Kayıt Ol

Yeşil Ejderha'nın sürücüsü kim olacak?

Çevrimdışı Mr Thame Dummee

• **
  • 121
  • Rom: 1
  • Daha Gençsin.. Öğreneceksin...
    • Profili Görüntüle
    • Hortkuluk Avcısı
Yeşil Ejderha'nın sürücüsü kim olacak?
« : 14 Ocak 2008, 13:52:08 »
Herkesin en büyük sorusu. İlk olarak soru şu, süvari iyi taraftan mı, kötü taraftan mı? Herkes yeşil ejderha ve süvarisinin iyi taraftan olmasını umuyor; aksi halde eğer ki süvari kötü tarafta olursa, Varden'in hiç şansı yok. Üçüncü Süvari olma ihtimali olan karakterler ise şunlar:

Orik:

Bizce süvari olmak için en az şans tanınacak aday. Ama bazıları onun son süvari olabileceğini söylüyorlar. Bunun için de güzel bir teorileri var.

İnsan Süvari - Murtagh   Elf Süvari - Eragon ve zincirin sol halkası Cüce Süvari - Orik

Ayrıca bu teoriyi doğrulayan bir bilgi de, Orik'in Saphira'yla uçması.

Elva:

Süvari olması düşünülmemesine rağmen yine de bir ihtimal var. O da insanların süvarisi olabilir. Buna kanıt olarak da insanlar ondaki ejderha izini söylüyorlar.

Bu konuyla ilgili en uygun görüş ise şu: Belki de ileride çok daha fazla ejderha yumurtası olursa, Elva da bir süvari olabilir. ;D

Henüz Yazılmamış Bir Karakter:

CP'nin kendisi de bunun olabileceğini başından beri söylüyor. Hikayenin kaderini değiştirebilecek bir süvari.. Bu teoriyi çürütebilecek düşünce ise, iki süvarimizin de Eragon ve Murtagh, ilk kitapta bize tantılmıştı.

Bu yüzden eğer seriye eklenen yeni bir karakter tutup da yeşil ejderhanın süvarisi olursa, bu ben dahil pek çok kişiyi tatmin etmez.

Çeviri: Mr Thame Dummee.... Kaynak: www.shurtugal.com ....

Not: Arkadaşlar site bünyesinde pek çok metin bulunmakta.. Ben Teoriler kısmını çevirmekle başlamayı uygun buldum. Bu da ilk başlık ve daha birçok aday var... Roran, Arya, Nasuada... Hepsini burada çevirip özetleyeceğim... Lakin bugünlük bu kadar yeter....

Felsefe bu kardeşim: Save the Cheerleader, Save the world...

Zümrüdüanka Yoldaşlığı => SeVeRuS SNaPe

kayiprihtim kayiprihtim... Al linki tıkla şimdi... Yaşamak için fantastik dünyada... Arkadaşlıklar kuruldu burada...Lay lay lay lay lay... Cesaret ister hayaller... İnancımız bizi besler.. Nolursa olsun buradayız... İşte parola: kayiprihtim Forever...

Önemli Olan Zirveye Ulaşmak Değildir... Zira Yılan Da Zirveye Ulaşabilir, Kartal Da... Ama Birisi Sürünerek, Diğeri Süzülerek... Nereye Ulaştığınız Değil, Nasıl Ulaştığınız, Önemlidir.

Çevrimdışı nymph

• 412
  • <3 Murtagh <3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yeşil Ejderha'nın sürücüsü kim olacak?
« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2008, 14:00:50 »
yeni bi karakter olması açıkçası bende hayal kırıklığı yaratırr  :-\ ama ben çok şaşıracağımız hönk diyip kalacağımız :o :o :o bi karakter bekliyorum yok artık fln dedirtir bize umarım  :-\
kimse yaLnız kaLmak isteMez
beLki beNde sırf bu yüzdeN iNnmak istedim saNa
kimse Mutsuz oLmak istemez
biLmem ki sen sebebtiN çok yaLan söyLedin baNa..
[/u]

