Kayıt Ol

Doctor Who

Çevrimdışı Crawley

• **
  • 52
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Doctor Who
« Yanıtla #150 : 05 Eylül 2012, 13:11:13 »
Çok güzel oldu bu haber ya. Hazır Hugo'da kazanmışım yazıyım o zaman bir tane daha şeklinde :D

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 19 Ekim 2012, 13:08:53 »
Kendime göre en güzel 10 bölümü sıralayayım dedim, şöyle bir şey çıktı;

1- Human Nature & The Family of Blood (3x8-3x9) - Paul Cornell
2- Blink (3x10) - Steven Moffat
3- The Empty Child & The Doctor Dances (1x9-1x10) - Steven Moffat
4- Silence in the Library & Forest of the Dead(4x8-4x9) - Steven Moffat
5- Midnight (4x10) - Russell T. Davies
6- A Good Man Goes to War (6x7) -  Steven Moffat
7- The Big Bang (5x13) - Steven Moffat
8- The Doctor's Wife (6x4) - Neil Gaiman
9- The Unicorn and The Wasp (4x7) - Gareth Roberts
10- Asylum of the Daleks (7x1) - Steven Moffat
Bonus- The Girl in the Fireplace (2x4) - Steven Moffat
Spoiler: Göster
Bu bölüm beni neredeyse ağlatıyor
try again fail again fail better

Çevrimdışı Kaze

• **
  • 154
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #152 : 01 Kasım 2012, 18:55:40 »
3- The Empty Child & The Doctor Dances (1x9-1x10) - Steven Moffat
Bonus- The Girl in the Fireplace (2x4) - Steven Moffat

Cnbc-e'de denk geldikçe izliyordum sadece. Derken baştan izlemeye karar verdim ve şu anda 2. sezonun ortalarındayım.

İzlediğim bölümler arasında yukarıdakiler kesinlikle en dikkate değer bölümlerdi. (Aynı yazarın kaleminden çıkma olduklarına şaşmamalı.) Bunların haricinde bir de Matt Jones imzalı "2x08 - The Impossible Planet" ve "2x09 - The Satan Pit" bölümlerini dikkate değer buldum.

Ha bir de Russell T. Davies'in yazdığı bölümler bir tek bana mı sıkıcı geliyor, yoksa bu konuda yalnız değil miyim gerçekten merak ediyorum.

Çevrimdışı Tardis

• **
  • 92
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 07 Kasım 2012, 21:57:18 »
Öhö buraların Tardis'i olaraktan bir sıralama da ben yapyım, en güzel bölümler şeklinde.

1-) Stolen Earth/The Journey's End (İki bölüm ama konuları aynı ya :D )
2-) Turn Left
3-) Doomsday
4-) Silence in The Library/Forrest of Dead (İki bölüm yine)
5-) Blink
6-) School Reunion
7-) Parting of The Ways
8-) Rose
9-) Tooth and Claw
10-) The Big Bang

Ve eğer 1.nin bile üzerine yerleştirebilseydim Vincent and The Doctor'u yerleştirirdim. Benim için çok ayrı bir yeri var.
İnsanlar güçsüz oldukları için ağlamazlar,
Çok zamandır güçlü oldukları için ağlarlar...

Çevrimdışı Kaze

• **
  • 154
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #154 : 15 Kasım 2012, 21:33:44 »
Kalkedon yayınlarının sinema kitaplığı dizisinden şöyle bir kitap çıkmış bu sene;

Doctor Who - Efsane Devam Ediyor

"Bu kitap basitçe, dizinin yayınlanmaya başladığı ilk günden beri bütün bölümlerin hikayelerini, bu bölümlerde emeği geçen yapım ekibini ve oyuncuları, yayın tarihlerini, teknik detayları, hikayelerin etkilerini ve etkilendiklerini ve Doctor Who evrenindeki kitapları,  filmleri ve internet sitelerini teker teker anlatmaktadır." denilmiş tanıtım yazısında.

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Neil Gaiman'dan Yeni Doctor Who Bölümü
« Yanıtla #155 : 18 Kasım 2012, 13:55:27 »

Doctor Who bir kez daha en eski düşmanıyla karşı karşıya gelecek!

