Kayıt Ol

Hüküm - Örümcek Kraliçe'nin Savaşı Serisi | 3. Kitap

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Hüküm

Spoiler: Göster

"Richard Baker'ın hem kurgu hem de yaratıcılık -özellikle FRP Oyunu- yeteneği kombinasyonu, onu bu kitap için mükemmel bir yazar yapıyor."

- R.A. Salvatore

Anauroch'un yakıcı kumlarından Karanlıkaltı'nın sonsuz labirentlerine uzanan, Örümcek Kraliçe'nin ruhunun ürkütücü yollarında yaşanan epik bir macera. Ve bu yolların tam ortasında Lolth'un nereye kaybolduğu hakkında cevaplar arayan güçlü bir grup... Lolth ya olduğundan çok daha güçlü bir şekilde geri dönecek ya da tüyler ürpertici bir hükümle onları yalnız bırakacak. Örümcek Kraliçe'nin Savaşı tüm yıkıcılığıyla patlak veriyor...

Çeviren: Gürkan Genç
Editör: Kayra "Keri" Küpçü
Sayfa: 368 sayfa

Ön okumaya buradan ulaşabilirsiniz.

ÇOK YAKINDA !

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hüküm - Örümcek Kraliçe'nin Savaşı Serisi | 3. Kitap
« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2009, 13:46:23 »
Gürkan Genç başarılı bir çevirmen. Arka kapak yazısı da bu kez hatasız. Kapak düzeni güzel.

Artık başlasam mı bu seriye acaba... :)

Çevrimdışı Rectain

• **
  • 90
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Haziran 2009, 01:04:50 »
Ooovvv inşallah çabucak çıkar

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Haziran 2009, 01:22:58 »
Sonunda. İlk ikisi gayet iyi gidiyordu.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Haziran 2009, 15:01:39 »
İlk kitabı göremedim hiçbir yerde. 2.kitap olan Ayaklanma var her yerde.

Bu arada önokuma diyince kısa bir şey bekledim ama gayet 15-16 sayfa bir şey çıktı :). Kitaba özendirmek için iyi taktik. Bir anda "aaaa!bitti :(!" oluyor insan.

Bu seriye başlamak lazım

Çevrimdışı Rectain

• **
  • 90
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Haziran 2009, 00:54:50 »
Başlayın başlayın :P benim en sevdiğim seri :P :P

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Hüküm Çıktı!
« Yanıtla #6 : 25 Haziran 2009, 16:20:33 »
Kitap nihayet çıktı arkadaşlar.

Buradan online sipariş verebilirsiniz.

Çevrimdışı Rectain

• **
  • 90
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Ağustos 2009, 04:06:50 »
Kitabı henüz okumayanlar büyük bir beklenti içinde olmasınlar. Kesinlikle çok kötü. İlk iki kitapta kitabı yazan bir yazar var ve siz o serinin üçüncü kitaba başka bir yazar koyarsanız ortaya çıkan sonuç hoş olmaz ve aynen bu hatayı yapmış Salvatore. Şimdi herkesin karakter betimlemesi herkesin düşünceleri bir değil. Kitabın ana karakteri Pharaun Mizzrym; bu herifin özelliği başına buyruk , kimseyi umursamayan , aşırı derecede kendini beğenmiş bir kişilik olması ve kitabın yazarı değişince adam kuzu oluyor ne başına buyrukluğu kalmış ne kendine güveni nede umursamaz tavrı. Yani çok saçma bir iş olmuş yazar değişimi. İlk iki kitapta hevesle okuduğum bütün karakterler değiştirirlmiş. Açıkcası Hüküm hayal kırıklığından başka birşey değil

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Ağustos 2009, 04:17:53 »
Salvatore heyecan yaratıyor kendine heralde yazar değiştirerek fln :p
Kitabı henüz okumayanlar büyük bir beklenti içinde olmasınlar. Kesinlikle çok kötü. İlk iki kitapta kitabı yazan bir yazar var ve siz o serinin üçüncü kitaba başka bir yazar koyarsanız ortaya çıkan sonuç hoş olmaz ve aynen bu hatayı yapmış Salvatore. Şimdi herkesin karakter betimlemesi herkesin düşünceleri bir değil. Kitabın ana karakteri Pharaun Mizzrym; bu herifin özelliği başına buyruk , kimseyi umursamayan , aşırı derecede kendini beğenmiş bir kişilik olması ve kitabın yazarı değişince adam kuzu oluyor ne başına buyrukluğu kalmış ne kendine güveni nede umursamaz tavrı. Yani çok saçma bir iş olmuş yazar değişimi. İlk iki kitapta hevesle okuduğum bütün karakterler değiştirirlmiş. Açıkcası Hüküm hayal kırıklığından başka birşey değil

4. kitabın yazarı iyidir inşallah demekten başka şansımız yok sanırım

Çevrimdışı Rectain

• **
  • 90
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Ağustos 2009, 04:29:46 »
Bu arada kusura bakmayın ya cidden yanlış bilgi vermişim. Hemen düzeltiyorum Örümcek kraliçe'nin savaşı serisinin ilk kitabıyla ikinci kitabını yazan kişide farklıymış unuttum ben. (Nasıl bir seridir bu yahu :D ) Gerçekten özür dilerim yanlış oldu çünkü.

