Kayıt Ol

Eurovision'da SOAD Yok.

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Eurovision'da SOAD Yok.
« : 10 Ocak 2009, 20:55:51 »
Star Tvde detay haber olarak çıktı. Ne kadar gerçek bilemem. Ama menajerleri doğrulamış diye de bir dedikodu var. Neyden mi bahsediyorum. SOAD Eurovision' katılmıyor. Neden çünkü Eurovision Kurulu siyaset amaç içeren şarkıları kabul edemeyeceğini belirtti. Böylelikle Ermenistan'da grupla katılmamaya karar verdi. (Sanırım birde Türkiye'yle maçtan sonra aralarındaki buz dağları biraz erimiş, tekrar çıkmasını istemiyorlarmış)..

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Eurovision'da SOAD Yok.
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2009, 21:41:47 »
Hmm akıllanıyorlar biraz biraz..

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2009, 21:51:45 »
Sanmam. Kesin altında birşey vardır bunun. Böyle bir kural olmasa bir güzel çıkardı bence yine Soad.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2009, 22:35:54 »
İyi oldu SOAD geçerdi bizi her türlü :P Ben de bu siyaset kuralını anlayamadım geçen sene o İsrailli (yanlış olabilir) grubun şarkısı da çok fazla siyaset içeriyordu.

Edit: Push thr Button şarkının adı.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Ocak 2009, 22:44:19 »
Kötü olmuş, soad'ı severim, istediği düşünceyi de yansıtabilirler nezaket kuralları içerisinde ki soad bunu yapan bir grup. anamıza dedemize küfrediyolar diyenlere de şunu söyliyim soad bunu ypamıyor yapanlar fanları. biz yanlış yapmıyoruz ya hiç zaten... Neyse neyse burada müzik yarışıyor genel olarka baktıımızda ve soad çok kaliteli bir grup; üzüldüm..
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2009, 23:07:52 »
anamıza dedemize küfrediyolar diyenlere de şunu söyliyim soad bunu ypamıyor yapanlar fanları. biz yanlış yapmıyoruz ya

Bu konu altında böyle bişey yazan olmadı.
Biz yanlış yaptık techir esnasında. Ama hata yapan kişiler önce Osmanlı Adaleti tarafından Sonrada Osmanlı Devletinin Avrupalı Tarafsız Ülkeler tarafından kurulan komisyon yardımıyla bulunup cezalandırılmıştır. Hatta bu komisyonun kurulmasını İngiltere engellemeye çalışmıştır. Techir esnasında soykırım gibi birşey düşünülmedi hiçbir zaman. Techir Rusların yardımıyla silahlanan ermenilerin Kürt ve Türk vatandaşlarını katletmesinden dolayı Ermeni vatandaşlarının yerinin değiştirilmesidir. Bir kısmı Lübnana bir Kısmı Filistine taşınmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Arşivlerini tarihçilere açmıştır ancak Ermeniler buna yanaşmamaktadır. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayınız.
Flame Light! Flee Night!

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Ocak 2009, 23:39:57 »
Ne türlü olursa olsun Techir kötüdür. Ama ben Herr Mannelig'in kastettiğinin bu olduğunu düşünmüyorum. Grup üzerinden yapılan provakasyonlara cevap vermiş. Kısmen haklı da, ama SOAD'ın kendisinin de kısmen provakatif olduğunu unutmamak gerek.

Müzikalite olarak çok iyi oldukları da bir gerçek.

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Ocak 2009, 00:39:08 »
Kötü olmuş, soad'ı severim, istediği düşünceyi de yansıtabilirler nezaket kuralları içerisinde ki soad bunu yapan bir grup. anamıza dedemize küfrediyolar diyenlere de şunu söyliyim soad bunu ypamıyor yapanlar fanları. biz yanlış yapmıyoruz ya hiç zaten...

"yanlış yapmıyoruz ya hiç zaten" derken neyi kastettiğini anlamadım?

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Ocak 2009, 15:09:19 »
Yani türk halkı hiç yanlış yapmıyormuş gibi soad'ı yada soad fanlarını ırkçılıkla suçlamaktadır, ırkçılık yüzünden ölen insan sayısı oldukça fazla bir ülkedir Türkiye.

