Kayıt Ol

Drizzt'in Düşmanları

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Drizzt'in Düşmanları
« : 16 Eylül 2008, 18:44:27 »
Drizzt’in Başlıca Düşmanları

Agahta
Drizzt’in dünya üzerinde rahatça yürümesini sağlayacak olan maskeyi koruyor ve mücadele etmeden vermeye niyetli değil.
Geçtiği kitap: Buçukluğun Mücevheri

Akar Kessell 
Kızıl morkai’nin beceriksiz çırağı. ustalıkla morkai’i öldürdükten sonra buzyeli vadisi’nde büyük bir çukura atıldı. burada, kristal parçası’nı buldu ve onun gücüyle on kasabayı ele geçirmeye çalıştı. parça’nın gücüyle vadi’deki goblin ve devleri bir araya getirdi. hatta, savaştan sonra dağılan barbarları bile ona katılması için ikna etmişti.errtu ile bağlantı kurduğunda artık dünyanın onun olduğunu düşünüyordu. drizzt do’urden’in bunu engelleyeceğini hiç düşünmemişti bile.
Geçtiği kitap:Kristal Parçası

Alton Devir

Yüzü olmayan öldürüldükten sonra, masoj ona bir şişe asit verir ve ona yeni yüzü olmayan’ın o olmasını söyler. alton, hangi evin ailesini katlettiğini öğrenmek için bu maskeyi kullanır. öğrendiği zaman ise, yeni silah ustası drizzt’i öldürmeye çalışır.
geçtiği kitap: anayurt

Artemis Entreri

Drizzt do’urden’in tam kopyasıdır ama sadece savaşta. duygusal bakımdan ise tam tersidir. drizzt’in onun dengi olduğunu fark etmesi rağmen kendisinin daha iyi olduğunu kanıtlayana kadar durmayacaktır.
geçtiği kitaplar: kristal parçası(son bölümlerde ortaya çıkıyor), gümüş damarları, buçukluğun mücevheri, miras, yıldızsız gece, kristalin hizmetkarı.

Berg'inyon Baenre
Baenre evinin en genç oğlu. drizzt’in akademideki rakibi ve onla daha hiç dövüşmedi. sonra, drizzt’in karanlıkaltı’na geri döndüğünde,  berg'inyon abisi dantrag’a drizzt ile savaşında yardım eder. ama dantrag’ın kaybetmesinden sonra berg'inyon, drizzt’in ellerinde abisinin yanında ölmek yerine evinin silah ustası olmanın onun için en iyisi olduğuna karar veriyor.
geçtiği kitaplar: anayurt, yıldızsız gece, karanlığın kuşatması, sessiz kılıç

Bizmatec 

Errtu’nun drizzt’i ele geçirmesini yardım etmek için grubun geri kalanını meşgul eden tehlikeli bir glabrezu.
geçtiği kitap: şafağa geçit

Bladen'kerst Baenre
İğrenç ve her yönden tehlikeli baenre kızıdır. mithril salonu’nu düzenlenen saldırıda annesine katıldı ve dönmemesini sağladı.
geçtiği kitaplar: yıldızsız gece, karanlığın kuşatması

Brister Fendlestick
Karanlıkaltı’nın derinliklerinde yaşayan bir insan büyücüdür. clacker’ı bir pech’ten bir kancalı dehşet’e dönüştüren kişidir.
geçtiği kitap: göç 

Briza Do'Urden

Matron malice’in en yaşlı kızı.
geçtiği kitaplar: anayurt, sürgün, karanlıkaltı diyarları’nda “narbondel’in alevleri”

Buk 
Dendybar tarafından yaratıldı, tek görevi drizzt’i bulmak, onunla olanları öldürmek ve drizzt’i dendybar’a geri götürmek. bunların dışında diğer düşünceleri algılayamaz.
geçtiği kitap: gümüş damarları.

Caroak
Beyaz worgların lideri.
geçtiğ kitap: göç

Crenshinibon
Kristal parçası. en güçlü iradeleri bile ikna edici gücüyle insan yapımı bu şeytan kessel’in bozguna uğratıldığı sırada kelvin yığını tarafından karların altına gömüldü, sadece errtu tarafından bulundu.
geçtiği kitaplar: kristal parçası, şafağa geçit, sessiz kılıç

Dantrag Baenre

Baenre evi’nin silah ustasıydı. Drizzt menzoberranzan’a indiğinde ve kaçtığında dantrag onları bir tünelde yakaladı. dantrag bileklerine taktğı büyülü bileklikler yüzünden drizzt’den daha iyi olduğunu düşünüyordu. drizzt onun güçlü olduğunu kanıtladı ve sonra derg’inyon silah ustası oldu.
geçtiği kitap: yıldızsız gece

