Kayıt Ol

İblis Savaşları Serisi-R.A. Salvatore

malkavian

İblis Savaşları Serisi-R.A. Salvatore
« : 06 Ağustos 2009, 23:53:07 »

Kitap Tanıtımı:
   Kadim, her şeyi yok eden bir şerrin karanlık güçlerince kuşatılmış, büyülü Corona dünyasında hem yas hem de umut zamanıdır. İblis dactyl ve kötü hizmetkarları altedilmiştir. Ayı-Honce Krallığı'nın savaş yorgunu vatandaşları ölülerini gömmek, parçalanmış hayatlarını yeniden kurmaktan başka birşey istememektedirler. Ama kilise ile devlet arasındaki hassas yapı bozulmuştur, iç savaş tehlikesi yükselmektedir. Korkunç bir hayaletin gölgesi iç savaş endişesini bile gölgelemektedir. Çünkü iblis, altedilmiş olsa da, yok edilmiş değildir.
Elf eğitimli kolcu Elbryan Wyndon, Pony ve arkadaşları, Corona'nın kaderini belirleyecek, amansız bir güç mücadelesinin ortasında bulurlar kendilerini. Bu mücadele cesaretlerini ve aşklarını kırılma noktasına götürecektir. R. A. Salvatore, 'İblisin Havarisi'nde bu destansı öyküyü hem zafer dolu bir finale hem de yeni bir başlangıca taşıyor.

"Yeni bir klasik! Harika bir anlatım! Drizzt hayranları bu kitaba bayılacak!"
- Troy Denning

"Kara Elf dizisinden bu yana Salvatore'nin en iyi çalışması."
- Terry Brooks

Kendi Düşüncelerim:
   R.A. Salvatore hayranlarının kaçırmaması gereken bir eser. Alışılagelmişin dışında kahramanımız Drizzt gibi bir drow değil bir insan. Yine bir kahramanın küçüklüğünden eğitimine ve kötülükle savaşmasına tanıklık ediyoruz bu kitapta. Ayrıca bu kitabı ilginç kılan özellik, centaurları ve onlarca farklı ırkı bir araya getirip artık klasikleşmiş ırkları tercih etmemesi ( elf ve cüce müttefikler birleşip ork ve goblin kesip biçmiyor kısacası ;) ) Hayal gücünüzü genişletmek adına oldukça başarılı bir kitap.

Yazarın forumumuzdaki diğer eseri:

-Unutulmuş Diyarlar Serisi

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: İblis Savaşları Serisi-R.A. Salvatore
« Yanıtla #1 : 04 Kasım 2009, 14:57:31 »
İlknokta'da %50 indirimli kampanya var. İlgileniyorsanız görselin üzerine tıklayın;

"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #2 : 04 Kasım 2009, 15:01:12 »
Ooo hepsi 36,50'ye geliyormuş. Çok uygun aslında...

Ama ne yazık ki internetten kitap sipariş etmiyorum şu günlerde. Bu indirimi İthaki standında da görürsem, Tüyap'tan alabilirim ama. :)

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Kasım 2009, 15:26:56 »
Peh ben baya bi para harcamıştım bu seriye kitaplar da oldukça kalın 500-600 sayfa civarı :) İlgilenenler için gerçekten güzel bi kampanya. Süper bir seriydi keşke devamını da yazsa.

Çevrimdışı Elerki

• 441
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Aralık 2009, 00:36:23 »
Seri gerçekten başarılıydı. :)

Özellikle şu 'doğal taş'ların da böyle bir seride büyü unsurunun başlıca ögesi olarak kullanılması da çok hoşuma gitmişti. :)
Let the Dragon ride again on the winds of time.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
İblis Savaşları Serisi-R.A. Salvatore | İndirim Fırsatı!
« Yanıtla #5 : 18 Kasım 2010, 22:53:33 »

R.A Salvatore'un Unutulmuş Diyarlar'ından sıkıldınız mı? O zaman size şöyle bir önerimiz var : İblis Savaşları.
Birçok otorite tarafından yazarın en başarılı kitapları arasında sayılan ve kimi okurlarca Unutulmuş Diyalar'dan daha iyi görülen bu serinin tamamnına sahip olmanız için, İlknokta sitesinde güzel bir kampanya var. Ölüm Kapısı, Yılan Savaşları Efsanesi ve daha niceleri için uygulanan %40 indirime bu seri de dahil!

76 TL yerine, tüm seriyi 38TL'ye alma fırsatını, eğer bu seriyi okumayı düşünüyorduysanız kaçırmayın. Siteye ulaşmak için buradan buyrun.

Serinin Kitapları:

1. İblisin Uyanışı

2. İblis Ruhu

3. İblisin Havarisi

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Aralık 2010, 21:10:36 »
İlk kitaptan itibaren konusu kısaca şöyle;
İblis dactylin uyanması ile cesaret bulan goblinler tarafından köyü yağmalanıp herşeyi elinden alınan ve kendini kurtulan tek kişi olduğunu sanan daha 14 yaşındaki Elbryan'ın nefret ve hırsıyla gelişmesi ve öc almak istemesi üzerine kurulu bir hikaye. Yağmanın ertesi günü Elbryan ormana sığınır ve ne yapacağını düşünür. Bu sırada onun gücünü ve geleceğini gören elfler onu izlemekte ve kaderini değiştirmek için beklemektedir. Bu arada, Elbryan kurtulan tek kişi değildir. Aşık olduğu kız da kurtulmuş ve kaçmıştır.

