Kayıt Ol

The Machinist- Makinist

Çevrimdışı Elenor

• **
  • 124
  • Rom: 0
  • Naber?
    • Profili Görüntüle
The Machinist- Makinist
« : 07 Temmuz 2009, 21:52:37 »

Oyuncular

Christian Bale (Trevor Reznik) , Jennifer Jason Leigh (Stevie) , Aitana Sánchez-Gijón (Marie) , John Sharian (Ivan) , Michael Ironside (Miller) , Larry Gilliard (Jackson) , Reg E. Cathey (Jones) , Anna Massey (Bayan Shrike) , Matthew Romero Moore (Nicholas) , Robert Longo (Şef Furman) , Colin Stinton (Müfettiş Rogers) , Craig Stevenson (Tucker) 

Trevor Reznik bir fabrikada işçidir. İşi sadece tekdüze değil, aynı zamanda yıpratıcı ve çok da gürültülüdür. En ufak bir dikkatsizliğin korkunç bir kazayla cezalandırılacağı türden bir iştir. Oysa, Trevor hiç bir şeye konsantre olacak durumda değildir; çünkü bir yıldır hiç uyumamıştır. Trevor gecelerini, Marie isimli garson kızla buluştuğu hava limanındaki kafeyle; sokak kızı Stevie’nin apartman dairesi arasında gidip gelerek geçirmektedir.

Trevor’ın tuhaf hayatı bir de evindeki buzdolabının üzerinde şifreli mesajlar bulmaya başlayınca iyice esrarengiz bir hal alır.

-Christian Bale'ye bayıldığımdan dolayı izledim geçen hafta. İyki izlemişim çok güzel bi film. Herif 25 kilo vermiş çokta güzel oynamış-
closing your eyes to dissappear
you pray your dreams will leave you here
but still you wake and know the truth
no ones there

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Machinist- Makinist
« Yanıtla #1 : 18 Eylül 2013, 17:34:31 »
İzleyin efenim. Bale ile diğer oyuncuların rollerine oturuşları ve senaryoyu kameraya yansıtış şekilleri yerli yerinde. İzlerken geriliyorsunuz, bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Çokça bahsedilen belli başlı filmlerle benzerlik gösteriyor elbet. Ama bu bir sıkıntı yaratıyor mu? Hayır.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

• *
  • 32
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Machinist- Makinist
« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2013, 09:59:46 »
Bende geçen hafta televizyonda görüp izledim ilk defa. Daha önce film kiralarken bir kaç kez gözüm çarpmıştı ama almamıştım. Film korku filmleri bölümündeydi. İzledikten sonra korku filmi değil gerilim olduğunu gördüm. C. Bale in o kadar zayıfladığına gerçekten çok şaşırıyor insan. Tam kitap okumaya giderken filme denk gelince sonuna kadar izlemeden bırakamadım. Merak ettirdi. Ama bi daha izler miyim ? Hayır :)