Kayıt Ol

Hellsing ~

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Ynt: Hellsing ~
« Yanıtla #45 : 13 Eylül 2009, 01:03:42 »
Alucard'ı yiyip bitirmek istemiyorlar bence. Ayrıca Seras Victoria inanılmaz öne çıktı VI ile beraber. Çok sevmezdim onu ama şimdi daha güçlü bir karakter olduğunu görmek sevindirici.

Ending Theme mükemmel: http://www.youtube.com/watch?v=vGdk8ymuBsY

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Ynt: Hellsing Ultimate VII
« Yanıtla #46 : 29 Aralık 2009, 20:50:41 »

Bugün Hellsing Ultimate VII bölümünü izledim. Bölüm boyunca Alucard'ın tek bir saniye bile rolü olmadığını belirterek başlayacağım. Tüm 45 dakika Seras Victoria ve Wild Cheese paralı asker birliğinin kaptanı Pip Barnadotte ile ilgili. Zorin adlı VI. bölümde gördüğümüz sağ kolunda latin harfleri ve bir takım sayılar olak tırpanlı vampir kadın ve vampir ss birliğinin Hellsing malikanesine yaptıkları saldırının son perdesi. Sanırım önceki tüm ultimate bölümlerinden daha kanlı ve iç gıcıklayıcı, bir sahnede Barnadotte yürürken yarısı dolu damacana gibi sesler çıkardığına yemin edebilirim. Hellsing takipçileri Alucard'ın sahneden inmesinden beri bir seneyi aşkın zaman geçmesinden şikayetçiler. Ancak belirtmem gerek, o kızıl pardösülü adamın yokluğu ilk kez bu kadar tatlı oldu.

"Seras gerçekten sinirlenmemiş daha önce" dedim bölümün son çeyreğinde. Zorin'in kafasından kıvılcım çıkardığı bir sahne var iki kere izledim bu kısmını. Aslında bu bölüm her şeyden biraz taşıyordu. Hüzünlendiriyor bile. Daha önceki bölümlerde Barnadotte'un Victoria ile dalga geçmesi ve diğer tüm unsurlar insanı hüzünlendiriyor.

Bölümde Zorin'in ilüzyon gücü Victoria'yı az kalsın al aşağı edecekti. Kızın geçmişindeki tüm korkunç anılar tek tek aklında yankılanırken dikkati dağıldı ve sol kolundan oldu. Bu anılara ışık tutulması sayesinde polis olan babasının nasıl hayatını kaybettiğini öğreniyoruz. Gerçekten ağır bir anı.

Ancak gerçek bir vampir asla ölmez, Alucard söylemişti sanırım bunu bir ara. Gerçekten emin değilim ya neyse, bölüm içinde önemli bir olay gerçekleşiyor. Sonunda Victoria'nın uyanışına şahit oluyoruz. O bildik mavi/kahverengi üniforması kızıla dönüyor ve ... uçabiliyor ^^

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Hellsing Ultimate 8 fragmanı
« Yanıtla #47 : 23 Ocak 2010, 20:38:03 »

Aşağıdaki link Hellsing OVA 8 için bir trailer linkidir ve güvenliliği tarafımca test edilmiştir. Sadece 7.65mb büyüklüğünde ve ingilizce alt yazılıdır.

6 ay beklememiz gerek, sonrasında, Alucard shall dance again...

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 25 Ocak 2010, 13:45:11 »
Sonunda!

Ne zamandır göremiyorduk Alucard'ı, sonunda kavuşacağız kendilerine... Tamam Seras iyi idare ediyor ama ne bileyim Alucard'ı görmeyince bir şeyler eksik oluyor, bölüm bitiminde "bu kadar mıydı?" diyorsunuz ister istemez. Bu bakımdan yeni bölümü dört gözle bekliyorum.

Yedinci bölüm için ise denilecek pek fazla bir şey yok. Polis kız kendini aşmış durumdaydı.

O kolun yeniden çıkmasını bekledim uzun bir süre. Ama olmadı, şimşekimsi bir efekt verdiler oraya. Sondaki o uçuş sahnesini biraz abartmış gibiydiler...

Diğer bölümlere nazaran daha kısa geldi bana. Sanıyorum Seras Victoria'nın sahnelerine çok fazla kaptırdığımızdan olsa gerek böyle bir izlenim oluştu.

Alucard'sız bir bölüm daha izlememize rağmen Seras sayesinde yokluğunu diğer bölümlere nazaran daha az hissettik.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Hellsing OVA 8 Trailer: Türkçe Altyazı!
« Yanıtla #49 : 26 Ocak 2010, 14:31:32 »

Büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Hellsing animesinde Ultimate serisi büyük bir heyecanla devam ediyor!

Geçtiğimiz günlerde izlemiş olduğumuz yedinci bölümün görüntüleri hafızamızdan silinmeden, yeni bölümün trailerı geldi.

Trailer ile bizi en çok sevindiren haber, bir kaç bölümdür göremediğimiz Alucard‘ın geri dönecek olması! İyice hareketli olmaya başlayan Hellsing‘de, sekizinci bölümün oldukça heyecanlı geçeceği gözlerden kaçmıyor.

