Kayıt Ol

Eldest

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Eldest
« : 29 Aralık 2007, 18:13:26 »
Eragon ve ejderhası Saphira, imparatorluğun zalim hükümdarı Kral Galbatorix’in güçlü ordularına baş kaldıran eyaleti yok olmaktan kurtarmışlardı. Artık Eragon’un Ejderha Süvarileri’nin sahip olduğu büyü yapma ve kılıç kullanmaktaki ustalığa erişmesi için daha fazla çalışması gerekmektedir.

Genç süvari, bunun için Elfler’in ülkesi Ellesmera’ya doğru yola çıkar. Ömür boyu sürecek olan bu yolculukta, esin verici yeni yerleri ve insanları, şaşkınlık içinde gözlerini dört açarak izler. Tüm zamanı bin bir macera ile doludur. Fakat her köşede kendisini bekleyen kaos ve ihanetle karşılaşır.

Hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Çok geçmeden, Eragon hiç kimseye güvenmemesi gerektiğini anlar. Bu arada, kuzeni Rafon’un, Eragon’u daha çok tehlikeye atacak yeni bir savaşa girmesi gerekmektedir. Kral’ın kara eli tüm direnişi boğacak mıdır? Belki Eragon bile canını kurtaramayabilir...

Yazarımız 2. kitapda kendini daha çok geliştirmiş ve süper bir kurgulama yapmıştır.Ve çok şaşırtıcı şeyler oluyor?

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Eldest
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2008, 20:13:16 »
2. filmi çıkacak mı bu miras üçlemesinin?? çıkıyorsa ne zaman??

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2008, 15:37:52 »
2. filmi çıkacak mı bu miras üçlemesinin?? çıkıyorsa ne zaman??
araştırdım ama bulamadım.Büyük bir ihtimal çıkar ama...

Çevrimdışı Belgarion

• **
  • 286
  • Rom: 1
  • Life is only joke maybe we make it!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2008, 20:15:18 »
birinci kitaba göre daha olgun yazar bunu kitabındada göstermiş son kitap empire ise çıktı mı?

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2008, 20:17:41 »
birinci kitaba göre daha olgun yazar bunu kitabındada göstermiş son kitap empire ise çıktı mı?

daha çıkmadı.Adını ve kapağı açıklandı..Yazıyor sanırım hala.Miras üçlemesi hakkında haberleri çok zor buluyorum :D pek önem verilmiyor sanırım :/

Çevrimdışı Belgarion

• **
  • 286
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Ocak 2008, 20:24:20 »
Ama veren siteler var bunları bilmen lazım sayın modum :)

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Ocak 2008, 20:27:37 »
verenlerden bu kadar bulabildim :/ bulduklarımıda koyuyorum.Yoksa beğenmiyor musun?:'(

Çevrimdışı Belgarion

• **
  • 286
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Ocak 2008, 20:29:07 »
Yoo birşey demedim bende biraz bakınaym

Çevrimdışı nymph

• 412
  • <3 Murtagh <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Ocak 2008, 21:30:06 »
ya bende çok bakındım ama bulamadım :-\ hp den sonra en sevdiğim2. seri diyebilirizz bu arada 3. kitabın adını bilmiyordum saol papatya  ;)
kimse yaLnız kaLmak isteMez
beLki beNde sırf bu yüzdeN iNnmak istedim saNa
kimse Mutsuz oLmak istemez
biLmem ki sen sebebtiN çok yaLan söyLedin baNa..
[/u]

Çevrimdışı Mr Thame Dummee

• **
  • 121
  • Daha Gençsin.. Öğreneceksin...
    • Profili Görüntüle
    • Hortkuluk Avcısı
« Yanıtla #9 : 05 Ocak 2008, 18:45:12 »
aslında bana pek çekemeyecekler gibi geliyor.. ilk filmde o kadar batırdılar ki :-X

Felsefe bu kardeşim: Save the Cheerleader, Save the world...

Zümrüdüanka Yoldaşlığı => SeVeRuS SNaPe

kayiprihtim kayiprihtim... Al linki tıkla şimdi... Yaşamak için fantastik dünyada... Arkadaşlıklar kuruldu burada...Lay lay lay lay lay... Cesaret ister hayaller... İnancımız bizi besler.. Nolursa olsun buradayız... İşte parola: kayiprihtim Forever...

Önemli Olan Zirveye Ulaşmak Değildir... Zira Yılan Da Zirveye Ulaşabilir, Kartal Da... Ama Birisi Sürünerek, Diğeri Süzülerek... Nereye Ulaştığınız Değil, Nasıl Ulaştığınız, Önemlidir.

Çevrimdışı Belgarion

• **
  • 286
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Ocak 2008, 17:12:51 »
Hangi fantastik maceranınki beklenen kadar oldu Lotr hariç?

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 23 Temmuz 2008, 15:50:40 »
Güzel kitaptı. Murtagh'ın ortaya çıktığı ana hayran kaldım ama acımaktayım kendisine, antik dilde yemin ederek Galbatorixin kölesi olmaya zorlandığı için =) Eragon'un ebeveynleriyle ilgili bilgiye de bir o kadar şaşırmış bulunmaktayım, Türk filmi gibi oldu :D Roran'a hastayım, fanıyım. Uzun ve tadına doyulabilecek bir kitaptı, tavsiye ederim..

eragon

« Yanıtla #12 : 29 Temmuz 2008, 17:09:34 »
arkadaşlar bu miras serisiile ayrıntılı bir şekilde bilgi veren türkçe site varsa bana özelden sitenin adını yollayabilirmisiniz*

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 16 Temmuz 2009, 13:56:13 »
Cidden seviyorum ben bu seriyi. Uzun zamandır okumaya çalışıyordum Eldest'i, başaramıyordum. Ama bir kaptırdım kendimi geçen, sabahın ilk ışıklarında bitmişti. Ve ve ilk kitaptan çook daha güzeldi bence. Roran'a Murtagh'a da çok şaşırdım sonunda. Şimdi Eragon savaşla mı uğraşcak Katrina'yı mı kurtarcak o ayrı bir soru benim için. Neyse sonuç olarak Brisingr beni bekler.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #14 : 16 Temmuz 2009, 16:08:13 »
Bu kitabı kara listeme aldım. Zira defalarca başlamama rağmen 150-160'ıncı sayfaları bir türlü geçemedim. Yok abi, akıp gitmiyor işte. Bir ara bitirmeli, ama hangi ara... Yaz uzun gerçi.