Elfler demişken, kitapta elfler kanatlı periler gibi betimlenmiş. Buna alışmak benim için biraz zor oldu. Büyü kavramını da farklı ele almış yazar bu kitabında. Büyü, belirli aralıklarla sadece bir adaya yağan değerli taşlar tarafından sağlanıyor. Örneğin bazı taşlar, elinde tuttuğun sürece ruhunu bedeninden çıkarıp görünmez bir şekilde seyahat etmeni sağlıyor. Elbette taşların belirli bir büyü sınırı var. Bu yüzden Manastır her taş yağmurunda bu taşları biçmek için belirli kişileri yolluyor ve gücüne güç katıyor.

Salvatore bu kitabında dili çok akıcı kullanmış. Çeviriyi Niran Elçi'nin yapmış olması da çok iyi olmuş açıkcası. Elbryan ve Pony'nin -daha çok Elbryan'ın- çocukluk zamanından korkulan bir güce ulaşmalarını izliyoruz. Duygular çok iyi yansıtılmış. Bazı yerlerde "Yürü lan kim tutar seni!" diyesim gelmiştir.

İblis dactylden hiç bahsedemedim. Onun hakkında diyebileceğim tek şey "Dactyl uyandı ve delilik, yeryüzünün her tarafında hissediliyor!"
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Aralık 2010, 09:22:28 »
Bu seri aslında 4 kitap en son kontrol ettiğim kadarıyla. Ama İthaki ilgi görmediği gerekçesiyle sanırım dördüncüyü çevirmedi. Aaa, magicalbronze, eğer soru-cevap etkinliği devam ediyorsa bunu sorabilir misin yayınevine?

Çevrimdışı thevoice

• **
  • 73
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Ekim 2013, 23:03:41 »
Kralkatili güncesinden sonra elime geçen bu esere bugün başlıyorum. Birçok olumlu-olumsuz yorum mevcutken merakım benimkinin ne durumda olacağı yönünde.
Kendini hapiste bulan bir insan kalkıp evine gitmek istedi diye onu nasıl küçümseyebiliriz? Kaçamıyorsa bile duvarlar ve gardiyanlar dışında birşeylerden sözetmesi suç mu? Mahkum onu göremese de dışarıdaki dünya hâlâ gerçektir. Kaçış ihtimali en çok kimi telaşlandırır? Elbette gardiyanları!

J.R.R. Tolkien

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 12 Ekim 2013, 16:33:53 »
Sanırım serinin devamı var ve çevrilmemiş. Umarım ileriki zamanlarda çevirilir ve bizde güzel güzel okuruz.

Çevrimdışı thevoice

• **
  • 73
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Ekim 2013, 08:58:23 »
Hiç bilgim yoktu. İlk kitabı bitirdikten sonra 3 'lü serisi yeterli gibi gözüküyor.  Kitapta gelişme ve sonuç aşaması 2.kitaba yansıtılmamış. Direk ilk kitapta bitmiş, eh bu sebeple de pek yokluklarını çekeceğimi sanmıyorum, yinede teşekkürler bilgi için :)
Kendini hapiste bulan bir insan kalkıp evine gitmek istedi diye onu nasıl küçümseyebiliriz? Kaçamıyorsa bile duvarlar ve gardiyanlar dışında birşeylerden sözetmesi suç mu? Mahkum onu göremese de dışarıdaki dünya hâlâ gerçektir. Kaçış ihtimali en çok kimi telaşlandırır? Elbette gardiyanları!

J.R.R. Tolkien

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Ekim 2013, 15:54:19 »
Hiç bilgim yoktu. İlk kitabı bitirdikten sonra 3 'lü serisi yeterli gibi gözüküyor.  Kitapta gelişme ve sonuç aşaması 2.kitaba yansıtılmamış. Direk ilk kitapta bitmiş, eh bu sebeple de pek yokluklarını çekeceğimi sanmıyorum, yinede teşekkürler bilgi için :)

Umarım dediğin gibidir ( seriyi henüz okumadım da :D )  yoksa yarım kalmış serilerden hiç haz etmem ;)

Çevrimdışı thevoice

• **
  • 73
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 22 Ekim 2013, 17:06:57 »
[Umarım dediğin gibidir ( seriyi henüz okumadım da :D )  yoksa yarım kalmış serilerden hiç haz etmem ;)

İlk kitabı bitirdikten sonra 2.ye rahatlıkla ara vermiş bulunmaktayım şuan :) Pek bir şevke bürünemedim bu seride. (Laf aramızda Belgariad'tan sonra Malloryon'a ara vermiştim karakterleri sindirmek için. Şimdi özledim cancağızları) Ama istersen biraz sabret ben bitirdikten sonra sağlıklı bir yorum yaparım senin için bu seriye yada en azından yarım olup olmadığı konusunda :)

J.R.R. Tolkien

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 22 Ekim 2013, 17:46:29 »

Umarım dediğin gibidir ( seriyi henüz okumadım da :D )  yoksa yarım kalmış serilerden hiç haz etmem ;)

Seriye tam olarak yarım kalmış diyemeyiz. İşin aslı şu. Seri iki alt seriden oluşuyor. Birinci alt seri yayınlandı ama 2. alt seri yayınlanmadı. Yani o kadar büyük bir eksiklik olmayacağını düşünüyorum. :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı oguzkaan

• **
  • 92
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 22 Ekim 2013, 20:32:35 »
Ben de okudum bu seriyi ama hiç yarım kalmış hissi vermedi. Bayağı oldu okuyalı, yanlış hatırlıyor da olabilirim.