Kayıt Ol

Sakat Rahibe-Unutulmuş Diyarlar // 9.Bölüm

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sakat Rahibe-Unutulmuş Diyarlar//5.Bölüm
« Yanıtla #60 : 02 Eylül 2009, 08:44:53 »
Yine oldukça merak uyandırıcı ve ilginç bir bölüm ile gelmişsin karşımıza! :D Her bölüm bir öncekinden daha heyecanlı ve sürükleyici oluyor, tebrik ederim.

Irdale'nin matronluğu alması, Valerrny'nin kıskançlık dolu halleri ve tabii en bombası olan Elinnya'nın yeni hali ile hikayemize yeni bir soluk getiren Lloth'un kızı Eilistraee ile bomba bir bölümdü!

Hikayeyi bu bölümle birlikte çok çabuk bitirmeyeceğini de anlamış olduk aslına bakarsan bir bakıma. Yeni eşin tanıdık bir isim olmasını bekliyordum fakat sanırım bölümün sonunda bulunan diyalogdan bu tahminimin gerçekleşmesi oldukça güç gözüküyor. Fakat büyük ihtimal gelecek yeni eşin Elinnya'nın çıkarlarına uyabileceği kanaatindeyim.

Son olarak Elinnya tam bir dişi drow olmuş, sakat makat ama içindeki çakallık duygusu Lloth olmasa bile kızı tarafından dışarı çıkarıldı! :P

Ellerine sağlık bize bahşettiğin bu keyifli bölüm için..
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 02 Eylül 2009, 17:14:24 »
Elinnya yeterince pasif kaldı diye düşündüm. Seçilmişse seçilmişliğini bilip öne çıkma vakti gelmiştir :D.

Hikaye giderek uzuyor, evet tahminimden biraz daha uzun sürecek gibi. Ama tadında bırakıp sıkmamayı planlıyorum. Sonuçta uzadıkça tehlike de artıyor. Okuyucular bir yerden sonra elbet sıkılacaklardır.

İralde'ye matronluk yakıştı. Evi yükseklere taşıyacağına inanıyorum. Hele ki şu anki stratejisi çok iyi. Tabii Elinnya mı daha başarılı olacak İralde mi göreceğiz. Bu sırada kendi içine kapanan Valerrny'e de dikkat derim.

Güzel yorumun için çok teşekkür ederim. Beni mutlu ettin :).

Not: bu bölümü bekleyenlerden yorum gelmedi hala :P

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 05 Eylül 2009, 15:53:58 »
Not: bu bölümü bekleyenlerden yorum gelmedi hala :P

Kaçamak girdim bu hikayeyi okumak için :D Şimdi sonu yine merakla bitmiş. Ben çatlarım artık :D Güzeldi ya :D Stratejiyi de beğendim.

Magicalbronze'ye;

Elinnya'nın çakallık duygusu drow kadınından gelmesin :P

Eline, aklına sağlık. Güzel bir bölümdü.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 17 Aralık 2009, 19:50:58 »
Çok şükür yeni bölüme başladım. Evet evet haklısınız bölümler arasına malesef çok uzun aralar giriyor :üü.

En azından bu defa yeni bölümün 4 sayfasının bittiğini haber vereyim de belki aradan sıyrılırım  :klp. Üzerine ekleme yapmaya devam ediyorum :)

Çevrimdışı Elerki

• 441
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 18 Aralık 2009, 00:09:10 »
Fırtınakıran,

Öncelikle tebrik ederim. Çok sürükleyici olmuş. Bana 'Örümcek Kraliçe'nin Savaşı' serisindeki havayı verdi. Konunun asla alakası yok, oldukça orijinal düşünmüşsünüz. Yalnızca, Menzoberranzan'daki o kaotik ve yararcı düzenin havası... :)

Bununla birlikte, yarattığınız isimler gerçekten çok uygun olmuş kanımca. Tanıdık Ev'lerin ve karakterlerin de işin içine girmesi de apayrı bir tat katmış. Çok başarılı bence.

Yazdıklarımın yanısıra, birkaç önerim olacak izninizle.

"Zihninin derinliklerinde, en karanlık rüyalarında onu ziyarete gelen iblisle anlaşmasında artık son maç için ringdeydi."

Fantastik bir diyarda boks maçı üzerinden benzetme yapmak bana çok uygun gelmedi. Bunun dışında, 'ring'in başka bir kullanımı varsa ayrı bir konu. Ben -kişisel görüşüm- bu tarz benzetmelerden ve kullanılan coğrafyanın, dönemin içinde yer almayacağını tahmin edebileceğimiz kelimelerin ve benzetmelerin kullanımından kaçınılması taraftarıyım. Bunu daha önce kendim de yapmıştım ve sonradan pek hoş durmadığı kanaatini getirdim. 'Lanse etmek' fiilini kullanmıştım örneğin bir keresinde. :D

Bunun dışında, yine kişisel görüşüm olarak, konuşma diline özgü kelimeler yerine -diyaloglarda elbette kullanılabilir karakterin kişiliğine göre- daha resmi, usule uygun kelimeler seçilmesi sanki daha uygun olacak gibi geliyor hep.   

