Kayıt Ol

Adrenalin Patlaması Yaşadığınız Kitap(lar)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Adrenalin Patlaması Yaşadığınız Kitap(lar)
« : 18 Eylül 2008, 11:33:46 »
Bu konuyu da uzun süredir açmayı planlıyordum. Çok basit, hangi kitabı okurken heyecan olarak doruk noktasına ulaştınız. Fakat burada sizden istediğim seri olarak söylemeniz. Örneğin; "Hükümran Taş Üçlemesi süperdi." demenizi değilde, "Ölüm Kapısı Serisinin ikinci kitabı olan Elf Yıldızı kitabını okurken bayağı bir heyecana kapılmıştım." demeniz gerekiyor.

Kendi adıma GedikSavaşları'ndan Sethanon, DL serisinden ikizlerin -zamanı, savaşı, sınavı-, Belgariad serisinden Efsuncunun Son Oyunu ve Eleniumdan Safi Gül. Bunları okurken heyecan olarak üzerimde büyük etki yaratmayı başarmışlardı. Sizlerinde hangi serilerin hangi kitaplarında bu adrenalin patlaması olayının yaşandığını görelim bakalım..
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Adrenalin Patlaması Yaşadığınız Kitap(lar)
« Yanıtla #1 : 18 Eylül 2008, 11:40:52 »
Ölüm Kapısı'nı sondan bir önceki kitabını (unuttum valla adını şu an) okurken hayatımın en büyük patlamasını yaşamıştım sanırım. O arada belediye otobüsü bekliyordum, ve beklediğim yarım saat süre içerisinde 100 sayfa falan okumuşum ayakta.  ;D

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Eylül 2008, 13:13:02 »
Sanırım ben patlamamı melekler ve şeytanlarda yaşadım ama biliyorum o bi fantastiuk kitap değil
Neyse sanırım 2 saate 250 sayfa flan okumuşum :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı why so serious

• *
  • 19
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Eylül 2008, 17:41:25 »
Benim climax'ım da Anita Blake serisinden Ölüm Dansı'yla (Killing Dance) olmuştu. Richard ile Jean-Claude ilk kez birbirilerini parçalamayacaklarını söyleyip dayanışma yoluna gidiyorlardı ve her zamanki gibi Anita dişi-erkek, kurtadam-başvampir dinlemeden gözünü karartıp onu tehdit edenlerin paçalarını aşağıya alıyordu ama ucu ucuna kurtulmalar yaşadı. Ve tabii kapanışta hiç umulmadık birinin kollarına koşuyordu. Okula gidiş geliş günde 3 saatimi aldığı için kitabı okumadım resmen yuttum ama yolda dikkat dağıtan unsurlar olduğu için eve dönünce satır aralarını yeniden geçiyordum. Bir de, benim için sinema olsun kitap olsun; geri dönüş yaptığımda beni sıkmıyorsa bende apayrı yeri vardır. Anita'ya uzun bir süre geri dönmedim çünkü elimden düşüremiyordum.  :D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #4 : 20 Eylül 2008, 15:33:31 »
GedikSavaşları'ndan Sethanon'da Karanlık, Ejderha Mızrağı'ndan Yaz Alevi, İkizlerin zamanı-sınavı, Huma Destanı, Kang'ın Alayı, Silah Kardeşliği, Kış Gecesi Ejderhaları,  Dragonvarld Üçlemesi'nden Ejderhaların Sahibesi...

Dostum bu liste uzar ya.. :P

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Ocak 2009, 17:36:57 »
Yüzüklerin efendisi; Frodo'nun ilk defa Yüzük Tayflarını görüşü, Entlerin Son yolculuğu, Miğfer Dibi savaşı, Silmarillionda Bin Gözyaşı Savaşı. Güç yüzüklerine Dairde Numenorluların büyük ordusuyla Kutlu Adalara yolculuğa çıkmaları. Silmarillion ve Hurinin çocuklarında Hurin'in gözünü kırpmadan trollerin arasına atlayıp bir destan yazması. Gedik Savaşları Serisinde Pug'un Stadyumu yıkması. Macrosun Elvandarda Tsuranni askerleriyle karşılaşması. Yılanların Zümrüt Leydisinin ordusuna karşı Calisin savaşı. Armengar kuşatması, Krondor savaşı(Williamın hali duygulandırmıştı beni). Drizzt'in Babasını yendiği ve Babasını esaretten kurtardığı bölüm.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #6 : 06 Ocak 2009, 18:42:04 »
Stephen king - Göz de Carrie'nin en sonunda delirmesi ve yaptığı yıkım sırasında oldukça heyecanlanmıştım, yine Karakule de Roland yanlız başına kaldığında ve Karşısında kule varken merdivenleri çıkışı (paha biçilmezdi), Ultima Teknokrat savaşı-3. kitapdaki son savaşda oldukça iyiydi bu açıdan benim için.