Ayrıca şoven duyguları bir kenara atarak incelenmelidir tarih o yüzden iade ediyorum bilgi sahibe olmadan fikir sahibi olmayınız lafını.

En çok üzüldüğüm nokta ise karşı çıkılması normal ve doğaldır ancak kullanılan cümleler canımı acıtmaktadır. Sizin için konuşmuyorum tabi... Özür dileyenlere özürlü sıfatı takılarak internet sitelerinde bu isimler hedef gösteriliyor. Alın bir yanlış daha bizden!

Milliyetçi Diaspora özür kampanyası ile katı görüşünü yumuşatıp daha farklı açılardan bakabilme yoluna bir adım daha yaklaşmışken, milletvekillerinin başbakanın aydınlarımıza aydın geçinenler diyen aydın geçinenlerin sert çıkışları yüzünden karşı tavır alması muhtemeldir. Bir yanlış daha...

Bunca siyasi söylemi bir yana bırakarak Soad'ın cross over metal, hardcore sayılabilecek parçalarıyla süper gaz ve kaliteli bir grup olduğunu yine vurguluyor, örövizyonda da kıç sallayan popçulara güzel bir alternatif olabileceğini düşündüğümü yineliyorum. Ayrıca nezaket kuralları çerçevesinde yazdığım siyasi söylemlere aynı mentaliteyle karşı çıkılmasını diliyorum (siz böyle yaptınız demiyorum tabi, yanlış anlaşılmalara mahal verilmesin)

Madem biz suçsuzuz, yapılan soykırım değil tehcir (tehcir de çok güzel bir şey ya zaten), bu kadar sert çıkışlar niyedir? Küfürlere, ırkçı söylemlere gerek var mıdır? Yada sadece ermeni olduğu için ve yanlış algılanmış bir laf yüzünden 301. maddeyle yargılanması sebebiyle bir aydını vurmaya gerek var mıdır?

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Ocak 2009, 15:25:05 »
Dün akşam yazdığım ama daha sonradan sildiğim postum;

Bugünün şartlarına göre düşünmemek lazım meseleyi. Ne yapsaydı Devlet milleti Taşnak çetelerinin eline mi bıraksaydı? Devleti yönetirken bazen zor kararlar alırsınız. Bunun yükünüde taşırsınız. Oturduğumuz sıcak evden Techir kötüdür demek başka, orda öldürülen insanlardan olmak başka. Zaten tam manada bir techir olmamıştır. Taşnak partisiyle alakası olmayan aileler ve Büyük Şehirlerdeki Ermenilere dokulmamıştır. İyi veya kötü olmasına karar vermeden önce bir araştırın meseleyi.

Konuya dönüş yaparsak 2 3 şarkılarının sözlerini okuduktan sonra dinlememeye karar verdiğim bir gruptur. Sevenide olur sonuçta bu ülkeden İngiliz Kemal'de çıktı , Hasan Tahsinde. Şu unutulmaması gerek şimdi ekmek elden su gölden hayatınızda oturduğunuz yerden düşünerek vay canım techir'de kötüydü dersiniz ermeniler melektirde dersiniz beni hiç ırgalamaz. Ama zamanında devlet bu işi yapmasa halkımızın büyük bölümü ölecekti.

Bakın ben ne demişim;

"Techir Rusların yardımıyla silahlanan ermenilerin Kürt ve Türk vatandaşlarını katletmesinden dolayı Ermeni vatandaşlarının yerinin değiştirilmesidir. Bir kısmı Lübnana bir Kısmı Filistine taşınmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Arşivlerini tarihçilere açmıştır ancak Ermeniler buna yanaşmamaktadır. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayınız."

