Kayıt Ol

Miras - Inheritance

Çevrimdışı Sirius Red

• **
  • 66
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Miras - Inheritance
« Yanıtla #165 : 26 Ekim 2012, 23:16:02 »
251.sayfadayım çok üzülerek söyleyebirim ki eski tadı yok ya da ben büyüdüm zevklerim değişti malum 3.kitaptan sonra uzunca süre ara verildi.
Benim.
Senin Sam'in.
Sam'ini tanımıyor musun?
Yapamıyorum, Sam.
Biliyorum.
Hepsi yanlış.
Normal olarak,burada olmamalıydık bile.
Ama buradayız.
Büyük hikâyelerdeki gibi, Bay Frodo
Gerçekten önemli olanlarındaki gibi.
Karanlık ve tehlikeyle doluydu onlar.
Ve bazen sonlarını bilmek istemezdin çünkü nasıl mutlu bitebilirlerdi ki?
Dünya nasıl daha önce olduğu gibi olabilirdi ki.
o kadar kötü şey olmuşken?
Ama nihayetinde bu sadece geçici bir şey bu gölge..Karanlık bile ölmeli.
Yeni bir gün gelecek
Ve güneş parladığında,her şeyi temizleyecek.
Bunlar aklında kalan hikâyeler;bir anlamı olan.
Nedenini anlamak için çok ufak bile olsan.Ama galiba, Bay Frodo,ben anlıyorum.
Artık biliyorum.
O hikâyelerdeki kişilerin geri dönmek için bir sürü şansı olurdu,ama dönmezlerdi.
İlerlemeye devam ederlerdi...
çünkü tutundukları bir şey vardı.
Biz neye tutunuyoruz, sam?
Bu dünyada kalmış olan bir gıdım iyiliğe, Bay Frodo

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #166 : 26 Ekim 2012, 23:32:43 »
Bana da başlarda öyle gelmişti ama son 300 sayfa da bayağı toparlıyor :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • Rom: 0
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #167 : 27 Ekim 2012, 13:55:25 »
Bana da başlarda öyle gelmişti ama son 300 sayfa da bayağı toparlıyor :D
   Toparlıyor ama sonunu batırıyor :(  Güya son kitapla kafamızda hiç soru işareti kalmıyacaktı. Hiç kalmadı değil mi?  ;)

Çevrimdışı burakyalcin

• *
  • 21
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #168 : 27 Ekim 2012, 15:52:34 »
Spoiler: Göster
ben beğendim son kitaı am eragonun gitmesi beni üzdü aryayla birlikte yasarlar diye ummuştum

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #169 : 27 Ekim 2012, 16:38:55 »
ben beğendim son kitaı am eragonun gitmesi beni üzdü aryayla birlikte yasarlar diye ummuştum

Sorun sadece Eragon'un gitmesi olsa tamam. Kitapta öğrendiğimiz tek şey Solembum'un sözlerinin ne anlama geldiği.Ayrıca her sözün efendisi olan tek söz felan çok saçma gelmişti bana.Ayrıca Angela ve Tenga kim? gibi soruların cevabı verilmedi. Bunundışında seninde belirttiğin gibi sonu çok berbattı. Eragon'un diyardan gitmesi,Birde yumurtular ve eldunari ile birlikte ;)  Arya'nın Kraliçe olması tek hoş olaydı. Son olarak Menoa ağacının isteğini belirtmemesi çok manidardı. Son kitaptan beklentim yoktu ama birçok bilinmezle ve saçmalıkla bizi başbaşa bıraktığı ve 28 tl mizi çöpe gönderdiği için Paolini'nin yazacağı hiçbir kitabı okumama kararı aldım...

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #170 : 28 Ekim 2012, 01:19:47 »
Ah birde spoiler koysaydınız. Okumadan önce yorumlara bakayım diye bakmıştım ama sayenizde kitabı okumuş kadar oldum teşekkür ederim.  :hıö Bu tarz kitaplarda genelde en önemli unsur merak ve sürükleyiciliktir. Sayenizde bu zevkten mahrumum artık. Bu kitabı okumasamda olur...