Dendybar
“Alacalı” olarak bilinen drizzt’i öldürmeye çalışan bir büyücüdür çünkü kristal parçası’nın drizzt’te olduğunu düşünmektedir. bu yüzden, buk’u yaratır ve sydnet ve buk’u kristal parçası’nı drizzt’ten almak için yollar.
geçtiği kitapler: kristal parçası, gümüş damarları

Dinin Do'Urden

Drizzt’in abisi. dinin, drizzt’in doğduğu gece abisi nalfein’i öldürdü. böylece drizzt’in yaşamasına neden oldu. drizzt insanlarının ne şeytan bir ırk olduğunu anladığında ve yaşamak için karanlıkaltı’na gittiğine, dinin onu ölü olarak geri getirmesi için gönderilmişti. dinin, drizzt’i bulduğunda, drizzt’in dönüştüğü şeyden çok korkmuş ve bir daha onla yüzleşmek istememişti. bununla birlikte, kendi ablası vierna kayıp aile şerefini korumak için drizzt’i öldürmesi gerektiğinde dinin de tekrar onunla dövüşmek zorunda kalmıştı. sadece bu sefer kendi olarak değil, bir drider olarak. 
geçtiği kitaplar: anayurt, sürgün, miras karanlıkaltı diyarlarında “narbondel’in alevleri”.

el-viddinvelp - methil

Drizzt’e bir sürü sorun yaratan kötü bir mind flayer.
geçtiği kitaplar: sürgün, yıldızsız gece, karanlığın kuşatması.

Errtu

Yüce tanar’ri balor. drizzt onu mağlup etmişti ama sadece onu abyss’e yolladı. sadece drizzt ile bir kez daha dövüşmesi için lloth’dan abyss’ten dışarı çıkması için kullandığı bir hediye aldı.
geçtiği kitaplar: kristal parçası, karanlığın kuşatması, şafağa geçit.

Glabrezu

Errtu bütün büyüleri yok eden bir safirle onu göndermişti. (ama nereye :?)
geçtiği kitap: karanlığın kuşatması (ayrıca anayurtta da gözükmüştür)

Grual
Montolio de brouchee’a yapılan saldırının lideri olan ork kralı.

Heafstaag
Barbarların en güçlü kabilesi olan alageyik kabilesi’nin kralı olan bir barbar. drizzt’in onun üzerinde derin ve ölümcül kesikler açmasına rağmen yaşayabildi, ta ki wulfgar ile olan düellosuna kadar.
geçtiği kitap: kristal parçası

Hephaestus
Drizzt geçmesine izin vermesi için eflatun renkli gözlerini kullanarak kandırdığı çok yaşlı bir kırmızı ejderha.

Ingeloakastimizilian – buz ölüm

Çok uzun zamandır hazinesini koruduğundan artık etrafındaki buzların sınırları onun çıkamayacağı kadar genişlemiş olan bir beyaz ejderha. zaten drizzt ve wulfgar ile karşılaştıktan sonra çıkmasına gerek kalmadı..
ayrıca drizzt ejderhanın hazinesinde buz ölüm adlı bir kılıç buldu ve bu kılıcı errtu’yu abyss’e yollamak için kullandı.
geçtiği kitap: kristal parçası

Jarlaxle

menzoberranzan’daki asi bir drow, ve her zaman her durumdan kazanç sağlamanın bir yolunu arar. kimse onun hangi tarafta olduğundan emin değildir. hem drizzt’e saldırır hem de onun serbest kalmasına yardım eder. sadece kaosu sever.
geçtiği kitaplar: sürgün, miras, yıldızsız gece, karanlığın kuşatması, sessiz kılıç, kristalin hizmetkarı.

Junger
Crenshinibon’un çağrısına gelen bir dev.
geçtiği kitap: sessiz kılıç

Kempfana
İki barghest yavrsunun en genci. bir grup çiftçiyi öldürdüler ve suçu drizzt’in üstüne bırakmaya çalıştılar.

Lavalle
Pook paşa’nın büyücüsü. İnsanları taros hoop olarak bilenen taros düzlemine yollamaya izin veren büyülü bir aynaya ve asaya sahip.
geçtiği kitaplar: buçukluk’un mücevheri, sessiz kılıç.