Yani biz zaten arşivi açmışız neyi ne olduğunu konuşulsun istemişiz. O özür dileyenler soykırım oldu özür dileriz diyorlar. Olmayan bir soykırımdan bahsediyor herkes. Şunu bence bi düşünün. 700 yıl hüküm sürmüş bir devlet eğer isteseydi ilk kurulduğu zaman tüm tebaasını asimile eder ve herkes benliğini kaybederdi. Bunun için son yıllarda bişey yapmasına gerek kalmaz. Üstünde Güneş Batmayan İmparatorluk'ta olduğu gibi Herkes Türkçe konuşurdu bu bölgede. Bir arap genci gelipte Mehmet Akif'e "Siz Osmanlının Araplar üstünde asimilasyon yaptığına inanmıyor musunuz?" sorusunu Fransızca değil Türkçe sorardı.

Hala bir devletin (Ermenistan) meclisinde içinde ağrı dağınında bulunduğu haritalar asılıysa. Milli marşlarında ders kitaplarında nefret varsa kusura bakmasınlar Ben Hz İsa değilim öteki yanağımı çeviremem.
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Ocak 2009, 17:01:22 »
Dün akşam yazdığım ama daha sonradan sildiğim postum;

Bugünün şartlarına göre düşünmemek lazım meseleyi. Ne yapsaydı Devlet milleti Taşnak çetelerinin eline mi bıraksaydı? Devleti yönetirken bazen zor kararlar alırsınız. Bunun yükünüde taşırsınız. Oturduğumuz sıcak evden Techir kötüdür demek başka, orda öldürülen insanlardan olmak başka. Zaten tam manada bir techir olmamıştır. Taşnak partisiyle alakası olmayan aileler ve Büyük Şehirlerdeki Ermenilere dokulmamıştır. İyi veya kötü olmasına karar vermeden önce bir araştırın meseleyi.

Konuya dönüş yaparsak 2 3 şarkılarının sözlerini okuduktan sonra dinlememeye karar verdiğim bir gruptur. Sevenide olur sonuçta bu ülkeden İngiliz Kemal'de çıktı , Hasan Tahsinde. Şu unutulmaması gerek şimdi ekmek elden su gölden hayatınızda oturduğunuz yerden düşünerek vay canım techir'de kötüydü dersiniz ermeniler melektirde dersiniz beni hiç ırgalamaz. Ama zamanında devlet bu işi yapmasa halkımızın büyük bölümü ölecekti.

Bakın ben ne demişim;

"Techir Rusların yardımıyla silahlanan ermenilerin Kürt ve Türk vatandaşlarını katletmesinden dolayı Ermeni vatandaşlarının yerinin değiştirilmesidir. Bir kısmı Lübnana bir Kısmı Filistine taşınmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Arşivlerini tarihçilere açmıştır ancak Ermeniler buna yanaşmamaktadır. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayınız."

Yani biz zaten arşivi açmışız neyi ne olduğunu konuşulsun istemişiz. O özür dileyenler soykırım oldu özür dileriz diyorlar. Olmayan bir soykırımdan bahsediyor herkes. Şunu bence bi düşünün. 700 yıl hüküm sürmüş bir devlet eğer isteseydi ilk kurulduğu zaman tüm tebaasını asimile eder ve herkes benliğini kaybederdi. Bunun için son yıllarda bişey yapmasına gerek kalmaz. Üstünde Güneş Batmayan İmparatorluk'ta olduğu gibi Herkes Türkçe konuşurdu bu bölgede. Bir arap genci gelipte Mehmet Akif'e "Siz Osmanlının Araplar üstünde asimilasyon yaptığına inanmıyor musunuz?" sorusunu Fransızca değil Türkçe sorardı.

Hala bir devletin (Ermenistan) meclisinde içinde ağrı dağınında bulunduğu haritalar asılıysa. Milli marşlarında ders kitaplarında nefret varsa kusura bakmasınlar Ben Hz İsa değilim öteki yanağımı çeviremem.