Çarşamba günü BBC tarafından yapılan açıklamaya göre ünlü yazar Neil Gaiman tarafından yazılan ve 2013 yılında yayınlanacak olan bölümde Doctor Who - The Cybermen (Siber Adamlar) ile karşılaşacak.

Gaiman'ın yazdığı bölüm Harry Potter filmlerinin dördünde asistan direktör olarak görev alan Stephen Woolfenden tarafından yönetilecek. Bölümde Doktorumuz (Matt Smith) yeni yol arkadaşı (Jenna-Louise Coleman) ile başka bir gezegene gidecek ve orada Warwick Davis ("Life's too Short," "Harry Potter" ve "Willow"), Tamzin Outhwaite ("Hotel Babylon") ve Jason Watkins ("Being Human") tarafından canlandırılan toplumdan kopuk bir çeteyle karşılaşacaklar.

Cyberman neredeyse dizinin kendisi kadar eski bir kurgu olmakta ve ilk olarak 1966 yılında "Onuncu Gezegen" bölümünde İlk Doktor'un (William Hartnell) karşısına Doktor rejenerasyon geçirmeden önceki son bölümünde karşılaşmaktadırlar. Seride Cybermen vücutları yapay malzemelerle değiştirilen, duyguları silinerek sadece soğuk ölümcül ve hesapçı hale gelen varlıklar olarak portre edilmektedirler.

Baş yazar Steven Moffat bir röpartajında Doktor'un düşmanları arasında Cybermen'in en çok korktuğu grup olduğunu açıklar ve şöyle devam eder; “Sadece muhteşem bir askeri güç olmalarının yanı sıra siz daha farkına bile varmadan arkanızda belirmeleri onları daha korkutucu bir hale getirmektedir."

Cybermen bölümü ile Gaiman seriye ikinci girişini yapmış oluyor. 2011 yılında Gaiman'ın yazdığı bölüm (Doktor'un Gelini) Hugo ve Ray Bradbury ödüllerini almıştır.

"İlk görüdüğüm Cyberman Ay üssünü izliyordu ve o anda Jamie Piper'ın kendisi için geldiğini sanıyordu (korkutucu). Sonra ise 'Tomb of the Cyberman' bölümü beni korkutmuştu." tweetini atan Gaiman, serinin 1967 yılında çekilen ve Doktor'un Patrick Troughton tarafından canlandırıldığı bölümlere gönderme yapmaktadır.

Twitter takipçilerinden birisi Gaiman'a "Bölümünüzde klasik Doctor Who kötüleri daha korkunç olacak mı?" sorusunu yönelttiğinde "Umarım öyle olur." cevabını vermiştir.

Doctor Who, Rory Williams ve Amy Pond'un dramatik bir şekilde Doktor'dan ayrılmasının üzerinden 3 aylık bir süre geçtikten sonra 25 Aralık'ta tekrar izleyicilerle buluşacak. Gaiman'ında içerisinde bulunduğu seri ise Nisan 2013'te yayına başlayacak.

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #156 : 25 Kasım 2012, 00:38:38 »
Şöyle bir fotoğrafa rastlayınca paylaşmadan duramam tabii ki. Bow tie?

[spoiler][/center]
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Tardis

• **
  • 92
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 09 Ocak 2013, 09:05:21 »
Kalkedon yayınlarının sinema kitaplığı dizisinden şöyle bir kitap çıkmış bu sene;

Doctor Who - Efsane Devam Ediyor

"Bu kitap basitçe, dizinin yayınlanmaya başladığı ilk günden beri bütün bölümlerin hikayelerini, bu bölümlerde emeği geçen yapım ekibini ve oyuncuları, yayın tarihlerini, teknik detayları, hikayelerin etkilerini ve etkilendiklerini ve Doctor Who evrenindeki kitapları,  filmleri ve internet sitelerini teker teker anlatmaktadır." denilmiş tanıtım yazısında.

Daha dün gece bitirdim vallaha Mark amcamız anti mi fan mı anlayamadım...

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Doctor Who'nun 50. Yıl Dönümüne Özel Pul Seti
« Yanıtla #158 : 11 Ocak 2013, 20:19:38 »

Doctor Who'nun 50. yıl dönümüne özel bir pul seti piyasaya sürülüyor!

