünya sinemalarında 848 milyon dolar hasılat elde eden, ilk iki filmin ardından “Örümcek Adam 2”nin senaryo yazarının da bulunduğu ekip tarafından oluşturuldu.

Toplam 175 milyon dolara mal olan filmde, ilk iki filmin yönetmeni Stephen Sommers koltuğunu Rob Cohen’e devretti. Senaryosunu Alfred Gough ve Miles Millar’ın yazdığı filmin çekimleri Kanada’nın Montreal kentinde ve Çin’de yapıldı.

Müziklerini ünlü besteci Randy Edelman’ın hazırladığı filmin soundtrack albümünde çeşitli Çin ve Orta Doğu etnik enstrümanlarının yanı sıra klasik İngiliz folklorik müzikleri de yer aldı. Albümün, Temmuz ayında yayınlanması bekleniyor.

Filmin yapımcıları dördüncü “Mumya” filminin hazırlıklarına da başladı. 1999 yılında vizyona giren “Mumya” ve 2001 yılında vizyona giren “Mumya Dönüyor” filmleri Türkiye sinemalarında 1 milyon 834 bin 960 kişi tarafından izlendi.

Film hakkında bir kaç bilgi...
Yapım : 2008, ABD / Almanya / Kanada
Tür : Aksiyon / Dram / Fantastik / Gerilim / Komedi / Korku / Macera
Yönetmen : Rob Cohen
Senaryo : Alfred Gough, Miles Millar
Oyuncular : Maria Bello, Jet Li, Michelle Yeoh, Brendan Fraser, John Hannah, Russell Wong, Isabella Leong, Luke Ford, Anthony Wong Chau-sang
Yapımcı : Stephen Sommers, Bob Ducsay, Sean Daniel, Chris Brigham
Görüntü Yönetmeni : Simon Duggan
Müzik : Randy Edelman
Dağıtım : UIP Filmcilik
Süre : 2 saat, 39 dk.
Gösterim Tarihi : 1 Ağustos 2008

ve son olarak http://www.themummy.com/ resmi sitesinden daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz, kendi adıma sabırsızlıkla bekliyorum....

"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mumya Geri Dönüyor.!!!
« Yanıtla #1 : 16 Haziran 2008, 18:43:49 »
çok uzadı gibi geliyor, zaten ilk film dışında hiçbirini beğenmemiştim pek de gerekli bir film olmayacak :P gitmem sanıyorum...

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Haziran 2008, 18:49:29 »
ooo kesinlikle giderim seviyorum böle mısırlı mumyalı firavunlu filmleri :)

ama andaya katılıyorum 1.si gerçekten muazzamdı 2.si ise cıvımışlardı umarım gene aynısı olmaz doya doya seyrederiz filmi :)

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Haziran 2008, 18:33:43 »
Öyle demeyen çok sevdiğim bir seridir kendileri devamı da gelsin. ;D

Çevrimdışı brave_prens_1988

• **
  • 380
  • Rom: 2
  • dürüstlük yoksa arkadaslıgında anlamı yoktur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Haziran 2008, 00:18:31 »
işin içinde mısır efsaneleri olduktan sonra gerisi teferruat yaw. ilk iki film süperdi ( tabi her filmde oldugu gibi ilk i daha iyiydi ).

ama jet li kötü karakter olduguna göre böyle bir kötü karakteri mağlup etmek gerçekten çok zor. merakla bekliyorum  umarım oyuncu kadrosu aynıdır
8.kitaba  başladık  bilipte okumayan, okuyupta yorum yapmayan bizden değildirr :D

z anka yoldaşlıgı   FRED WEASLEY
ölüm yiyen    REGULUS  BLACK

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Haziran 2008, 14:43:35 »
işin içinde mısır efsaneleri olduktan sonra gerisi teferruat yaw. ilk iki film süperdi ( tabi her filmde oldugu gibi ilk i daha iyiydi ).

ama jet li kötü karakter olduguna göre böyle bir kötü karakteri mağlup etmek gerçekten çok zor. merakla bekliyorum  umarım oyuncu kadrosu aynıdır
Aynı aynı fragmanı izledim ben de izlediğim yerin linkinide göndersem izleyemezsiniz, üye ol falan işleri yani. Sinemalar.com'a üye iseniz ama bakabilirsiniz...

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Haziran 2008, 14:56:55 »
Mumyalı filmlerin de suyu çıktı artık ya :/ Sıkıcı geliyor..

