Kayıt Ol

Anket

Fantastik Alemin En Kötü Karakteri?

Lord Voldemort
34 (18.6%)
Bellatrix Lestrange
22 (12%)
Sauron
38 (20.8%)
Mout Of Sauron
5 (2.7%)
Gollum
8 (4.4%)
Beyaz Cadı Jadis
6 (3.3%)
Kont Olaf
12 (6.6%)
Galbatorix
8 (4.4%)
Morgoth
26 (14.2%)
Raistlin Majere
10 (5.5%)
Drizzt Do'Urden
4 (2.2%)
Diğer
10 (5.5%)

Toplam Oy Verenler: 92

Fantastik Alemin En Kötü Karakteri?

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fantastik Alemin En Kötü Karakteri?
« Yanıtla #15 : 06 Eylül 2008, 18:33:16 »
Yaww drizzt orda ne arıyoo yhaa o ii değilmiydi en son baktığımda ne zaman kötü yaptınız onu ;D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 12 Eylül 2008, 17:05:52 »
Ya bana göre "en kötü" tamamiyle, sonuna kadar, içinde ne çocukluğunda ne de sonradan herhangi bir iyilik kıvılcımı oluşmamış biridir ve buna uyan burda iki kişi var bence. Biri Sauron, çünkü sonuçta kendisi kötülüğün bir yarı tanrısı, diğeri de Lord Voldemort. Tabii Voldemort bence daha kötü biri çünkü Sauron zaten kötülüğün yarı tanrısı, yani öyle yaratılmış, öyle de olmak zorunda ama Voldemort normal biri olarak dünyaya gelmiş, buna rağmen sonuna kadar kötü, iyilik ile alakası yok. Bellatrix'i seçmiyorum çünkü o Voldemort'a aşık biriydi yani bir "en kötü" için sayılabilecek bir zaaf bence. Raistlin zaten kötü değil bana göre, ortalarda bir yerde.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 12 Eylül 2008, 18:20:10 »
Yanlışın var Fallen.

Lord Voldemort da Sauron'da sonradan kötü olmuşlardır. Hatta Sauron cücelerin yaratıcısı Aule'nin bir maia'sı olarak gelmiştir. Daha sonra Melkor'un hizmetine girmiş, kötülüğü seçmiştir hatta başlarda Annatar olarak elflere iyi gibi görünmüştür. Saruman gibi.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 12 Eylül 2008, 18:27:06 »
Sauron bağışlanmayı bile göze almış bir maiadır. Ama alacağı cezanın şiddeti ve Melkorun yönetimindeyken elinde olan gücün büyüklüğünü düşünerek geri dönmüştür. Aslında Sauron iyi yada kötü olmaktan ziyade Orta Dünyanın yönetimini aklına gelebilecek her yöntemi kullanarak almaya çalışan despot bir yöneticidir.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Han Solo

• **
  • 99
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 13 Eylül 2008, 01:16:48 »
Oyum Sauron'a. Yüzüklerin Efendisi'nin şeytanı, evet.

Melkor mu deseydim?  :-\ Hmm, Melkor'da daha böyle Nuri Alçoik bir hava var. Hmm.  :hmm

Cadı Kral?  :hmm Cık, yok Sauron.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 13 Eylül 2008, 12:13:51 »
Ya bana göre "en kötü" tamamiyle, sonuna kadar, içinde ne çocukluğunda ne de sonradan herhangi bir iyilik kıvılcımı oluşmamış biridir ve buna uyan burda iki kişi var bence. Biri Sauron, çünkü sonuçta kendisi kötülüğün bir yarı tanrısı, diğeri de Lord Voldemort. Tabii Voldemort bence daha kötü biri çünkü Sauron zaten kötülüğün yarı tanrısı, yani öyle yaratılmış, öyle de olmak zorunda ama Voldemort normal biri olarak dünyaya gelmiş, buna rağmen sonuna kadar kötü, iyilik ile alakası yok. Bellatrix'i seçmiyorum çünkü o Voldemort'a aşık biriydi yani bir "en kötü" için sayılabilecek bir zaaf bence. Raistlin zaten kötü değil bana göre, ortalarda bir yerde.

Katılmıyorum. Lord Voldemort kendini kötülüğe adamış biridir. Kendini kötülüğe tamamıyla adayan kimse en kötü olamaz. Kötülük kurumlardan uzakta, tamamen kendi çıkarları için çırpınanda en yüksek şeye ulaşır. Bu tanıma uygun da bu listeden Raistlin'dir. Ud'den de Cyric derim.
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 13 Eylül 2008, 13:56:37 »
Evet, Herr Mannelig'in bu sözü aklıma başka bir kötü karakteri getirdi. aa.. Joker.