Kraliyet Postası (Royal Mail) 26 Mart'ta ilk Doctor'u oynayan William Hartnell'dan son Doctor Matt Smith'e kadar Zaman Lord'larını canlandırmış aktörlerin birer fotoğraflarını içeren 11 pul piyasaya sürüleceğini belirtti.

Ayrıca David Tennant, Christopher Eccleston, Paul McGann, Sylvester McCoy, Colin Baker, Peter Davison, Tom Baker, Jon Pertwee ve Patrick Troughton Birinci Sınıf (Sağ üst köşe, Kraliçenin altında '1st') olarak pullarda yerlerini alacaklar.

Bunların yanında Doctor'un zaman makinesi TARDIS ve ünlü düşmanlarından Dalek, Cyberman, Ood ve Weeping Angel'ı içeren beş mini pulluk bir tabaka da yayınlanacak.

Kraliyet Postası'nın Pullar ve Koleksiyon Parçaları İdari Müdürü (Managing Director of Stamps and Collectibles) Andrew Hammond "Bu dikkate değer 50. yılı kutlamaktan çok hoşnutuz. Bu pullar yıllar yılı Doctor karakterini oynayarak diziyi ünlü yapan görkemli aktörlere hürmeten oluşturuldu." dedi.

BBC Dünya Çapı Tüketici Ürünleri'nde Ürün Geliştirme Yöneticisi Fiona Eastwood ise "Doctor Who pulları bu kadar çok sevilen bir programın 50. yılını unutulmaz bir şekilde kutlamak için harika bir yol. Koleksiyon oldukça takdire şayan ve eminim ki tüm Doctor Who fanları bu pullardan hoşnut kalacaktır." dedi.

İlk Doctor Who bölümü 1963 Kasım ayında yayınlandı ve şimdiye kadar 16 milyon izleyicinin dikkatini çekti.

Seri 200'den fazla ülkeye satıldı. Seride en genç Doctor Matt Smith, yaşayan en yaşlı Doctor Tom Baker ve ilk renkli bölümde oynayan da Jon Pertwee oldu.

Diğer pulları incelemek için buraya tıklayabilirsiniz!

Çevrimdışı armeneus

• **
  • 139
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #159 : 17 Şubat 2013, 22:27:03 »
Doctor who'da olanlar oldu.

River song işte bu kişi amy ile rory'nin kızı çıktı.

Zaman kavramım allak bullak olmuş durumda. Film yapımcılarını, senaristleri, vs. tebrik etmek istiyorum.
Şimdi, daima ve sonsuza dek

Çevrimdışı Tardis

• **
  • 92
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #160 : 05 Mart 2013, 00:28:35 »
Steven Moffat'ın oyunu işte :) Spoiler vericeem ama...

İlerleyen bölümlerde daha da kafa yamuşturuyor, River Mels olarak annesi ve babası ile büyümüş durumda, Amy'nin en yakın arkadaşı kızı ve en son olarak da doctor'un kayınvalidesi tabi...

Çevrimdışı armeneus

• **
  • 139
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #161 : 05 Mart 2013, 11:30:10 »
 En son olarak da doctor'un kayınvalidesi tabi...
Konusunu anlayamadım.
Şimdi, daima ve sonsuza dek

Çevrimdışı strider

• **
  • 141
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #162 : 09 Mart 2013, 09:59:43 »
Noel bölümünden sonraki bölümün ne zaman çıkacağını bilen var mı?
O halde git... Bundan başka dünyalar da var.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #163 : 09 Mart 2013, 12:37:59 »
"The Bells of St John" adlı yeni bölüm 30 Mart'ta gösterime girecek.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Acmert

• **
  • 268
  • Rom: 24
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #164 : 09 Mart 2013, 13:31:20 »
Doctor who'da olanlar oldu.

River song işte bu kişi amy ile rory'nin kızı çıktı.

Zaman kavramım allak bullak olmuş durumda. Film yapımcılarını, senaristleri, vs. tebrik etmek istiyorum.

Forumda konu edebiyat değil bir dizi bile olsa, hatta çok eski bölümü bile olsa şu spoiler butonunu kullanın artık.