• **
  • 380
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Haziran 2008, 17:51:32 »
o zaman izlenir birader  sabırsızlıkla bekleyeceğim bi film çıktı demektir
8.kitaba  başladık  bilipte okumayan, okuyupta yorum yapmayan bizden değildirr :D

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #8 : 19 Haziran 2008, 18:05:06 »
çok uzadı gibi geliyor, zaten ilk film dışında hiçbirini beğenmemiştim pek de gerekli bir film olmayacak :P gitmem sanıyorum...
Ben seni zorla götürürüm, Oha Jet li de var! :yupAllahım, bi insan jet li den dayak yiyen mumyalardan başka ne görmek i
steyebilir ki? :huha ;D KEsin gitcez :=)

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 19 Aralık 2008, 21:47:16 »
Yon son filmden bir öncekilerdeki havayı bulamadım diğerleri daha güzeldi bence
bunu biraz nasıl diyeyim ... çok fantastik yapmışlar
yani diğerlerinde mısır geleneklerini hepimiz aşağı yukarı biliyorduk ama bunda 5 elementi kontrol
flan
vardı...Burada film yapımcılarına sesleniyorum arkadaşlar öle şeyler ancak AVATARDA OLUR :D
mısır gelenekleri derken mumyalamadan ve yeniden hayata dönüşe inanıştan bahsediyorum arkadaşlar :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 20 Aralık 2008, 15:14:33 »
Şu anda dördüncüsü çekiliyormuş, sanırım Peru'da. Açıkçası bu son filmi pek beğenmedim. İlklerin tadı yoktu ama onlar sayesinde bayağı izlendi. Bir sonrakisinin de ilk ikisinden daha iyi olacağını düşünmüyorum.

• **
  • 380
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Ocak 2009, 18:22:17 »
Şu anda dördüncüsü çekiliyormuş, sanırım Peru'da. Açıkçası bu son filmi pek beğenmedim. İlklerin tadı yoktu ama onlar sayesinde bayağı izlendi. Bir sonrakisinin de ilk ikisinden daha iyi olacağını düşünmüyorum.
İlk 2 deki tadı bende alamadım. Filmin sonunda o kadar güçlü bir imparator nasıl basit bir şekilde mağlup edildi anlamış değilim.  Umarım 4. film daha güzel olur. Zaten 3 ün sonunda 4. nün olacağına dair bir ipucu verilmişti

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #12 : 03 Haziran 2009, 12:14:39 »
Film hakkında ki bilgileri de vereyim.

Spoiler: Göster

Yapım: 2008 ~ ABD,  Almanya,  Çin,  Kanada

Tür: Aksiyon,  Casusluk,  Dram,  Fantastik,  Gerilim,  Gizem,  Komedi,  Korku,  Macera,  Savaş

Yönetmen: Rob Cohen

Senaryo: Miles Millar,  Alfred Gough

Yapımcı: Stephen Sommers,  Bob Ducsay,  Chris Brigham,  Sean Daniel

Yeni filmin öyküsü Brendan Fraser ve Maria Bello’nun oynadığı iki temel karakter ve artık büyümüş olan oğulları çevresinde gelişiyor. Yeni filmde 10 yıl sonrası konu edildiği için, Fraser ve Bello’nun karakterlerinin oğulları 20 yaş civarında yetişkin bir delikanlı.

O'Connell ve ailesi bu kez iki bin yıllık uykusundan uyanan Ejder İmparatoru'nun mumyasıyla baş etmeye çalışıyor. Ejder İmparatoru Han'ı yenmenin tek yoluysa imparatorun düşmanlarından oluşan, Çin Seddi'nin yapımı sırasında duvarlar altında kalan orduyu canlandırıp savaşmaktır.

Çevrimdışı Beelzebub

• Lar Orcfoot
  • *
  • 31
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mumya: Ejder İmparatoru'nun Mezarı
« Yanıtla #13 : 03 Haziran 2009, 16:41:23 »
Benim hoşuma gitmişti.İlk iki film kadar heyecanlıydı.Zaten ne beklersin ki bir aksiyon/macera filminden.10 üzerinden 7'yı hiç bir macera filmi geçemez ki.
In my thoughts and in my dreams,they are always in my mind.The songs of Hobbits,Dwarves and Men; and Elves come close your eyes.

You can see them too...

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Ynt: Mumya: Ejder İmparatoru'nun Mezarı
« Yanıtla #14 : 03 Haziran 2009, 17:00:53 »
Güzel örnekler var aslında 7yi geçen ^^

http://www.imdb.com/title/tt0133093/

http://www.imdb.com/title/tt0468569/

Sorun şu ki bu iki örnek biraz abartılı derecede iyi olmasına rağmen totalde 9u geçemediler 12 aylık oylamanın ardından. Şöyle diyelim "Hiç bir aksyon filmi 9u geçemez." En çok Dramlar bu barajı geçiyor  :hemk Ben bu mumya filmini sevdim aslında, öncekiler gibiydi. Zaman geçirmek için olağan bir film.