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 13 Eylül 2008, 17:53:14 »
Yanlışın var Fallen.

Lord Voldemort da Sauron'da sonradan kötü olmuşlardır. Hatta Sauron cücelerin yaratıcısı Aule'nin bir maia'sı olarak gelmiştir. Daha sonra Melkor'un hizmetine girmiş, kötülüğü seçmiştir hatta başlarda Annatar olarak elflere iyi gibi görünmüştür. Saruman gibi.

Sauron konusunda doğrudur, haklısındır, ben onun geçmişini pek bilmiyorum, yani hep kötü sanıyordum, o zaman listemden Sauron elenir. Ama Lord Voldemort nasıl sonradan kötü olmuş ben onu anlamadım. Dokuz yaşında bile arkadaşlarını mağaraya götürüp orda ne olduğu bilinmez kötülükler yapmıştır. Yani tabii burda "Tom Riddle, doğmadan önce kötü olarak belirlenmiştir," diye bir şey yok ama zaten taaa o yaştan beri isteyerek, zevk alarak kötülük yapıyor olması (ve bu çizgisini hiç değiştirmeden hep, iyi şeylerle alakalı hiçbir zaafı olmadan bu kötülüğünü devam ettirmesi) onu benim gözümde "En başından beri kötü" kategorisine sokar. 

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 13 Eylül 2008, 18:46:23 »
Onun belirli bir kötülüğü var. Büyücülük dünyasını ele geçirmek belki de büyücülüğün tüm fikir sistemini, ahlak sistemini değiştirmek. Böyle bir amacı olan kişiye kötü demek, Nietzsche'ye kötü demekle aynı şeydir. Buradaki kötü karakteri sadeec bir düşman olması için yaratılmıştır. Bu konudaki görüşlerim bir kaç mesaj üstte Herr Mannelig'in yaptığı yorumla hemen hemen aynıdır. Bu bakımdan değişim için kötülük yapmayan laf olsun diye ortalıkta gezinen ya da para hırsıyla gezinenleri seçmeliyiz. Kont Olaf veya Joker gibi.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 14 Eylül 2008, 18:28:02 »
Joker konusunda haklısın evet!
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 15 Ekim 2008, 11:53:49 »
Joker konusunda haklısın evet!

sevimli kötü o :P

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #26 : 15 Ekim 2008, 15:46:32 »
listede doğuşdan habis olan tek seçenek morgoth aslında, diğer hepsinin özü saf sayılır. Ortam ve kişiler onları kötü olmaya itmiş gibi geldi.

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 15 Ekim 2008, 18:57:53 »
Ya işte ama Morgoth'a da kötü diyemiyoruz. Çünkü, Morgoth ilk var olandı (Eru'yu sayamayız zira tekti ve karşılaştırılacak bir şey yoktu) ilk var olduğunda (bize göre) kötüydü. Ancak oluştuğu yere bakarsak sadece diğerlerinden farklıydı. Kuralları çoğunluğun belirlediğini varsayarsak sadece Morgoth kötüdür.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #28 : 15 Ekim 2008, 19:49:04 »
iyi yada kötüyü ayırt etmek zaten taraf seçmeye benzer ve herşeyin birer rengi yoktur, bazen gri olanlarda vardır ve kötü denilir onlarada üzerinde düşünülmeden. O yüzden Habis terimini kullanmayı tercih ettim. Yani başkası için fedakarlık yapamayan, başkalarının ne düşündüklerine sadece kendi çıkarları doğrultusunda değer veren ve sevgiyi bilmeyendir. Sevgiyi bilmemekdir anahtar, kötü olanı seçmekde, benim için. Melkor Erunun ateşini araması için yönlendirildi ve iluvatarın çocuklarına bu doğrultuda acı çektirdi. Basit şeytan imgesi için bile kötü denilemez zira onu yaratanda tanrıdan başkası değildir, ancak ne Melkor nede şeytan için habis değildir denilmez ve diğer listedeki kimse için de habis başlangıçlı bir ruha sahiptir de denilemez.
                                                                                :melk

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 15 Ekim 2008, 23:21:29 »
İyi ya da kötüyü ayırt etmek taraf seçmektir.

Bu görüşün çok doğru. Morgoth bunun kanıtı, gerçek hayatta insanlar cennetten geldi düşüncesi hakim olduğu için taraf seçmek kolay. Biz de ona göre değerlendiriyoruz. Benim demek istediğim de kendi içinde değerlendirirsek Morgoth'a kötü dememiz yanlış olur gibi. Onun yaptıkları kötü olarak sınıflandırıldıktan sonra izinden gidenlere kötü demek daha doğru.

Ya da abartıp çok mu saçmaladım bilemiyorum :D