Kayıt Ol

Bayram

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Bayram
« Yanıtla #90 : 29 Ekim 2011, 20:30:15 »
Geçtiğimiz temmuzdan itibaren katlanarak artan bir nefrete sahibim şu gazete hakkında. Gördüğüm yerde parçalara ayırmak istiyorum. Hatta hazır yapılmışı için:

http://www.dailymotion.com/video/xjcwkb_canly-yayynda-taraf-gazetesini-yyrtan-spiker-helal-olsun_news

İçimin yağları eriyor. Açıp açıp tekrar izliyorum.

Spoiler: Göster
CARTT!

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 29 Ekim 2011, 20:37:56 »
Sıkıldığımda bu videoyu ben de tekrar tekrar izliyorum. Adam sinirden ilk 3 kelime diyeceğine ilk 3 cümle diyor ona da hafif gülüyorum iyi oluyor.

Çevrimdışı SiYaH

• **
  • 83
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 30 Ekim 2011, 02:53:40 »
Türkiye Cumhuriyetinin varoluş günü her zaman ülke ne şartlarda olursa olsun kutlanmalıdır. Geç de olsa bütün üyelerin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #93 : 31 Ekim 2011, 01:09:14 »
Bütün Rıhtım ailesinin mübarek Cadılar Bayramı kutlu olsun.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 31 Ekim 2011, 09:25:19 »
Şimdi sen söyleyince benim mesajımdan itibaren olan bütün mesajlara göz gezdirdim. Neresine siyaset karışmış ciddi ciddi soruyorum. Bir kere temelde siyaset tartışmalarının içinde geçmesi gereken kelimeler bile yok hiç birinde.

'Parti isimleri, şerefsizler, özelleştirme, enflasyon, yardakçı, terörist, torpil, taraflı hakimler, kadrolaşma, şeriat, öğrencilere şiddet, yök, insan hakları, bozulan adalet sistemi, sınavlarda kopyaya göz yumma ...'

Uzar gider o kelimeler ama rıhtım sakinleri siyasete karışmıyor sandığın gibi. Sadece aksaklıklara parmak basıyorlar ki basmamak için insan olmamak gerek ya da bu ülkede yaşamamak gerek.

Çevrimdışı Bars Elsa

• **
  • 318
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 31 Ekim 2011, 11:20:56 »
Ben de Rıhtım halkının, var olma nedenimiz olan Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Rıhtım'a çok fazla giremesem de her zaman takip etmeye çalışırım. "Siyaset bulaştırmak" deyimi neredeyse her internet sitesinde yasaktır.. Ki zaten facebook'ta birisine eleştirel bir yorum yazdı diye IP adresi bulunup içeri tıkılan bir ülkede bu çok da normaldir. Ancak ben insan sosyal olduğu kadar, hatta ondan daha fazla politik bir varlıktır diyorum. En asosyal, en sosyopat insanların bile felsefi-politik görüşleri -bilinçli ya da bilinçsiz- olabiliyorsa insan önce politik bir varlıktır bence.
Gelelim "edebiyat sitelerinin siyasetle ilgilenmemesi" meselesine. İnternette kalındığı sürece belki haklılık payı olabilir, yasalar vs. gibi etkileyici güçler yüzünden; ancak bir gün Rıhtım basılı yayına geçme kararı alırsa mutlaka politik bir duruşunun olması gerektiğine inanırım. Bunu da öneririm. Şöyle kütüphanelerdeki dergilere bir göz atınca bile hemen bütün dergilerin bir siyasi duruşunun olduğu görülebilir zaten.

Kusura bakmayın, ayda yılda bir maydonoz olup istenmeyen ya da sivri konularda yazıyorum. Affedin.. :)

Çevrimdışı Madam Vio

• **
  • 376
  • Rom: 16
  • "Each thing I show you is a piece of my death."
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 31 Ekim 2011, 14:24:20 »
Forumun basılı yayını olsun ya da olmasın; bu yayınlarda sergilenen politik bir duruş olursa, halka yansıyan bu genel siyasi görüşe katılmayan ya da hiç değilse tarafsız kalan Kayıp Rıhtım kitlesi pılını pırtını toplayıp yan edebiyat dergisine kayma mı yapacak? 'Sanat için sanat' anlayışı özellikle de dergi alanında pek varolamaz, evet; çünkü dergiler kitlelere ulaşmak için ortaya konan üretilerdir. Bu da belli bir görüşü ya da savı zorunlu kılar. Ancak bu empozeler 'siyasi' alana kaydığı anda işler değişir. Biliyoruz ki siyaset; direk olarak benimsenen değer yargılarının empozesi üzerine kurulu -ve genelde de keskin çizgileri olan- bir sahadır.

Kaldı ki siyasi tavırlar sergileyen bir edebiyat dergisi gerçekten hangi konuda 'edebiyat' yapıyordur sorgulanır. Bence böyle bir dergi kısmen de olsa asıl çalışma alanından sapar ve çok daha az sayıdaki insana hitap etmeye başlar. Hele de Kayıp Rıhtım için konuşacak olursam, tamamen kendimize yazık etmiş olacağımıza inanıyorum.

Tabi bu benim düşüncem. Farklı fikirler sunabilecek olan birileri varsa bundan memnuniyet duyarım.

Bayram mesajlarını da katlettim bu arada.

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #97 : 31 Ekim 2011, 18:14:46 »
Ya hani siyaset derken ne bileyim sonuçtu Türkiye'de hiçbir gazete objektif değil. Hepsi bir partinin yardakçısı. Her neyse. Benim yüzümden konu dağıldı. Özür dilerim.
88 Yıl. Hep Birlikte. Daima.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 06 Kasım 2011, 01:16:41 »
Bayramınız kutlu olsun.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 06 Kasım 2011, 02:03:15 »
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 06 Kasım 2011, 08:20:02 »
Kurban bayraminiz mubarek olsun arkadaslar

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #101 : 06 Kasım 2011, 08:30:25 »
Hepimizin kurban bayramı mübarek olsun Rıhtım ahalisi. Gandalf burada olsa "Kavurmanıza öyle bir tılsım düşsün ki yedi yıl süreyle fevkalade mükemmel olsun!" derdi ama ben tencerenin dibini görmemizin yarım saat bile süreceğinden şüpheliyim :P İyi bayramlar!
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 06 Kasım 2011, 09:09:47 »
Bayramınız mübarek olsun Rıhtım ahalisi. ^^

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 06 Kasım 2011, 10:07:27 »
Hepinizin bayramı mübarek olsun :).

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 06 Kasım 2011, 11:28:11 »
Kurban Bayramınız kutlu olsun.Allah daha nice bayramları görmeyi nasip etsin.