Kayıt Ol

En güçlü fantastik karakter....

Falas

Ynt: En güçlü fantastik karakter....
« Yanıtla #45 : 25 Haziran 2009, 00:58:34 »
Raistlin, Gandalf, Voldemort, Sauron, Drizzt Do'Urden, Belgarion, Eragon, Snape, Strahd, Soth, Sör Sparhawk vs. vs. vs. ve daha yazamadığım gönüllere taht kurmuş fantastik edebiyatın temel taşlarını oluşturan karakterlerin en güçlüsü kimdir sizlere göre. Kimdir tek başına dünyayı fetih edebilecek, kimse onun karşısında duramayacak? Kimdirki içinde hem cesaret, hem onur, hem güç barındırabilecek sizlere göre?? Kimdir fantastik dünyanın en güçlü karakteri???

Bu sorunun tartışmasız cevabı Zaman Çarkı serisinden Rand Al'Thor'dur.

Çevrimdışı yuno44907

• **
  • 127
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 25 Haziran 2009, 01:25:15 »

Kid Buu
Çok hızlı iyileşebilir. DBZ'den. . .

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 06 Temmuz 2009, 11:51:45 »
Onurdan bahsedecek olursak Raistlin'i pat diye eleyip Sir Sparhawk yahut Sir Huma'yı gösteririm ama güçlü karakter onurdan yoksun olabilir bu yüzden Raistlin de bir ihtimaldir tabi adam tanrı oldu daha ne olsun yani. Yılanlara, Nexus lorduna karşı koyabilmiş saftrik Alfred ya da Partryn Haplo olabilir zannımca Ölüm Kapısı'ndan.
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

« Yanıtla #48 : 06 Temmuz 2009, 12:12:18 »
Ben
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #49 : 06 Temmuz 2009, 12:31:47 »
Onurdan bahsedecek olursak Raistlin'i pat diye eleyip Sir Sparhawk yahut Sir Huma'yı gösteririm ama güçlü karakter onurdan yoksun olabilir bu yüzden Raistlin de bir ihtimaldir tabi adam tanrı oldu daha ne olsun yani. Yılanlara, Nexus lorduna karşı koyabilmiş saftrik Alfred ya da Partryn Haplo olabilir zannımca Ölüm Kapısı'ndan.

Raistlin tanrı olmadı yalnız? :D

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 06 Temmuz 2009, 12:36:22 »
Oldu. Okuyalı çok zaman oldu ama Efsaneler serisinde diye hatırlıyordum. Hoop spoiler var:
Spoiler: Göster
Tüm tanrıları yok ederek tek tanrı oluyor hatta en son şu baş büyücüyü mü ne kıvrandırıyordu. Ne var ki hükmedecek hiçbir şey kalmadığı için Krynn'de, bir takım olaylar sonucu o olaylar hiç yaşanmamış gibi oluyodu falan. Oha baya unutmuşum ha :D

« Yanıtla #51 : 06 Temmuz 2009, 12:41:26 »
Oldu. Okuyalı çok zaman oldu ama Efsaneler serisinde diye hatırlıyordum. Hoop spoiler var: Tüm tanrıları yok ederek tek tanrı oluyor hatta en son şu baş büyücüyü mü ne kıvrandırıyordu. Ne var ki hükmedecek hiçbir şey kalmadığı için Krynn'de, bir takım olaylar sonucu o olaylar hiç yaşanmamış gibi oluyodu falan. Oha baya unutmuşum ha :D

sen bayağı bir unutmuşsun, istersen tekrar oku

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 06 Temmuz 2009, 12:43:24 »
Açıkçası istemiyorum, Ejderha Mızrağı'nı basit bir seri olarak nitelendirebilirim ha zamanında hastasıydık ve fantastik edebiyat içinde önemli bir yer tutar ne var ki Sabahhattin Ali'nin karşısında duramıyor. Her ne ise doğrusunu açıklarsanız sevinirim.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #53 : 06 Temmuz 2009, 12:44:38 »
Ne yazık ki yanlış hatırlıyorsun. :)

Benim de Efsaneler Üçlemesi'ni okumamın üzerinden oldukça zaman geçmesine rağmen, bu konuda -Raistlin tanrı oldu mu aga- oldukça okumuşluğum var idi. Tüm tanrıları yok edecek Tek Tanrı olayı hiç geçmiyor? Hatta bu üçlemede Raistlin'i en son cehennem kapısını kapattıktan sonra Paladine ile konuşurken görüyoruz. İyilik tanrısı ona kendi Pantheonun'da bir şey danışıyordu. Ama bu sırada Raistlin tanrı falan değildi...

