Kayıt Ol

Dragons of the Hourglass Mage

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Dragons of the Hourglass Mage
« : 02 Nisan 2009, 10:35:59 »
Spoiler: Göster

Wizards of the Coast'tan Ağustos ayında çıkacak olan kitap, Raistlin'in kara cübbe giyişini konu alacakmış.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dragons of the Hourglass Mage
« Yanıtla #1 : 02 Nisan 2009, 12:04:04 »
Kapak müthiş!

Raistlin hakkında yazışan kitapalrın yeterli olduğunu düşünüyorum. Cılkı çıktı artık Raistlin! Raistşin! diye diye... Tabii ki,Weis ve Hickman'dan dinlemek ayrı ama, Ruhdoveni ve Silha kardeşliği bir de Majere Kardeşler kitabı varken 3.kitap başka bir konu üzerine olamlıydı. Ana konunu Raislitn üzerine olması beni üzdü açıkçası.

Bu kadar çok havada kalan konu varken, defalarca irdelenen bir konuyu bir daha açmak olmadı bence. Raisltin hayranları için ise olduk.a iddalı bir kitap olacaktır.

Bir kere de Tanis'in elf ülkelerinde yaşadığı ezilmeyi anlatsınlar. Neyse :)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #2 : 05 Nisan 2009, 18:07:10 »
Şöyleki defalarca irdelenen bir konu değil bu. Majere Kardeşler'i okumadım ancak kitabın Mızrak Kahramanları döneminden önce olduğunu biliyorum. Ruhdöveni ve Silah Kardeşliği de aynı şekilde. Bu kitapsa Raistlin'in kırmızı cübbeden kara cübbeye geçişi konu alıyor. Yani daha önce hiç irdelenmemiş bir konuyu... Ki hatırladığım kadarıyla geçiş sahnesi bana oldukça "boş" gelmişti. Hatta seride eksikliğini en çok hissettiğim zaman dilimiydi Raistlin'in cübbesinin renginin değişmesi.

Bu nedenle katılmıyorum görüşüne. :D

Çevrimiçi magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Dragons of the Hourglass Mage - Kapak ve Tanıtım Yazısı
« Yanıtla #3 : 11 Nisan 2009, 10:08:13 »

Ülkemizde Kayıp Tarihçeler serisinin ikinci kitabı olan “Yüceefendi Gökleri Ejderhaları” henüz okurlarına ulaşmamışken, üçüncü kitap olan “Dragons of the Hourglass Mage”(Kumsaati Büyücü Ejderhaları) kitabının tanıtım yazısı ve kapak resmi belli oldu! 4 Ağustos 2009′da çıkacağı bilinen ve Raistlin’in siyah cüppe giyişini ele alan son kitap; Raistlin severleri oldukça heyecanlandıracağa benziyor.

İşte sizlere, site üyelerimizden Ozancan‘ın (Ozancan Demirışık) çevirmiş olduğu tanıtım yazısı;

Alıntı
Destanlar ve Efsaneler arasında, Raistlin’i tanrılık vasfına heveslendiren neydi?

Kara cübbeli bir büyücü haline gelen Raistlin Majere; Karanlık Kraliçe’nin ana şehri Neraka’ya seyahat eder. Görünürde onun adına çalışmak için, ama bunun daha ötesinde, kendi güç arayışı için…

Şehre bir ejderha küresi girdiğini keşfeden Takhisis, ejderanlarını bu küreye sahip olan büyücüyü bulup yok etmek için yollar. Raistlin, ejderanlar tarafından yakalanmadan önce, Takhisis sayesinde tüm büyü gücünü kontrol altına alabileceğini kavrar. Kitiara ise kraliçesinden önemli bir emir alır: Yüksek büyücüler ayin için Neraka’ya geldiğinde, Göz’ün Gecesi’nde, Büyünün Tanrılarına bir tuzak kuracaktır.

Işığın kuvvetleri, onlara yardım eli uzatan iyi ejderhalarla beraber savaşın akıntısına kapılmışken, Raistlin giderek yaklaşan düşmanlarından kaçmak zorunda kalır. Ejderha Yüceefendileri, Karanlık Kraliçe Tapınağı’nda Güç Tacı için rekabet ederken, Raistlin Majere zindanların altında Takhisis’e karşı kendi umutsuz savaşını verir ve ihanet ettiği kardeşiyle bir kez daha yüz yüze gelir.

Dünyanın kaderi sallantıdadır.

Dil: İngilizce
Sayfa Sayısı: 352 sayfa
Yayınevi: Wizards of the Coast (4 Ağustos 2009)

Kitap kapağını görmek için buraya tıklayın.

Tanıtım yazısının orjinal metnini okumak için de buraya tıklayın
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #4 : 11 Nisan 2009, 11:39:06 »
Kitaplardan birinde zaten nasıl geçtiği anlatılıyordu. Adım gibi eminim bu konuda. Sadece hangi kitap olduğunu hatırlayamadım. İkizlerin Zamanı olabilir.

Ejderha Küresini kullanabilmek için karanlık cübbeyi üzerine geçiriyor; Diye hatırlıyorum.

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Nisan 2009, 12:39:13 »
Evet ama Raistlin'in hayatının bu dönemi hep sadece laf arasında geçiştirilen "kayıp" bir dönemdir. Bence bu kitapta işleniyor olması çok güzel. :)

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Şubat 2010, 20:03:04 »
Ben bu seriye biraz yabancıyım ama size bir şey sormak istiyorum raistlinin kırmızı ve siyah cüppelerinin anlamı ne siyah kötü mü demek???

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Şubat 2010, 23:04:19 »
Ben bu seriye biraz yabancıyım ama size bir şey sormak istiyorum raistlinin kırmızı ve siyah cüppelerinin anlamı ne siyah kötü mü demek???

Kırmızı tarafsız, Siyah da kötü büyücü demek :).

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Şubat 2010, 18:59:02 »
İyi büyücüler de beyaz mı oluyo o zaman

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #9 : 02 Şubat 2010, 19:28:38 »
Aynen öyle. :)

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Şubat 2010, 19:30:55 »
Kaç ay oldu, hâlâ bekliyoruz ya!!!
"Ya biz düş, onlar gerçekse?"

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Şubat 2010, 19:37:05 »
Kaç ay oldu, hâlâ bekliyoruz ya!!!

Laika yayınevi duysun bu feryatları :). Artık çıksın da okuyalım, merakta kaldık iyice