Bu arada şunuda ekliyim ilk kitabın yazarı Richard Lee Byers ve ikinci kitabın yazarıda Thomas.M Reid , herşeye rağmen bu iki yazar birbirlerini anlayarak yazmışlar ve Thomas M. Reid Byers'ın ortaya çıkardığı karakterleri çok daha ustaca kullanmış bence ama son kitap hüküm elbette yukarıda dediğim gibi bir hayal kırıklığı, Salvatore'un yazar tercihi iyi olmamış bence.

Yukarıda ki hata için tekrar kusura bakmayın :D

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Ağustos 2009, 04:40:35 »
Bende nette biraz araştırınca farkettim her kitabını başka bir yazarın yazdığı bir seriymiş bu :) ilginç bir deneme; başarılı da olmuş ama yine de tek bir kişinin yazmasını yeğlerdim...

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #11 : 01 Ağustos 2009, 18:04:45 »
Bir de yazarları Salvatore mi seçiyor diye sormak lazım ama... Ejderha Mızrağı'ndaki gibi "Kim koşulsuz yazmayı kabul ederse, ona verelim" olayı olmuyordur umarım. Bence ilk etken yayınevi bu tarz konularda. Mis gibi Weis'e "Ejderha Mızrağı'na devam etmeyeceksin," denir mi yahu!  >:( >:(

Çevrimdışı Rectain

• **
  • 90
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 02 Ağustos 2009, 02:00:07 »
Benim bildiğim Salvatore etkili oluyor bu konuda. Çünkü yazarlar hakkında yorumlardan böyle bir sonuç çıkardım ama bence mantıklı bir iş değil. Çünkü herkes aynı düşünüp aynı yazamaz. Thomas M. Reid tamam Richard Lee Byers'ı iyi anlamış ve onun düşünce yapısını çözüp, Byers'ın kendisinden bile daha iyi iş çıkarmış ama son kitap tamamen hayal kırıklığı. Richard Baker bu işi çözememiş ve kitapta hiçbir önemi olmayan bir karakteri baş karakter haline getirmiş .

Çevrimdışı ohdaesu

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 15 Ocak 2011, 00:42:56 »
Benim bildiğim Salvatore etkili oluyor bu konuda. Çünkü yazarlar hakkında yorumlardan böyle bir sonuç çıkardım ama bence mantıklı bir iş değil. Çünkü herkes aynı düşünüp aynı yazamaz. Thomas M. Reid tamam Richard Lee Byers'ı iyi anlamış ve onun düşünce yapısını çözüp, Byers'ın kendisinden bile daha iyi iş çıkarmış ama son kitap tamamen hayal kırıklığı. Richard Baker bu işi çözememiş ve kitapta hiçbir önemi olmayan bir karakteri baş karakter haline getirmiş .

Hiçbir önemli olmayan karakter derken Halistra'yı mı kastediyorsun. Eğer onu diyorsan onun ileride çok önemli bir işlevi olacağını istemeden netteki bir sitede öğrendim. Kaldı ki ana senaryo tamamen SAlvatore'un kurgusu bu 6 farklı yazar kendilerinden birşeyler katıyor elbette ama bu ana senaryoyu delecek ve çok büyük değişikliklere neden olacak şekilde değil. O yüzden yazarların başına buyrukluğundan çok bahsetmek mümkün değil.

Kaldı ki bu kitapta da Pharaun başına buyrukluğuna devam ediyor ve nerede durması gerektiğini çok iyi biliyor. Kuzuluğundan bahsetmemiz yine pek mümkün değil bence. Başına buyruk olmak her denilene her zaman itiraz edilecek demek değildir. Kaldı ki Erkek bir kara elf için bu sonun başlangıcı olur. Ama nerede ne zaman ne diyeceğini bilirsen ve yeteneklerinle herkesin yanında yerlmanı isteyecek kadar yararlı biri olduğunu göstermişsen büyüklük taslayan tüm dişilerle de kedi fare gibi oynarsın Pharaun gibi. Pharaun bence gayet oturmuş ve olmuş bir karakter.

Ben bu kitabı da diğer ikisi gibi beğendim bence gittikçe daha da güzelleşiyor çünkü kurguyu en baştan Salvatore gayet iyi kurmuş.