Kayıt Ol

Anket

En sevdiğiniz Kara Büyücü hangisidir?

Lord Voldemort
20 (25%)
Gellert Grindelwald
10 (12.5%)
Bellatrix Black Lestrange
24 (30%)
Lucius Malfoy
3 (3.8%)
(genç)Allbus Dumbledore
4 (5%)
(genç)Severus Snape
9 (11.3%)
Salazar Slytherin
10 (12.5%)

Toplam Oy Verenler: 71

En Sevdiğiniz Kara Büyücü

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Sevdiğiniz Kara Büyücü
« Yanıtla #15 : 28 Nisan 2009, 16:36:34 »
hayır ancak çataldilini yeteneği olmadan anlaması biraz garip değil mi?bence çataldilini anlayabilmek için karabüyü kullanmış olabilir

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 28 Nisan 2009, 18:49:24 »
Böyle bir teoriyle Dumbledore gibi "iyilik" kelimesinin Harry Potter'daki karşılığı(en azından 7. kitaba kadar) olan bir karaktere kara büyücü sıfatını yüklemek yanlış gibi geliyor bana. Gerçek kara büyücülerle karşılaştırdıktan sonra özellikle.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 28 Nisan 2009, 19:08:36 »
Eğer öyleyse Godric Gryffindor'da biliyordu çatal dili onuda mı kara büyücü sayalım? Bunun yanında hortkuluğun bir parçası Harry'nin içinde olduğundan dolayı Harry'de konuşabiliyordu. Siz kara büyü yaptığınız için çatal dili bilmezsiniz. Bu size doğuştan bahşedilmiş bir yetenektir. Nasıl bir kişi Muggle/büyücü doğması şansa bağlı ise Büyücü olupta çatal dili bilip/bilmemek aynı ölçüde şanstır. Sadece Zamanında Tom Marvaldo Riddle bu ilginç yeteneğini korkunç yolda kullandığı için böyle bir anlayış hakim. Ölüm yiyenlerin çoğuna bakarsanız onlarda bilmez çatal dili. Velhasılı kelam bilerek doğmak yada sonradan öğrenmek hiçbirşeyi değiştirmiyor. Bizim dünyamızda nasıl sen türkçenin yanında ingilizce/fransızca öğreniyorsan, Harry Potter'ın evreninde insanlar ingilizce yanında çatal dil öğreniyorlar. Deneyim hayatımız boyunca yaptığımız hataların bütünüdür. Zamanında Grindewald'a hak vermiş olsa bile Dumbledore yaşadığı hazin olay sonrasında aklını başına toplamıştır. Zaten kara büyücü olacağı olsaydı Tom'u küçükken ezerdi :D
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 29 Nisan 2009, 00:25:47 »
 doğru söylüyorsunuz hurin ancak griffindor un çataldil olduğunu sanmıyorum.ayrıca çataldilin bir yetenek olduğunu söylediğiniz gibi öğrenilebilir de demişsiniz.çataldil bir yetenektir ancak karabüyü ile öğreniilebilir.örn;
salazar ve godric aynı şatoda doğmuşlar.salazar godric ile arkadaş olmak istediysede godric onunla ilgilenmemiştir.o da yılanlarla arkadaşlık etmeye başlamış onların dilini anlamaya çalşmış(bence slytherin in karabüyücü olmasında en büyük rolü godric oynadı.)slytherin ilk çataldildir aynı zamanda.

biliyorsunuz ki salazar bir karabüyücü idi.hiç mi bağdaştıramıyorsunuz olayları?

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 29 Nisan 2009, 12:17:38 »
Godric Gryffindor'un çatal dil olduğunu Dumbledore kendisi bize söylüyordu. Salazar ile Godric aynı şatoda doğmamışlardır. Sadece Hogwarts'ı birlikte kurmuşlardır. Salazar okula sadece safkanların alınmasını şart koşana kadarda ikisi sıkı dostlardı. Bundan sonra yolları ayrıldı. Godric hayatının çok büyük bir bölümünü animagus yeteniğini geliştirmek için Mısırda geçirdi. Godric daha sonra arkadaşlarıyla birlikte bir savaşta öldü. Neredeyse kafasız nick(Sir Nicholas) Godric'in arkadaşların biridir. Salazar ve Voldemort dışında hiçbir ölüm yiyen yılan dilini bilmez. Eğer kara büyü ile öğrenilse bizim Draco bile öğrenirdi ;D Voldemort'ta zaten "Bende Salazar gibi çatal dilim, o zaman ben onun soyundanım" gibi bir yanlış kanı ile hareket etti ve çatal dil bilmek bir tabu oldu :) Her zaman Voldemort bilmediklerinden korktu ve herkesinde korkmasını sağladı. Ayrıca şöyle birşey daha var. Harry daha büyü bile yapmadan çatal dil konuştuğunun farkına varmıştı. Hatta bunu Hagride sormuştu. Hagridde bunun her büyücüde olmadığını söylemişti. Genç Marvaldo Riddle'da kendisini yetimhaneden almaya gelen Dumbledore'u etkilemek için çatal dil bildiğini söylemişti. Dumbledore pek önemsememişti. Velhasılı kelam bu kara üyü yapmakla alakalı değil bir nevi "deus ex machine"
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı scavenger

• *
  • 9
  • Edward Elric .
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 27 Ağustos 2009, 18:23:22 »
Bella :P Kesinlikle bella:P
"Kan"ı sadece görüyormusun ?
Yazık.. Oysa ki ben, "Kan"ı hissediyorum. Kokusunu duyabiliyorum.
Peki ya sen ? "Kan"ını açığa çıkar !

Çevrimdışı Rooney

• **
  • 66
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 14 Ağustos 2010, 17:00:55 »
Salazar diyorum herşeyin başı o :D

Çevrimdışı simkalaba

• **
  • 146
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 21 Ekim 2010, 16:24:39 »
belatrix çok korkutucu ve güzel

Ceddry Edain

Çevrimdışı sürgünruh

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 13 Kasım 2010, 16:15:22 »
bellatrixin karizması hiç birinde yok 8) o kadın süper kişilikli

Çevrimdışı Veronica.

• *
  • 20
  • Rom: 1
  • Tümden gel oraya buraya git
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 16 Ocak 2011, 17:39:05 »
Kadına hastayım; Bellatrix Black Lestrange.
We run along, and we come up with this idea to go down to the stream and check it out for fish.
Ef

Çevrimdışı WaLdorf

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 24 Ocak 2011, 23:16:43 »
Bellatrix Black Lestrange seviyorum bu kadını :)

Çevrimdışı Londrakan

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 29 Ocak 2011, 16:15:24 »
Voldemort tabiki de  >:D
Yaşayabilmek için şeytanlarıyla yüzleşmelidir insan...

Çevrimdışı jllpotter

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 12 Aralık 2012, 21:08:19 »
Albus kara büyücü mü? Severus tabi ki...

Çevrimdışı joe dalton

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 15 Mart 2014, 11:57:49 »
bellatrix lestrange'ı seçtim ama ben snape'in gençliğini karanlık dönemi olarak görmüyorum bana kalırsa asıl olaylar olduktan sonra onun kişiliği büyük ölçüde değişti.. çünkü içinde bir umut ya da mutluluk kalmamıştı artık ve iyi tarafta olsa da tüm hareketleriyle tavırları ve mimikleriyle de bunu yansıtıyordu..

Çevrimdışı remus *J_L*

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 13 Haziran 2014, 16:06:19 »
Voldemort ;D