Olayı çok güzel özetlemişsin.Bizim arşivlerimiz halen daha açık ama,gelip bakmaya yanaşan bir tane bile ülke yok.herkesin niyeti ortadadır.Amerikalıların kendi kayıtları var,Osmanlı bu tchir olayını iyi götürüyor,Ermeniler'e iyi  muamele yapıyor diye.şimdi kalkıp bizi bununla suçlayan herkesin,tarihte yatan gerçeklere göz yumma nedeni tamamen siyasidir.SOAD'ın fanları küfür etmeye devam etsin.Orda katledilenlerin çektiklerini sadece orda ölenler biliyor...Kim küfürlük ortada.Tarih değişmez sonuçta.
Sen birilerinin gazına gel,yıllarca birlikte yaşadığın insanları katlet,tecavüz et,hunharca doğra,sonra da nefret kus yıllarca.Niye?Toprak koparamadılar da ondan.
Hatırlatırım ki,Türk komşularını koruyan Ermeniler de,Ermeni çetelerinin kurbanı olup katledilmiştir.Nerde milliyetçilik,nerde insanlık...

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Ocak 2009, 18:52:51 »
Abi çok fazla abartmışsın. Resmen Soad dinleyen haindir'e dönmüş olay. İnsanlar birbirlerine karşı bu kadar nefret yüklü olmamalılar ikit araf için de geçerli. American History X'deki o unutulmaz sözler geliyor hep aklıma: "Öfke bir yüktür, ve hayat sürekli kızgın yaşanmayacak kadar kısadır."

Öfke milliyetçiliğin namlusunun ucunda. Yanlışlıkla ateşlenmesi bu kadar kolay.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 11 Ocak 2009, 19:07:17 »
Abi çok fazla abartmışsın. Resmen Soad dinleyen haindir'e dönmüş olay. İnsanlar birbirlerine karşı bu kadar nefret yüklü olmamalılar ikit araf için de geçerli. American History X'deki o unutulmaz sözler geliyor hep aklıma: "Öfke bir yüktür, ve hayat sürekli kızgın yaşanmayacak kadar kısadır."

Öfke milliyetçiliğin namlusunun ucunda. Yanlışlıkla ateşlenmesi bu kadar kolay.

İşte budur; bu mentalite kavrandığında tekrar tartışılacak konulardır bunlar. Hepsini rahatlıkla asimile edebilirdi dediğiniz sizin deyiminizle o şanlı milletin torunları şu an kendisine karşıt sesleri susturma, şunu yapan böyledir, bunu yapan bizden olamaz sözleriyle ne yapmakta acaba? A'la mı başlıyodu o sözcük... Yasal haklarını kullanan gazetecilere, 27 bin yurttaşa tck 301'den soruşturma başlatmak ne de gerekli bir davranış yoksa, yirmi yedi bin kişi türkleri öldürcekti zaten?!

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 11 Ocak 2009, 19:50:03 »
Vesaire Vesaire Vesaire. Ben size adamların devlet misyonunu anlatıyorum. Siz hala bana gelip sen öfkelisin yok 301 falan filan konuşuyorsunuz. Gidin ayrupa ülkelerinde o ülkenin aleyhine bişey konuşun sizi ne yapıyorlar? Orada kalmanıza izin veriyorlar mı? Tabiki hiçbir millet devletine laf söyletmez. Yeri gelir bunu sözlü yasayla yeri gelir yazılı şekilde bunu ifade eder. Şarkıların sizlerin kanını dökeceğiz falan filan diyecekler. O sevdiğiniz koruduğunuz insanlar (ermeniler yunanlılar vs) 87 yılından beri halkımızın kanını döken PKK terör örgütüne yardım edecek. Bizde pasif takılacağız. Bizden değil denenler Olmayan bir soykırımı kabullenenlerdir.

Allah aşkına şurda yazı yazanlar kaç kere gidip gerçekte neler olduğunu araştırdı. Netten devlet arşivlerini okudu. Yada uluslararası kaynaklara başvurdu. Benim kızgın olmam yada öfkeli olmam gibi bir konu yok burda. Ben sadece bugüne kadar olmuş bir olayı açıkladım. Nedenini niyesini anlatmaya çalıştım. Bir arkadaş diyor ki techirde çok güzel birşey ya

