Kayıt Ol

Kan Kitapları Serisi - Clive Barker

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Kan Kitapları Serisi - Clive Barker
« : 05 Haziran 2009, 08:39:20 »
Epik Fantezi ustası Clive Barker'dan

KAN KİTAPLARI

Kitap tanıtımları için buraya tıklayın.

İlk kitabı okudum. İlk başlarda pek fazla beğenmeyeceğim güdüsünü taşısam da okudukça daha da bir sardı. Anlatımının mükkemmel bir akıcılığı olduğunu dile getirebilirim. Farklı hikayelerden oluşan kitaptaki Geceyarısı Et Treni en çok hoşuma gidenleri oldu. Diğer iki kitabı da kısa sürede okumaya çalışacağım.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kan Kitapları Serisi
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2009, 17:58:47 »
Yazdıklarını okurken içim kalktı :D

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2009, 18:38:59 »
Lovecraft çarpık olaylar ile korkutmayı başarıyorken Barker extra gore edition bir üslupla mide kaldırmayı tercih ediyor. (Korkutuyor.) ;D

Yazdığı oyunlar da var, Undead çok iyi bir oyundur mesela. Bir de Jericho'sunu oynadım ki oynanabilirlik olarak çok iyi olmasa da grafikler ve atmosfer olarak çok iyiydi. Aşırı kan içeriyordu bir de evet. Tünelden geçiyorsun mekan boydan boya vıcık olmuş et kan kemik vs ile kaplı.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2009, 22:04:43 »
Undead değil de Undying oyunun adı.

Barker'ın bir röportajında Undyingi beğenmediğini söylüyordu. Onun kafasındakileri iyi yansıtmamışlar ama Jericho'dan memnundu.

He bir de kendi bir eşcinsel olduğu için Undyingte yaratılan ilk karakter olan Lord Magnus yerine( oyunda yönettiğimiz kişi) oyunda yer alan şu anki kişi olan Patrick'in konulmasını istemiş. Her eşcinselin beğeneceği bir tip istemiş de :P. Kendi diyordu bunu.
Lord Magnus kas yığını ve dazlak bu arada ancak oyundayönettiğimiz kişi olma rolünü kapan Patrick ise şöyle:

Spoiler: Göster

Çevrimdışı ...Allen C.P...

• **
  • 137
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Eylül 2009, 17:39:37 »
Hemen okumayı düşünüorummm:D Kara büyücüler serisi bitsin :)
...İmza ve avatarlarım bana aittir!(Kesinlikle almayınız!)

« Yanıtla #5 : 07 Ekim 2009, 04:15:41 »
clive barker'ın türkçeye çevrilmiş eserlerinde olan ve altın kitaplar yayınevinden çıkan ve yanılmıyorsam 1996 basım, ince (200-220 sf) kapağı siyah fon üzerine damlamış kan olan bir kitap vardır.

elinde olan ve satmayı düşünen varsa benimle irtibata geçsin.
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Kasım 2011, 16:43:18 »
Clive Barker'a kalkan eller kırılsın.
#rekt

Çevrimdışı metallica

• *
  • 47
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Kasım 2011, 08:53:56 »
Bu kitaplardan 2. cildi okudum. Kurguları çok sağlam, sürükleyici ve biraz da mide bulandırıcı öyküleri barındırıyor. Korkuseverlerin mutlaka okumasını düşündüğüm bir yazar.

Çevrimdışı kadri kerem

• **
  • 68
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • Zemine Kazılı Notlar
« Yanıtla #8 : 11 Mayıs 2012, 22:50:34 »
clive barker'ın türkçeye çevrilmiş eserlerinde olan ve altın kitaplar yayınevinden çıkan ve yanılmıyorsam 1996 basım, ince (200-220 sf) kapağı siyah fon üzerine damlamış kan olan bir kitap vardır.

elinde olan ve satmayı düşünen varsa benimle irtibata geçsin.

Clive Barker: "Kabal" romanıyla tanıştığım, "Kan Kitapları" ile hayran kaldığım ve Türkçeye kazandırılmış tüm eserlerini büyülenerek okuduğum, aynı zaman da oyun yazarı ve kaleme aldığı metinler kadar sert resimler yapan olağanüstü yazar.

Bu arada bahsettiğiz kitap bende mevcut, ancak kitaplığımda zincirli şu an.  :)
Zemine Kazılı Notlar
http://kadrikeremkaranfil.blogspot.com/

« Yanıtla #9 : 12 Mayıs 2012, 15:54:29 »
Seri altı kitaptan oluşuyor benim bildiğim kadarı ile ama oğlak yayınları sadece ilk 3 cildini çevirdi.Türkiyede çıkan ilk 3 kitabını ilk çıktığı zaman okumuştum.En çok ilk kitabını sevdim.Beni korku edebiyatını sevdiren adamdır.Clive barker'ı ilk kez Karanlıkta 33 yazar'ın 3. cildinde bulunan korku adlı öyküsüyle tanışmıştım.İlk okuduğum zamanla şimdiki zaman arasında belki 10 yıl vardır ama hala dün gibi aklımda o öykü.Beni çok etkilemişti.
"Başkalarını kontrolü altına alan biri güçlü olabilir, ama kendini kontrol eden biri daha da güçlüdür."
Lao Tzu

• *
  • 37
  • Charna'nın yüreği adına!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 23 Mayıs 2012, 22:37:32 »
çok sürükleyici bir roman heralde en kısa zamanda okumak istiyorumm.
aynaya baktığınızda suçluluk duygusu hissediyorsanız
gerçekleri öğrenmişsinizdir

Çevrimdışı ülfet

• **
  • 184
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 21 Eylül 2012, 22:02:55 »
çok merak ettim gerçekten :)
Azrail yorulma kanka intihar edicem...

Çevrimdışı kadri kerem

• **
  • 68
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • Zemine Kazılı Notlar
« Yanıtla #12 : 26 Eylül 2012, 18:12:57 »
Clive Barker bu öyküleri sekiz ay gibi bir sürede ve sadece eğlenmek için yazdığını söyler. Sonra bir yayıncıyla iletişime geçince öyküler basılmış ve efsane doğmuştur.

Barker yalnız roman ya da öykü yazarı değildir. Onlarca tiyatro oyunu yazmıştır. Yetenekli bir ressamdır. Yönetmendir. Başka bir adamdır kısacası. Kan Kitapları'nı okuyarak parçalamışımdır. Zamanında "Clive Barker'ın Tekinsiz Öyküleri: Kan Kitapları 1" başlıklı bir yazı kaleme almıştım. Kitabı merak edenler için yararlı olacağına inanıyorum.

Zemine Kazılı Notlar
http://kadrikeremkaranfil.blogspot.com/

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #13 : 22 Nisan 2013, 23:45:05 »
İlk kitabı okumuştum "kadri kerem"in tavsiyesiyle. Mide kaldıran, ürperten çok öykü var kitapta; lakin çoğu edebi açıdan zayıf. Cinselliğin yüksek dozda sunulduğu öyküler de, mizahı güçlü kullanan öyküler de var. İçerik bakımından en etkileyici olan “Domuz Kanı Türküsü” olmasına rağmen son öykü "Tepelerdeki Şehirler" hem edebi açıdan hem de olay örgüsü bakımından en iyi öykü, ışıl ışıl. Okunması elzem değilse de türün meraklıları göz atabilir.