Lloth

Drow tanrıçası. o, menzoberranzan’daki bütün drowların drizzt’in peşinden gitemeye ve öldürmeye çalışmasının nedeni. ayrıca errtu’ya hapisinden kaçacak yeterli gücü verdi.
geçtiği kitaplar: karanlığın kuşatması, karanlıkaltı diyarları’nda “narbondel’in alevleri”

Masoj Hun'ett

Yüzü olmayan’ın temizlikçisiydi. sonra yüzü olmayan alton devir’i öldürmek üzereyken masoj onu öldürdü. masoj panter heykelciğini geri aldı ve onu drizzt’i öldürmeye çalışırken kullandı ama drizzt masoj’u öldürdü.
geçtiği kitap: anayurt

Matron Baenre

Bütün menzoberranzan’ın hükümdarı ve yaşının binin üzerinde olduğu söyleniyor. menzoberranzan’ı yüzeye çıkarmaya ve yolunu kim çıkarsa yok etmeye niyetli.
geçtiği kitaplar: anayurt, sürgün, yıldızsız gece, karanlığın kuşatması, karanlıkaltı diyarlarında “narbondel’in alevleri”.

Matron Malice

Drizzt do’urden’in annesi. do’urden evi’nin saygıdeğer anası. do’urden evi’ni menzoberranzan’nın yönetici konseyi’ndeki sekizinci ev yapmaya çalışıyordu. ama drizzt gibi bir oğla sahip olmayı planlamıyordu ve drizzt onun bütün planlarına büyük bir ilmik attı. en büyük kızı briza tarafından do’urden evi’nin yıkılışı sırasında öldürüldü.
geçtiği kitaplar: anayurt, sürgün, karanlıkaltı diyarlarında “narbondel’in alevleri”.

Pook Paşa
Regis’in küçük bir yakut çaldığı, kötü bir lonca başkanı. bu hareket paşa’nın mücevherini alması geri alması için entreri’yi yollamasına neden oldu.
geçtiği kitap: buçukluğun mücevheri, sessiz kılıç.

-----------------------------------------------------------------------------------
çeviri: voyvoda
daha devamı var.... kısa kısa anlatılmış ama gene de 8 sayfa sürmüş ..bu ilk 4 sayfası

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Ynt: Drizzt'in Düşmanları
« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2008, 18:48:25 »
Emeğine sağlık :P Ama malice'nin daha güzel resimleri var..Birde Briza ve Dinin'in ilerde bulması beni şaşırttı..Hiç beklemiyordum ve duymamıştım..

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2008, 18:53:38 »
Bu harika çalışmanı daha önce okumuştum, şimdi tekrar okudum. Güzel bir tazeleme oldu, tekrar emeğine sağlık. :)

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2008, 20:25:14 »
Çoğunu temizlemiş olması lazım :D Bi de lloth u temizlese :D

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2008, 20:31:48 »
Çoğunu temizlemiş olması lazım :D Bi de lloth u temizlese :D

onun da bir kolunu mu ne kesiordu die biliorum bn ama yanlış biliyor da olabilirim  ;D

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Eylül 2008, 20:35:41 »
Lloth'u temizlese biterdi seri :) Ama bence en son errtu yu yok etcek :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Eylül 2008, 10:32:10 »
onun da bir kolunu mu ne kesiordu die biliorum bn ama yanlış biliyor da olabilirim  ;D

Ben de öyle duydum. O kısım bayağı abartılmış, Drizzt kim tanrıçanın kolunu kesmek kim, ama Salvatore yazıyor işte.  :P

Bu arada Jarlaxle aslında pek de Drizzt'in düşmanı sayılmaz, sadece kendi çıkarı için birkaç kez kullandı o kadar, hatta sonunda da hayatını kurtardı.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #7 : 17 Eylül 2008, 11:36:37 »
Spoiler içine düştüm.  >:(

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 25 Eylül 2008, 21:48:13 »
Spoiler içine düştüm.  >:(

katılıyorum ya

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Ocak 2009, 16:07:48 »
Lloth bu kadar güzel miymiş ???!!!
Her resimde farklı tasvir ediliyor,çizerler de karar vermedi :).

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Ocak 2009, 16:10:04 »
Lloth bu kadar güzel miymiş ???!!!
Her resimde farklı tasvir ediliyor,çizerler de karar vermedi :).

Malice'nin daha güzel olduğu resimleri vardır.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Ocak 2009, 16:16:18 »
Malice zaten güzel de,burdaki resimi iyi olmamış.

Yok ben Lloth'da kaldım!hani Lloth'Un resmine Malice deseler hemen inanırdım.Va be...Tanrıça değil mi beklemem lazımdı :D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 24 Ocak 2009, 08:58:54 »
Dinin'de pek düşmana benzemiyor, kendisinden acayip derecede korkuyor. Devam kitaplarında ne yapmıştır bilememde şu anlık düşman olmayacak kadar tırsak birisine benziyor...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Ocak 2009, 16:14:36 »
dinin drizzt ten tırsmıyor :D ölesiye korkuyor :D:D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #14 : 30 Ocak 2009, 13:19:09 »
Lloth'a baktım da, bildiğin yavru kedi be. :P Hiç alakası yok bence, Malice bile demezdim.