"Bugünün şartlarına göre düşünmemek lazım meseleyi. Ne yapsaydı Devlet milleti Taşnak çetelerinin eline mi bıraksaydı? Devleti yönetirken bazen zor kararlar alırsınız. Bunun yükünüde taşırsınız. Oturduğumuz sıcak evden Techir kötüdür demek başka, orda öldürülen insanlardan olmak başka. Zaten tam manada bir techir olmamıştır. Taşnak partisiyle alakası olmayan aileler ve Büyük Şehirlerdeki Ermenilere dokulmamıştır. İyi veya kötü olmasına karar vermeden önce bir araştırın meseleyi.
Biz yanlış yaptık techir esnasında. Ama hata yapan kişiler önce Osmanlı Adaleti tarafından Sonrada Osmanlı Devletinin Avrupalı Tarafsız Ülkeler tarafından kurulan komisyon yardımıyla bulunup cezalandırılmıştır. Hatta bu komisyonun kurulmasını İngiltere engellemeye çalışmıştır."

Şunları okusunlar tekrardan. Bir devlet çok önemli birkaç değerden oluşur. Vatan, Bayrak, Ulusal Dil, Tek Bayrak, Para Birimi. Devletler devamlılıkları için bu kıstasları her şekilde korur kollar. Eğer bunun sonucunda 301 nolu yasa ortaya çıkmışsa buda olacaktır. Türkiye Cumhuriyetini bölücek davranışlara karşı cezanın ne olduğunu belli olması gerekir. Yasada bir kusur varsa bu gerekli kurumlar tarafından düzeltilir.

Dün ben görüşümü belirttikten sonra 2 tane sanatçı başlığı açıldı. Gayet barışsever kişiler. Yaptıklarıda güzel. Ancak bir kişinin aksiyonu bir devleti etkilemez. Yada bağlı bulunduğu halkında öyle söylediğini belirtmez.

Söz gelimi tatlılık olsun diye TRT ŞEŞ kuruldu. Hani kürt vatandaşlarımız sevinsin. Kimliklerini kaybetmesin falan filan. Ne oldu Osman Baydemir çıkıp "Dilimizi kabul ettiler yakında buraların adınıda kabul edecekler". Uzaktan gözlemlediğim birkaç kürt sitesinde ayrılıkçı bir çok düşünce var. Çoğuda bu oluşumdan rahatsız. Sizin burdaki yaklaşımınıza yakın bir şeyde yok malesef. Gayette alay eden tavırlarda kendi taktıları sözde isimlerle bizim ülkemiz üstünden laflar söylüyorlar. Eğer ki benim karşımdaki bana iyi niyet göstermiyorsa ( TRT ŞEŞ olayı ve Ermenista'nın arşivlerini açmaması) ben neden çok ılımlı olayım?

Cahil bir insan Milliyetçiliği Faşizm'e götürebilir. Ancak ben böyle birisi değilim. Eğer böyle olsaydı şu an arkadaşım olan bazı kimseleri evime davet etmez hatta hiç konuşmazdım. Size anlatmak istediğim biraz gözünüzü açın. Her ülkede olmayan bir soykırımın diasporasını yapan. Güçten düştüğümüz anda toprak talep edecek bir halk ve bunu saklamıyorlar. Soad'da açıkca bu diasporaya yardım ediyorsa bence insanımızı öldüren daha yeni hocalı katliamını yapan ermeniler kadar suçludur. Bu son yazımdır ne anlatmak istediğimi anlamayanlar kendi istediklerini düşünsünler.
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 11 Ocak 2009, 19:58:38 »
O konuda da devlet yıllardır kürtleri bastırmaya yönelik bir politika izlemişken böyle bir adım atıyor, bakıyoruz devlet kontrolünde bir kanal, çoğu sol kesimin söylediğinin aksine ne kadar yararlı bir adım tartışılır bence. Kendilerine ait bir kanalları olması tercihtir.

Neyse başka bir cevap vermeyeceğim çünkü yazılanlara sadece gülüyor ve üzülüyorum. Tartışmanın bir amacı vardır, karşıdakini ikna, dikte değil ama ikna! bu durumda iki tarafta birbirini ikna edemeyeceğinden tartışmanın bir anlamı yoktur.