Kayıt Ol

Percy Jackson ve Olimposlular

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Percy Jackson ve Olimposlular
« Yanıtla #165 : 16 Nisan 2010, 23:10:51 »
Evet ilk kitabı o. Ve PJ den sonra yazdı.Orda daha erken bittiği için seri önceden başladı.Bizim Türkiye'ye gelene kadaar!..
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Perseus.

• *
  • 28
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #166 : 17 Nisan 2010, 15:13:15 »
Arkadaşlar, 2. Filmin çekiliğ çekilmeyeceği hakkında bilgi var mı ? Şayet Şimşek Hırsızında Luke ölmüştü ?

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #167 : 17 Nisan 2010, 19:06:59 »
öldü mü?yok  öyle bir şey.

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • Rom: 4
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #168 : 17 Nisan 2010, 19:47:18 »
Seriyi bitirdim...Gerçekten çok güzeldi ve tabi ki çok eğlenceli okumayanlar ya da okuyacaklar olabilir diye son kitap hakkında yorum yapmak istemiyorum Ama hepinize tavsiye ederim okumalısınız...
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

Çevrimdışı Perseus.

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #169 : 17 Nisan 2010, 22:23:08 »
öldü mü?yok  öyle bir şey.

3 Dişli Yaba ile denizi boylamadı mı ?

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #170 : 18 Nisan 2010, 10:18:29 »
Alıntı
3 Dişli Yaba ile denizi boylamadı mı ?

Hayır ölme falan yok ortada :) Yoksa başka film çekilmez. Chris Colombus'un ufak beyni buna yettiyse tabii..

Not: HP'deki performansıyla çok sevdiğim bir yönetmendi kendisi ama bu film benim gözümde Chris Colombus'un bittiği filmdir...
Yaşasın!

Çevrimdışı Perseus.

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #171 : 18 Nisan 2010, 14:05:23 »
Ben öldüğünü sanmıştım açıkcası. Ama ölmediğine sevindim.

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Rom: 1
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #172 : 18 Nisan 2010, 19:27:02 »
5 kitabın tamamını okudum ve açıkcası çok hoşuma gitti.Acaba başka kitaplarıda var mı?

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #173 : 18 Nisan 2010, 20:23:48 »
5 kitabın tamamını okudum ve açıkcası çok hoşuma gitti.Acaba başka kitaplarıda var mı?

Son olarak Doğan Egmont'tan kitabın devamı olmasa da, seriyle ilgili bilgiler içeren ve bir kaç macera bulunan Melez Dosyaları çıktı.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #174 : 18 Nisan 2010, 20:43:47 »
Bunun yanında Ultimate Guide var.Ama Türkçe'ye çevrilmesi kanımca çok uzun sürecek  :(

Birde Rick Riordan'ın buna benzer ama Mısır Mitolojisiyle ilgili bir serisi var.(Daha doğrusu devam ediyor.) Adı Kane Chronicles.

Birde yeni bir seri çıkarıcakmış Melez Kampı diye.

Ama bunları bi anda yazamayacağını düşünürsek.Ohooo!
Yaşasın!

Çevrimdışı Perseus.

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #175 : 19 Nisan 2010, 10:53:53 »
Şu Kane Serisini merak ettim. Aslında Mısır Mitolojisi ile ilgilenmiyorum ama hoşuma gitti.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #176 : 19 Nisan 2010, 18:20:40 »
ultimate guide'nin çıkacağını sanmıyorum yayımcı böyle bir planları olmadığından bahsetti.

Çevrimdışı erato

• **
  • 53
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #177 : 19 Nisan 2010, 19:16:05 »
Kane Chronicles'ın ilk kitabı Red Pyramid henüz Amerika'da da piyasaya çıkmadı. Online indirilen metin sadece ilk bölüm, onu aylar önce Rick Riordan kendi web sitesinde yayınlamıştı. Red Pyramid Mayıs ayında Amerika'da çıkacak. Türkçe'de de takip eden aylar içerisinde çeviri tamamlanır tamamlanmaz yayınlanması planlanıyor.

Yeni Melez Kampı serisinin de ismi cismi açıklandı. Serinin adı: Olimpos Kahramanları. İlk kitabın adı da Kayıp Kahraman. Son Olimposlu'daki Rachel'ın kehanetinden yola çıkarak yedi melezin maceralarını içerecek ama tabii Percy, Annabeth ve diğer birkaç favori de yer alacaklarmış, konuk oyuncu bir nevi yani.  ;)

http://rickriordan.blogspot.com/2010/04/lost-hero.html

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #178 : 19 Nisan 2010, 19:17:27 »
Alıntı
Kane Chronicles'ın ilk kitabı Red Pyramid henüz Amerika'da da piyasaya çıkmadı. Online indirilen metin sadece ilk bölüm, onu aylar önce Rick Riordan kendi web sitesinde yayınlamıştı. Red Pyramid Mayıs ayında Amerika'da çıkacak. Türkçe'de de takip eden aylar içerisinde çeviri tamamlanır tamamlanmaz yayınlanması planlanıyor.

Yeni Melez Kampı serisinin de ismi cismi açıklandı. Serinin adı: Olimpos Kahramanları. İlk kitabın adı da Kayıp Kahraman. Son Olimposlu'daki Rachel'ın kehanetinden yola çıkarak yedi melezin maceralarını içerecek ama tabii Percy, Annabeth ve diğer birkaç favori de yer alacaklarmış, konuk oyuncu bir nevi yani. 

Gerçekten teşekkürler.

Alıntı
ultimate guide'nin çıkacağını sanmıyorum yayımcı böyle bir planları olmadığından bahsetti.

Bu çıkarsa zaten bunu da çocuk kitabı yaparlar...
Yaşasın!

Çevrimdışı erato

• **
  • 53
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #179 : 19 Nisan 2010, 21:09:44 »

Gerçekten teşekkürler.

Bu çıkarsa zaten bunu da çocuk kitabı yaparlar...

Sana hem katılıyorum hem katılmıyorum.  :)

Şöyle ki, Ultimate Guide adlı kitap Melez Dosyaları'ndan çok daha çocukça. Bazı Remzi Kitabevi şubelerinde orijinali satılıyor, istersen git bak. İçinde kart oyunları falan var! Bunun nedeni Percy Jackson ve Olimposlular serisinin Amerika'da yazarı ve yayıncısı tarafından belirlenen hedef kitlesi: 9+. Yani, tüm seri, ek kitaplar da dahil olmak üzere 9 yaşında bir çocuğa da hitap edecek şekilde planlanıyor.

Ama hikaye malum, sürükleyiciliği, üslubu ve özgünlüğüyle her yaştan kitleye hitap ediyor (benim yaşımı duymak istemezsin) ;D Fakat işte serinin olgun fanları bu ek kitapları görünce (senin gibi) hayal kırıklığına uğruyorlar. Bu tür şeyleri görmezden gelmeye çalışmak en iyisi sanırım.  ;)