EDİT: Spoiler eklenmiştir.
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #171 : 28 Ekim 2012, 09:32:21 »
Ah birde spoiler koysaydınız. Okumadan önce yorumlara bakayım diye bakmıştım ama sayenizde kitabı okumuş kadar oldum teşekkür ederim.  :hıö Bu tarz kitaplarda genelde en önemli unsur merak ve sürükleyiciliktir. Sayenizde bu zevkten mahrumum artık. Bu kitabı okumasamda olur...
  İyi ama biz yorum yapmak için yazdık ;)  Tabi ki düşüncesizlik yaptığımız . Ben çok fazla olumsuz yorum yaptım ama kitabı beğenenler de var.Bence kitabı al oku içinde kalmasın...

Çevrimdışı okuryazar

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
Miras döngüsünü yeni bitirdim :'(
« Yanıtla #172 : 31 Ekim 2012, 18:08:38 »
   Sırf şuan bulunduğum ruh halini paylaşmak için bir forum arayışına çıktım ve incelemelerini çok sevdiğim kayıprıhtım da karar kıldım :D

Başlıkta da söylediğim gibi Miras Döngüsünü yarım saat önce bitirdim :'( ya çok ağladım gerçekten , neden böyle hüzünlü bitti ...
 Ben hep sonunda Arya'nın Eragon'la olacağını düşünmüştüm. Gerçi Arya sonunda çocuğu kabul etti ama ayrıldılar yaaaa .
Of ya çok üzüldüm şimdi... Siz de böyle üzüldünüz mü ?

Arkadaşlarım benim gibi kitap okumazlar okuyanlar da fantastik okumazlar... Bu yüzden ben de sizinle paylaşmak istedim duygularımı :)

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
Ynt: Miras döngüsünü yeni bitirdim :'(
« Yanıtla #173 : 31 Ekim 2012, 18:14:41 »
Foruma üye olman sevindirici ama başlık ve mesajlarımızda spoiler kullanıp başkalarının okuma zevkini mahvetmeyelim. :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı okuryazar

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #174 : 31 Ekim 2012, 19:03:04 »
Foruma üye olman sevindirici ama başlık ve mesajlarımızda spoiler kullanıp başkalarının okuma zevkini mahvetmeyelim. :)

ayy çok özür dilerim hiç farketmemişim hemen düzeltiyorum

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #175 : 31 Ekim 2012, 19:06:39 »
Başta farketmem iyi oldu zaten seriyi ben de 2 ay önce bitirmiştim :)
Kara Dalamar

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
    • Profili Görüntüle
Miras Hakkındaki Düşüncelerim
« Yanıtla #176 : 11 Ocak 2013, 00:55:49 »
Burada gördüğüm kadarıyla herkes mirası çok beğenmiş biride bitirince ağladım diye konu açmış.Ama bence Miras o kadar büyütülecek bir seri değil.İster inanın ister inanmayın ama ben ilk kitabını okuyunca kesin bunu liseli biri yazmıştır dedim(Ve doğru da).Tabi herkesin düşüncesi kendine ama bana ekonomik kazanç amaçlı bir seri gibi geldi.Zaten bunuda 3. kitaplık serinin 4'e uzatılmasından anlıyoruz.Ayrıca konu ve içerik hiç özgün değil.Yazar seriyi uzatmak için Eragonu habire yollara atıyor.Ve bazı sayfalarda aşırı sıkıldım.Bence bu seri için altbaşlık oluşturulması saçma

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #177 : 20 Ocak 2013, 09:16:32 »
Şimdi baktığımızda Miras Serisi elbette bir Buz Ve Ateşin Şarkısı, Lotr, UD ya da EM değildir. Olamaz da. Ama fantastik edebiyatta edebi olgunluk (Yazarın değil bizim) çok önemlidir. Evet yazar bunu lise yıllarında yaşamıştır. Genç yaşlardaki bir insanın düşünce yapısı aynen yazarın ki gibidir. Kitap bu yüzden çok okunmuştur.Ben Miras Serisini 6. sınıfın sonunda okudum (şuan 10.sınıftayım). Mirastan önce fantastik edebiyat kategorisine girebilecek eser okumuşluğum yoktu ve çok beğendim. Bu yüzden şöyle söyleyeyim bu seriyi okuduğunuzda ister istemez öncesinde okuduğunuz kitaplarla kıyaslıyorsunuz. Bu yüzden seri harika bir başlangıçtır ama elbette belli bir birikim üstünde olduktan sonra okununca beğenilmeyebilir. :)
Kara Dalamar