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Ocak 2008, 16:40:41 »
Roran olabilir mi ya hep onu düşündüm ben (= saol bu arada ;)

Çevrimdışı nymph

• 412
  • <3 Murtagh <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Ocak 2008, 17:30:27 »
Roran olabilir mi ya hep onu düşündüm ben (= saol bu arada ;)

benimde aklıma ilk o gelmişti fakat o olursa okuyucuların şaşıracağını pek sanmıyorum bence çok şaşıracağımız bir karakter olur ama yinede emin değilim  :-\ :-\
kimse yaLnız kaLmak isteMez
beLki beNde sırf bu yüzdeN iNnmak istedim saNa
kimse Mutsuz oLmak istemez
biLmem ki sen sebebtiN çok yaLan söyLedin baNa..
[/u]

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
    • Hortkuluk Avcısı
« Yanıtla #4 : 15 Ocak 2008, 08:27:52 »
Ben daha kitap bittiğinde Nasuada olabilir diyordum ama şimdi Orik daha mantıklı geliyor.

kayiprihtim kayiprihtim... Al linki tıkla şimdi... Yaşamak için fantastik dünyada... Arkadaşlıklar kuruldu burada...Lay lay lay lay lay... Cesaret ister hayaller... İnancımız bizi besler.. Nolursa olsun buradayız... İşte parola: kayiprihtim Forever...

Önemli Olan Zirveye Ulaşmak Değildir... Zira Yılan Da Zirveye Ulaşabilir, Kartal Da... Ama Birisi Sürünerek, Diğeri Süzülerek... Nereye Ulaştığınız Değil, Nasıl Ulaştığınız, Önemlidir.

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
    • Hortkuluk Avcısı
« Yanıtla #5 : 15 Ocak 2008, 13:28:20 »
Roran:

Şimdiye kadar öne sürülen adaylar arasında en olası kişi kesinlikle Roran. Çünkü liderlik gibi vasıfları çok iyi taşıyor...

Ayrıca eğer Roran süvari ise, üç süvarinin arasında kan bağı olmuş oluyor.

Bir diğer önemli kanıt ise şu, mevcut durumda Eragon olası bir savaşta Murtagh'a yeniliyor, ki düşünürsek eğer Eragon 4 ay Brom'dan 10 ay Oromis'ten eğitim aldı..
Bu sebeple daha savaşçı bir yapısı olan Roran, savaşta Varden için çok büyük bir kazanç. İster Yeşil Ejderhanın süvarisi olsun, ister olmasın.

Nasuada:

Bazıları imkan vermese de bizce en yakın adaylardan birisi. Bunun sebepleri de şunlar... Öncelikle bayan. Şimdiye kadar bildiğimiz tüm süvariler erkek ve bu dengenin bozulması birçok şeyi değiştirecektir. İkincisi ise, O Galbatorix'e karşı koyan Varden'in lideri.. Eğer bir de Ejderhası olduğu düşünülürse, işler çok daha güzel olabilir.

Antitezlerde kullanılan yorumların çoğunda Nasuada'nın insan olması geçiyor. Bu onun adaylığına bir nevi gölge düşürüyor. Ayrıca eğer ki son süvarinin de Murtagh ve Eragon'la bağlantılı olacağı düşünülürse, Nasuada'nın onlarla bir akrabalığı olması çok zor görünüyor.

Yeşil Ejderhanın Süvarisi olması olanaklı ama muhtemelen başka birisi.

Vanir:

Bir elf olarak onun süvari olması ihtimali diğerlerine göre daha fazla. Çünkü her elf gibi onun da büyü gücü yeterli düzeyde ve bu tam da iyilerin ihtiyacı olan şey.

Olmamasını düşünenlerin ise birçok sebebi var. En önemlisi erkek olması, bunun yanı sıra Eragon ve Murtagh ile akraba olmaması da sorun yaratıyor... 

Kısacası sadece büyü gücü için Süvari olabilir.  :-\

Arya:

Tüm bu karakterler içinde en büyük, mantıklı ve istenen aday belki de Arya.

