Kayıt Ol

Mass Effect

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Mass Effect
« : 24 Kasım 2008, 17:05:58 »
-galaksideki canlı hayatı her 50.000 yılda bir sonsuz bir döngü ile yok oluşa sürüklenmektedir. Kadim bir makine ırkı dünyalarımızı fetetmek için uzayın karanlık köşelerine pusmuştur, tek amaçları her seferinde yeniden yeşeren ve eski kültür-gelişimin üstüne tekrar tekrar kurularak evrim geçiren canlı organizmaları hasat etmekdir. Çünki canlı olsalarda onlar sadece makinedir ve kendi kendilerine evrim geçiremezler. Her 50.000 yılda bir arkalarında bir iz bile bırakmamayı başararak sadece teknolojiyi miras bırakıp çekip gitmektedirler. Ancak birkaçı onları efsanelerde halen anlatmaktadır. Gerçeği bulabilirsin, vakit geldiğinde galaksiyi kurtaracaksın-
yeni oynadığım/bitirdiğim fevkalade lezzetli bir sci/fi-rpg-fps-... türü oyundur kendileri.
daha detaylı bilgi ve trailer/sinematik/screenshotlar için http://masseffect.bioware.com/gallery/
gelelim bu güzel oyunun acı yanına, işin aslı xbox için yapılmış olsa da pc versionu mevcuttur ve epey kaliteli bir sisteme ihtiyaç duyar kendileri.Uygun bir patch olmadan oynamak mümkün değildir çünki oyunun yapımcısı Bioware zekice davranıp uygun noktalara buglar yerleştirmiştir ve bu buglar bir süre sonra oyunun çökmeye başlamasına sebep olacak şekilde dallanıp budaklanır(anti pirate trigger system)Orijinal alamayacak olanlar bu konuda dikkat etsinler.
Oyun yaşayan bir evrende(oldukça geniş)geçer yani siz sadece bir figuransınızdır, siz olaylara karışsanızda karışmasanızda gerçekleşen çok şey oluyor oyun boyunca. Ancak elbette senaryo üzerinde üstün etkiye sahip karakterimiz. Yenilikçi bir Level-skill sistemi ve henüz bugüne kadar görmediğim bir fps sistemi var. Oyun boyunca kendiniz ve 2 eşlikçinizde oluşan bir taktik saldırı ekibini yönetiyorsunuz. Eşlikçiler put gibi durmuyor ve yapay zeka oldukça tatmin edici ancak bu oyun başında oyunun size ne kadar çok yardım etmesini seçmeniz ile alakalı, yan karakterleri sizde yönetebiliyorsunuz emirler vererek. Ölürlerse bittiğiniz andır.
Minimum System Requirements:
Operating System:
Windows XP or Vista
Processor:
2.4+GHZ Intel or 2.0+GHZ AMD
Memory:
1 Gigabyte Ram (XP)
2 Gigabyte Ram (Vista)
Video Card:
NVIDIA GeForce 6 series(6800GT or better)
ATI 1300XT or better (X1550, X1600 Pro and HD2400 are below minimum system requirements)
Hard Drive Space:
12 Gigabytes
Sound Card:
DirectX 9.0c compatible sound card and drivers

Recommended System Requirements:
Operating System:
Windows XP or Vista
Processor:
2.6+GHZ Intel or 2.4+GHZ AMD
Memory:
2 Gigabyte Ram
Video Card:
NVIDIA GeForce 7900 GTX or higher.
ATI X1800 XL series or higher
Hard Drive Space:
12 Gigabytes
Sound Card:
DirectX 9.0c compatible sound card and drivers – 5.1 sound card recommended
Not: oyunun başlarında ve sonlarına doğru birkaç seks içerikli sinematik ile karşılaşma olasılığı olduğu için birçok ülkede yasaklanmış bir oyundur ancak test etmiş biri olarak söyleyebilirim ki sadece estetik bir etki yaratıyor.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mass Effect
« Yanıtla #1 : 24 Kasım 2008, 20:24:00 »
Nihbrin'in vizelerini feda ettiği oyun.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #2 : 24 Kasım 2008, 21:37:30 »
 ;D yanlış: bu oyunun tahmini olarak %40 etkisi oldu feda mevzuunda.
geri kalan %60 ı eşit olarak fallout3 - birkaç anime - how i met your mother in 4 sezonluk paketi yiyor...
Oyun bittiğinde evrenin %35 ini keşfetmiştim ki 5günümü aldı ...zorlasam finalleride yer.
not: son görevi almayın evreni keşfetmeye devam etmek istiyorsanız geri dönüşü olmuyor iyi yada kötü sonlanıyor oyun o görev bitince. Sık sık savelemek lazım sırf bu yüzden quick save ler dışnda...

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Kasım 2008, 10:40:57 »
Bitirdim bu oyunu ve şöyle söyleyebilirimki: Bioware seni seviyorum.  :lve :lve

:D :D

Süper bir oyun gerçekten, Kotor'dan sonra Mass Effect'e kadar bana aynı hazzı yaşatan bir oyun henüz çıkmamıştı. Bir kere diyalog sistemi ilginç ve güzel, tamam yenilikçi değil, ama yine de farklı bir tarzı var. Dünyası çok iyi, hikayesi çok iyi, sonra örneğin karakterini başta nasıl oluşturduğun birçok şeyi, canlıların sana olan davranışını falan etkiliyor. Gerçekten çok iyi bir oyun. Ama şu gezegen gezegen dolaşı hammade toplama işi beni bayağı sıkmıştı. Neyseki Mako'yu o kadar sevdimki o gezegen gezegen gezme işkencesi bile güzel bir uğraşa döndü. Hatta bazı gezegenlerde böyle yüksek tepelere çıkıp (Mako sağolsun düz duvara tırmanacak nerdeyse) çok hoş manzaralara falan da tanık oldum.

Sözün kısası:

Bioware sanat yapıyor.

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Haziran 2010, 22:26:19 »
Bilmem biliyor muydunuz, bu oyunların bir de kitapları varmış. Bilmem dilimize çevrilir mi. İşte kitaplar:

1. Kitap - Revelation:

Spoiler: Göster

2. Kitap - Ascension

3.Kitap - Retribution

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Haziran 2010, 22:49:19 »
Bu kitaplar oyundan sonra çıktı. Yani oyunlar kitaptan uyarlanma değil, kitaplar oyundan uyarlanma. Yurtdışında özellikle bir çok RPG oyunu kitaba çevriliyor. Bazıları ticari amaçlı, bir kısmıysa gerçekten güzel yazılmış oluyor. Bunun yanında kitaptan oyuna çevrilenler de var tabiki örneğin Metro 2033. Geçtiğimiz ay sonunda Türkiye'de de satışa çıktı.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.