« Yanıtla #7 : 24 Şubat 2009, 00:27:56 »
harry potter azkaban tutsağı kitabını 1 günde okuyup bitirmiştim hayatım beni en çok bağlayan kitap olmuştu normalde öyle bi kitabı anca 1 haftada okurdum ama insan o kitabı eline alıp okumaya başladımı bırakamıyor
Sizin almayı düşlediğiniz Oscar'ları biz vermeyi düşünmüyoruz..

« Yanıtla #8 : 13 Mart 2009, 18:21:59 »
lovecraft deliliğin dağlarında kitabını okurken adrenalin patlaması yaşamıştım. jeolojik tasvirler inanılmazdı. sonunda "budur abi" -şu ana kadar- dediğim ilk ve tek kitapdır.
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Mart 2009, 19:25:58 »
kendimi hele şükür bi üst seviyeye atabildim :D 1000 küsur sayfalık kitabı10 saatten kısa bi sürede bitirmeyi başardım:D ( harry potterın 5. kitabını 1 haftada bitirdim ) ama bu kitab beni mi bitirdi ne bilemiom :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 29 Mart 2009, 21:24:16 »
Ejderha Mızrağı Destanı- Efsaneler Üçlemesi'nin tüm kitaplarını direk yazabilirim sanırım, Harry Potter- Zümrüanka Yoldaşlığı'nı okurken çok heyacanlandığımı hatırlarım... Aklıma geldikçe eklerim şimdi olmuyor, malum seçim saatleri... :P

Ek: Ahha Ejderha Mızrağından Güz Alacakaranlığının Ejderhaları'nda Xak Tsaroth'ta geçen bölümleri hiç unutamam, çok heyacanlıydı... Sonra yine aynı seriden Kış Gecesi Ejderhaları... Dikkatimi çeken bir diğer şey de birçok kişinin aynı kitapları yazmış olması... :P

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Nisan 2009, 20:21:29 »
Ejderha Mızrağı'ndan:

"Kış Gecesi Ejderhaları"
"Yaz Alevi Ejderhaları"
"Amber ve Kan"

Gediksavaşları'ndan:

"Büyücü-Usta"

Zaman Çarkı'ndan:

"Yenidendoğan Ejder"
"Kaos Lordu"

Perg Efsaneleri'nden:

"Merderan'ın Sırrı"
"Tanrıların Alfabesi"

Harry Potter'dan:

"Azkaban Tutsağı"
"Ateş Kadehi"
"Zümrüdüanka Yoldaşlığı"
"Melez Prens"
"Ölüm Yadigarları"

Kara Kule'den:

"Susannah'nın Şarkısı"

Yedi Kartal Efsanesi'nden:

"Erbain Fırtınası"

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #12 : 28 Nisan 2009, 11:38:06 »
Pug'un aşağı yukarı şöyle bir sözü vardı:

"Titreyin ve çökün. Çünkü ben güçüm!"

Büyücü - Usta'da geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam...

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #13 : 08 Haziran 2009, 15:35:38 »
Kara Kule III - Çorak Topraklar

Jake'in Roland'ın dünyasına çekilirken, inanılmaz bir adrenalin patlaması yaşadım. O bölümlerin her sayfasını resmen nefes almadan okudum. Bölüm bittiğindeyse, aldığım tat hala devam ediyordu. Ve "İşte kitap böyle olmalı," dedim kendi kendime.

Çevrimdışı brutal karga

• *
  • 35
  • romantik değil fantastik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 14 Haziran 2009, 17:23:10 »
valla ben patlamayı bi LOTR u okurken yaşadım bide Twilight serisini okurken
işte bu elimle dindirecem acılarını
kadehin hiç boş kalmayacak
ben olucam şarabı