Nedenleri şöyle sıralayabiliriz; ilk olarak o son derece yetkin ve güçlü bir elf.
Ayrıca söylemeye gerek bile yok, bir bayan ;D Ve Eragon ile arasındakiler düşünülürse olası bir Eragon, Yeşil Ejderha arasında da bir şeyler olabilir. :P

Bir diğer özellik ise Arya'nın gözleri ve büyüsünün( pek anlam veremedim ama metinde öyle diyor ) rengi Yeşil.

Arya'nın süvari olamayacağını söyleyenlerin tek dayanağı ise, çok yaşlı olması. Aslında, süvari olmak için yaş sınırı gerekmediği için bu o kadar da önemli değil.

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Ocak 2008, 16:36:16 »
ya ama kitapta cüceler uçmayı sevmez diyor...:DBen roranda kararlıyım

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
    • Hortkuluk Avcısı
« Yanıtla #7 : 20 Ocak 2008, 00:25:22 »
İşte ona cevaben Orik olabilir diyor, uçtuğu için :P

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 29 Ocak 2008, 12:37:53 »
İşte ona cevaben Orik olabilir diyor, uçtuğu için :P

ya sonuçta bundan nefret ettiğini söylüyor.Peki sorarım Roran birlikte halletcez diyor Eldest'in sonunda ne yapabilir o zaman?

messouth

« Yanıtla #9 : 04 Mart 2008, 15:02:22 »

Arya:

Tüm bu karakterler içinde en büyük, mantıklı ve istenen aday belki de Arya.

Nedenleri şöyle sıralayabiliriz; ilk olarak o son derece yetkin ve güçlü bir elf.
Ayrıca söylemeye gerek bile yok, bir bayan  Ve Eragon ile arasındakiler düşünülürse olası bir Eragon, Yeşil Ejderha arasında da bir şeyler olabilir.

Bir diğer özellik ise Arya'nın gözleri ve büyüsünün( pek anlam veremedim ama metinde öyle diyor ) rengi Yeşil.

Mr Thame Dummee  nin yazdıklarından yola çıkarak bir şeyi belirtmek istiyorum.o da eragonun yaptığı tüm büyülerin genelde mavi renk taşıması (saphira nın rengi mavi),aynı şekilde murtagha baktığımızda  ikinci kitabın son bölümünde yaptığı ve hrotgharı öldürdüğü büyü  kırmızı renkte(ejderhasının  rengi kırmızı) ve son olarak 3.  kitapta çıkması beklenen ejderhaya  bakalım rengi yeşil  aynı mantıkla devam edersek  bu ejderhanın sürücüsü  daha  önce bilinen bir karakter olmalıdır bu kişi  büyü yapabiliyorsa büyüsünün yeşil rengi içermeside gerekmektedir  kitapta bu  şekilde belirtilen tek bir karakter var o da arya  benim görüşüme göre 3.süvari kesinlikle arya olacak

Çevrimdışı eymen93

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Mart 2008, 00:30:07 »
 en kesinikle roran olacağına inanıyorm

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 10 Mart 2008, 17:35:22 »
Bence roran da olmaz orikte :P Orik sevmiyor uçmayı yani cücelerin hiç biri sevmiyor. Bu yüzden çok çok düşük ihtimal. Roran'ın olabiliceğini sanmıyorum bence onun daha farklı görevleri olacak. Yeni bir karakter çıkma olasılığı yüksek :D
Geri mi dönücem :P

erat

« Yanıtla #12 : 02 Nisan 2008, 16:20:24 »
ARYAYA ne desiniz !!!!!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 02 Nisan 2008, 16:38:06 »
ARYAYA ne desiniz !!!!!
Zaten herkesin kesin göle baktığı karakter. Ama tabii herşey Christopher Paolini'de saklı, o an geldiğinde ağzımızı açık bırakacak bir süprizle karşılaşabiliriz..
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 09 Nisan 2008, 15:45:36 »
ya aslında işe başka bir açıdan bakabiliriz. bu ejderhanın süvari oromis gibi yıllarca saklanmış olamaz mı? belki de oromis bunun için bir ip ucudur. olabilir mi sizce?
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.