İşte sizlere, size üyelerimizden Nihbrin ve Amras Ringeril‘in çevirdiği ve hazırladığı Türkçe alt yazılı Hellsing OVA 8 Trailer! Hemen aşağıda izleyebilirsiniz.

İzleyemeyen arkadaşlarımız, buraya tıklayarak dailymotion sayfasına ulaşabilirler.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hellsing OVA 8 Trailer: Türkçe Altyazı!
« Yanıtla #50 : 26 Ocak 2010, 15:47:04 »
Dün akşam harıl harıl çalışıp sonunda güzel bir trailer yaptılar. Ellerinize sağlık beyler.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #51 : 26 Ocak 2010, 18:48:50 »
Oldukça fazla şey öğrendik bu işlem ile ilgili (fansub gruplarda sırf encode'u yapan bir eleman olur, ve çok kolay olacağını düşünmüyordum) ama düşündüğümden çok daha zor çıktı iş. Hızlandırılmış almanca kursu gibi bir şeydi bu. Rüzgar gibi geçti. Bir daha yapmamız gerekse 7 saatimizi vermeyiz herhalde  ;D

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 26 Ocak 2010, 18:54:15 »
İlk olduğu için bu kadar uzun sürdü. Bir daha yapacağımızda son olayı artık kavradığımız için bir kaç saat kısalır muhtemelen. Fansub'ın yolu :P
try again fail again fail better

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 27 Ocak 2010, 09:46:57 »
Başta Nihbrin'e ve Amras Ringeril'e teşekkürler. Özellikle Nihbrin'e tüm gecesini bu işe ayırdığı için ayrı bir teşekkür etmek gerek. İşte hırs edince imkansız diye bir şey kalmıyor. :D

Fragmana gelince, kendi konusunda da yazdığım gibi, o Alucard bakışını unutamıyorum! Hatta şu anda SS olarak konu başında duruyor. Adam böyle bakacak tabi, hakkı yani. Sen o kadar bölüm bekledikten sonra yine animeye dahil olacağını bilsen sende böyle bakardın değil mi?.. :P

Hani Binbaşı diyorya, "kalan kişi sayısı:3."

İşte o 3 kişi senin sonun olacak. Nihahah!

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #54 : 28 Ocak 2010, 13:46:34 »
Çok güzel olmuş, elinize sağlık arkadaşlar. :)

Ben de artık başlayayım şu OVA'lara. Bir şanssızlıktır gidiyor, el atamadım bir türlü.

Çevrimdışı johnconstantine

• **
  • 167
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Her Şeyi Gören Faesla
« Yanıtla #55 : 04 Şubat 2010, 14:27:02 »
Olağanüstü bir Alucard dönüşüne hazır olun diyeyim. Belki (koyarlar mı bilmiyorum) birilerinin ölümüne şahit oluruz. Yavaş yavaş sona gidiyoruz. Bu OVA'yı da güzel yerde kesecekler. Sonra dokuz ve on olarak tamamlarlar sanırım.
OVA 6'nın sonunda dediği gibi,
'' Kazığa geçirilmiş insanların kokusunu alıyorum... ''
Seviye sıfıra iner ve o vakit görürüz gerçek Alucard'ı, gerçek kontu, yaşamı olmayan kralı...Ardından binlerce göz hiçlikte can bulur,kontun çağrısıyla ölüme ve kıyıma gelirler, yeniçeriler, protestanlar, haçlı orduları ve daha nicesi bedenlenir, yaşamı olmayan kralın emrinde...

« Yanıtla #56 : 26 Şubat 2010, 20:33:14 »
Arkadaşlar Ova 8'de Farkettiyseniz Walter'ı gösteriyor..Sanırım Walter MAjorların tarafına geçiyor.. :üü
Çok Fena bir bölüm olacağına inanıyorum.. :clap

Spoiler: Göster

ve Mangayı okuduysanız..Alucard Ova 8'de  Kazıklı Voyvodalığını yine gösterecek..

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 26 Kasım 2010, 19:12:25 »
Artık şu OVA serisinin yeni bölümü gelebilir mi lütfen?!!

Teşekkürleerr... [*](bkz: yiğit özgür)[/*]

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 27 Kasım 2010, 16:27:31 »
geldi de nete düşemedi diye biliyorum ama.
yok ya ben bişiy bilmiyorum vazgeçtim. gelsin artık yaaa!
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Madam Vio

• **
  • 376
  • Rom: 16
  • "Each thing I show you is a piece of my death."
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 23 Aralık 2010, 20:41:17 »
1) Alucard <|> Dracula ironisini siz söyleyinceye kadar hiçbir şekilde farketmemiştim.
2) Aynı şekilde "Adamı Vlad gibi kazığa çaktı bu... O yüz kimin ki?" gibi son bölümde ortaya çıkan bazı düşüncelerimi açıklığa kavuşturdunuz, ki şuan hala sarsılmış durumdayım...
3) Yine farklı bir Ova serisinin olduğunu henüz öğrenmiş bulunuyorum.

Umarım en yakın zamanda oturup bu seriyi de izleyeceğim. Ve bu sefer kesinlikle alt yazılı olacak. Kimi sahnelerdeki İngiliz aksanı bazı diyalogları eksik algılamışım gibi hissettirdi bana.