"gözlerini devirdi drowu takmayan bir edayla."

Örneğin, burada 'takmayan' yerine 'umursamayan' kelimesi daha uygun olacak gibi geldi bana.

Yeni bölümlerinizi merakla bekleyeceğim. :)

Let the Dragon ride again on the winds of time.

Çevrimdışı Elerki

• 441
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 18 Aralık 2009, 00:22:20 »
Güzelmiş,
Alıntı
"Lloth'a bu derece itaatsizlik ederek her dişiye hakaret etmişti olan ablaya, yani Valerrny'e pörtlemiş kırmızı gözlerle yoğunlaştılar."
Burada koptum favori cümlem. ;D

Bunlar zaten güçsüz bir ev fazla kaşınıyorlar gibi geldi bana, bu işin gidişi iyi değil acaba ne olacak. :P

Arlinon'a katılmamak elde değil. :D Gerçekten fazla kaşınıyorlar!

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #66 : 18 Aralık 2009, 00:33:18 »
Bence "Takmak" kullanıldığında o cümlede, bu hem karakterin "umursamak" yerine "takmak" olarak düşündüğünü bize anlatıyor hemde durumu izah ediyor. Karakterin düşüncelerini birinci tekilden bize anlatmak yerine 2. bir kamera düzenini seçmiş olması onu resmi konuşmaya itmemeli kanısındayım.

Çevrimdışı Elerki

• 441
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 18 Aralık 2009, 01:03:43 »
Nihbrin,

Yine de bana öyle geliyor. :) Dediğim gibi, sadece bir öneri. 'Bu budur' diyebilecek konumda değilim tabi ki. Kaldı ki bu örnekler dışında verebileceğim bir şey de yok başka. Oldukça akıcı, hatta diyaloglardaki akıcılık sayesinde ne zaman okudum, ne zaman bitirdim bilemedim. :D

Fırtınakıran,

Tekrar tebrik ederim. :) 

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 18 Aralık 2009, 20:26:55 »
Elerki,

Öncelikle okuduğum sonra da yorumladığın için teşekkür ederim. Eleştirilerin için de ayrı bir teşekkür yolluyorum sana :). Dikkate alacağım emin ol.

Çevrimdışı Elerki

• 441
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 18 Aralık 2009, 20:30:23 »
Fırtınakıran,

Tekrar tebrikler. Son bölümü tekrar okudum. :) Gördüğüm kadarıyla arkadaşlar da hemfikir. Yeni bölüm istiyoruz. :)

Çevrimdışı deanna

• **
  • 324
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 30 Aralık 2009, 22:39:29 »
Ne zamandır kendime "oku şunları" dediysemde gözümde acayip büyümüştü bölümler ama sonunda okumayı başardım! Korkutuğum gibi sıkılmadım ( 5 bölüm ve hepside uzun uzun olunca korkuyor insan :D ) aksine bir çırpıda okudum hepsini. Tebrik ediyorum çok güzel bir kurgu olmuş ve akıcı gidiyor. Bence bunu okuyan okuyucular sıkılmaz sen devam et ;)

Tekrar tebrikler yeni bölümü heyecanla bekliyorum :D

.

Çevrimdışı Elerki

• 441
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 31 Aralık 2009, 23:25:56 »
Fırtınakıran,

Benim 'uzun soluklu' diye adlandırabileceğim hikayelerimden biri için bu kadar 'devam' isteği gelse ben çoktan yazmıştım. Ooohoo. :) Devamını istiyoruz!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 01 Ocak 2010, 01:15:34 »
Fırtınakıran,

Benim 'uzun soluklu' diye adlandırabileceğim hikayelerimden biri için bu kadar 'devam' isteği gelse ben çoktan yazmıştım. Ooohoo. :) Devamını istiyoruz!

Finaller kapıma dayanınca yarım kaldı :(.

Şu anlık 4 word dosyasında 4 sayfa olan bir kısmını yazdım. Eğer istek varsa o halini yayınlarım hemen. 6.bölümü 2'ye bölmüş olurum. Bana uyar :)

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #73 : 01 Ocak 2010, 01:25:14 »
Deli ve Ejderha'ya devam etsen yılın ilk "en iyi hikayesi" ne imza atmış olursun. Ama buda güzel <nihbrin fırtına'nın kulağına karanlık kelimeler fısıldar, bir gün yaptığı lanetin sonucu ortaya çıkacaktır>

Mo shall rise again!

Çevrimdışı Elerki

• 441
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 01 Ocak 2010, 01:27:14 »
Fırtınakıran,

Siz nasıl istiyorsanız. :) Benimkisi sadece bir 'dütükleme'ydi. Aynı durum sanırsam hepimiz için geçerli. Bu dönem buraları sessizleşecek gibi. :/