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 06 Temmuz 2009, 12:48:45 »
Aksini hatırlıyordum ve araştırdım sonuç şu:
Raistlin geçide geriler ve takhasis'i kendisinin daha güçlü olacağını düşündüğü ölümlü düzleme çekmeye çalışır. Sonunda krynn'e geri döner ve takhasis'i yener. Gökyüzünde kumsaati şeklinde bir takımyıldız belirir. Caramon geleceğe yolculuk yapar ve raistlinin tanrı olmasının sonuçlarını görür. Her şey ölmüş ve çürümeye terkedilmiştir, raistlinin kendisinden başka hükmedebileceği birisi kalmamıştır.caramon raistlinin takhasis'i dünyaya çekmesinden önceki ana ışınlanır ve raistlin yaptığı hareketleri ve sonuçlarını fark eder. Kendisi abyss'de kalarak kardeşine dönüp kapıyı kapatması için gerekli zamanı verir fakat kendisini feda eder.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #55 : 06 Temmuz 2009, 12:51:07 »
Benim yorumum:

Tamam, orada haklısın. Ama Krynn tarihinde yaşanan gelecek, Caramon'un düzelttiği gelecekti. Bu durumda Raistlin'e tanrı diyemeyiz ki?

« Yanıtla #56 : 06 Temmuz 2009, 12:52:39 »
Açıkçası istemiyorum, Ejderha Mızrağı'nı basit bir seri olarak nitelendirebilirim ha zamanında hastasıydık ve fantastik edebiyat içinde önemli bir yer tutar ne var ki Sabahhattin Ali'nin karşısında duramıyor. Her ne ise doğrusunu açıklarsanız sevinirim.

tabi ki anımsaman için yardımcı olabilirim yada başkaları çıkar onlar yardımcı olur. sonuç olarak bu kadar basit bir serinin en popüler karakteririn tanrı olup olmadığını anımsıyamamak bir suç değildir. hırslı gencimiz raist tanrı olmaya niyetlendi sonra baktı ki benden ne köy olur ne kasaba zaten olsada içinde hiç bir şey olmaz sadece yıkım olur. kendi kendime tanrı olacağıma normal vatandaş kalırım cehennemde takhisis ile tavla atar, iki mars bir düz çeker onunla dalga geçerim diye düşünmüştür. zaten yeğenim palin'de büyümeye başlar bende bu esnada arada sırada ona rüyalarında görünürüm. işler tıkırında devam eder diye düşünür ve tanrı olmaya gerek duymaz.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 06 Temmuz 2009, 12:54:41 »
saol sigara içen adam ama kendi yaptığım araştırma sonucunu paylaştım aşağıda.
Elbette olası gelecek değişmiş ve neticesinde raistlin tanrı olamamıştır ama burada bahsettiğimiz güç değil mi. Olası gelecekte Raistlin bunu başarmışsa tanrı olmasa bile tanrı olabilecek güçte olduğunu kanıtlamıştır. Değil mi?

« Yanıtla #58 : 06 Temmuz 2009, 13:00:24 »
Alıntı yapılan: Herr Mannelig
saol sigara içen adam ama kendi yaptığım araştırma sonucunu paylaştım aşağıda.
Elbette olası gelecek değişmiş ve neticesinde raistlin tanrı olamamıştır ama burada bahsettiğimiz güç değil mi. Olası gelecekte Raistlin bunu başarmışsa tanrı olmasa bile tanrı olabilecek güçte olduğunu kanıtlamıştır. Değil mi?

rica ederim. sonuç olarak raist tanrı değildir.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #59 : 06 Temmuz 2009, 13:06:09 »
Alıntı
sonuç olarak raist tanrı değildir.